Erkeklerde Cilt Tipine Göre Bakım Önerileri

Erkeklerde Cilt Tipine Göre Bakım Önerileri

1636
main

Kuru, hassas, yağlı ya da karma… Erkeklerin cilt tipine göre nasıl bir bakım uygulaması gerektiğini biliyor muydunuz?

Eğer hem kendinizi daha iyi hissetmek hem de daha iyi görünmek istiyorsanız cildinize çok iyi bakmanız gerektiğini hatırlatalım. Cildinize çok iyi bakmak için ise ilk yapmanız gereken şey cildinizi iyi tanımak ve kendi cilt tipinize en uygun bakım ürünlerini edinmek olacaktır. Bu yazımız sizlere bu konuda yardımcı olmak ve erkeklere özel cilt bakımı önerilerini bir araya getirmek üzere hazırlandı!

Hassas ciltli erkekler için bakım önerileri


Hassas cildi olan erkekler için bakım konusu da hassastır. Cildinizin yeni bir ürün kullanımıyla birlikte tahriş olması muhtemeldir ve sizin her zaman cildinizi tahriş eden ürünlerin içeriğine bakmanız ve mümkün olduğunca sade içerikli bakım ürünlerini tercih etmeniz gerekir. Bakım rutininizde belli ürünler olmalı ve onların dışına pek çıkmamalısınız. Eğer cildinizde düzenli olarak kızarmalar oluyorsa ve tıraş sonrası hassasiyet ya da aşırı pullanma yaşıyorsanız, cildi rahatlatıcı maddeler içeren erkek nemlendirici bakımları kullanmanızı öneririz.

Kuru ciltli erkekler için bakım önerileri


Kuru ciltler pul pul dökülen ve yoğun bir nemlendirmeye ihtiyaç duyan ciltlerdir. Kuru ciltli erkekler için bakım söz konusu olduğunda, ölü deriyi temizlemek ve sıkı bir nem takviyesi sağlamak iki hedef olacaktır. Dolayısıyla düzenli olarak peeling bakımı yaparak ölü derilerle vedalaşabilir ve cilt bakım rutininize yoğun nemlendiriciler katabilirsiniz. Gece kremleri de cildinize ihtiyacı olan bakımı sağlayacak rutinleriniz arasına girebilir.

Bunu da okuyun: Hangi Yüz Tipine Hangi Sakal Kesimi Yakışır?
Kirli sakallardan bıyıklı kesimlere, uzun ve kabarık modellerden keçi sakallarına; yüz tipinize en uygun sakal kesimin keşfetmeye ne dersiniz?

Yağlı ciltli erkekler için bakım önerileri


Sebum üretimi, yani cildinizin doğal yağ üretiminin fazla olması birçok nedenden kaynaklanabiliyor olabilir. Beslenmeniz de bu anlamda önem kazandığından, sağlıklı beslenme ile birinci adımı atmayı deneyebilirsiniz. Cilt bakım rutininizde ise mutlaka yağlı ciltlere özel bakım ürünlerini kullanmanız ve cildinizi bir uzmana gösterip tavsiyelerini almanız sağlıklı olacaktır.

Karma ciltli erkekler için bakım önerileri


Karma cilt en ilginç konulardan biridir. Aslında hemen hepimizin karma bir cildi vardır ve yüzümüzün belli alanları (burun etrafı gibi) daha fazla yağ, belli alanları (göz çevresi gibi) daha az yağ üretir. Eğer siz de bu tip bir durum yaşıyorsanız, cildiniz karma demektir ve sizin cilt dengeleyici ürünler kullanmanızda fayda vardır. Hafif ve dengeleyici formüle sahip nemlendiriciler hem kuru hem yağlı cilt sorunlarına yardımcı olmaya çalışacaktır.