Erkekler İçin Tüylerden Kurtulma Rehberi

Erkekler İçin Tüylerden Kurtulma Rehberi

8791
main

Ağda mı, jilet mi, tüy dökücü kremler mi yoksa lazer epilasyon mu? Erkekler için tüylerden arınma konusunda bilmeniz gerekenler burada!

Vücudunuzun belli bölgelerindeki tüylerden kurtulmak istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç yöntem var. Ağda ile kılları köklerinden almak, tıraş ile daha pratik bir şekilde tüylerden kurtulmak, tüy dökücü kremlerle anlık çözümler yaratmak ya da lazer epilasyon ile sorunu tamamıyla ortadan kaldırmak gibi… Hepsi hakkında bilmeniz gerekenler bu yazımızda. işte karşınızda erkekler için tüylerden kurtulma rehberi!

1. Ağdayla kökten çözüm

Ağdanın en büyük avantajı uzun süreli sonuçlar sağlamasıdır. Eğer erkekler için ağda yapmak konusunda bir fikriniz yoksa size birkaç tüyo verebiliriz. Öncelikle ağdadan bir gün önce cildinizdeki ölü derileri arındırmak adına peeling uygulaması yapmanızı öneririz. Ağda, kuru ve temiz ciltte en iyi performansı göstereceğinden, terli olmamaya özen gösterin. Kendinize ağda yaparken her zaman hızlı olmayı unutmayın, ağdayı yavaş bir şekilde çektiğinizde canınız çok daha fazla acıyacaktır. Tüylerin uzama yönünün tersinden çekmeyi de unutmayın. Uygulamanın ardından 24 saat boyunca alkol içeren parfüm gibi herhangi bir bakım ürününü cildinize sürmeyin.

2. Tıraşla pratik arınma

Eğer hızlı ve pratik bir çözüm arıyorsanız elbette ki aradığınız şey tıraş demektir. Fakat bu avantajının yanı sıra erkeklerin kıllarını tıraş makinası ya da jiletle alması tüylerin gelişmesine, sertleşmesine ve çoğalmasına neden olur. Dolayısıyla çok da tercih edilmemesinde fayda vardır. Eğer jiletle uygulama yapacaksanız birkaç konuya dikkat etmenizi de öneririz. Jilet uygulamasını duşta yapın, çünkü sıcak su ve buhar kesim işlemini kolaylaştıracaktır. Haftada iki kez peeling uygulaması yapın ve cildinizi yumuşatmak için mutlaka erkekler için nemlendiricilerden kullanın.

Bunu da okuyun: GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 12 Sakal Yağı
Kusursuz sakallara sahip olmak için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri sakal yağları ve serumları ile sakal bakımınızı rutininize almaktır. İşte sizin için seçtiğimiz 12 ürün!

3. Tüy dökücü kremle anlık kurtuluş

Erkekler için tüy dökücü krem ürünlerinin tercih edilme nedenlerinin başında kullanım kolaylığı gelir. Cildinize bu kremi sürdüğünüzde sadece birkaç dakika içerisinde tüyleriniz dökülür ve konu kapanmış olur. Fakat sonuç, hiçbir zaman ağdadaki gibi uzun vadeli değildir. Eğer erkekler için tüy dökücü kremleri uygulayacaksanız birkaç detaya dikkat edin. Öncelikle içerisinde cildinize alerji yapacak herhangi birşey bulundurup bulundurmadığını test etmek için uygulamadan önce kolunuzu iç kısmına tüy dökücü kremi sürüp etkisini gözlemleyin. İşlemin ardından cildinizi soğuk su ile iyice durulamayı unutmayın ve 24 saat boyunca alkol içeren parfümler ve cildinizi tahriş edebilecek giysilerden uzak durun.

4. Lazer epilasyonla elveda

Eğer sorunu tamamıyla ortadan kaldırmak istiyorsanız sizin aradığınız şey erkekler için lazer epilasyon demektir. Lazer epilasyon uygulamaları ile tüylerinizden sonsuza dek kurtulabilirsiniz. Üstelik bunun için artık güzellik salonlarına gitmenize de gerek yok. Evinize alacağınız bir IPL lazer epilasyon aleti ile kolayca uygulamanızı yapabilirsiniz. Detaylar için Alışveriş Rehberi: Ev Tipi IPL Lazer Epilatörler yazımızı tıklamayı unutmayın!

İlgili Yazılar