En Keyifli Banyo Seansları İçin GittiGidiyor’dan Seçtiklerimiz

En Keyifli Banyo Seansları İçin GittiGidiyor’dan Seçtiklerimiz

1072

Lif keselerden sırt fırçalarına, masaj süngerlerinden banyo tuzlarına, banyo bombalarından koton keselere; evinizde harika bir banyo keyfi yapmak için ihtiyacınız olanlar bu yazımızda!

Evinizde adeta bir hamam ya da spa keyfi yaşayabilmeniz mümkün. Günün tüm yorgunluğunu ve stresini bu harika spa ortamınızda atabilir ve mükemmel bir banyo keyfi ile enerjinizde çok şeyi değiştirebilirsiniz. Peki nelere ihtiyacınız olacak? GittiGidiyor’dan seçtiğimiz ürünlerle en keyifli banyo seansları için ihtiyaç listemiz hemen aşağıda.

Lif keseler


Banyo seansının hakkını vermek için, yani gerçek anlamda temizlenmek için vücudumuzdaki ölü derilerden arınmak birinci kuralımız olmalı. Deriyi derinlemesine temizleyebilmek için ihtiyacımız olan şey ise lif keseler olacaktır. Bu banyo lifleri sert yapıları ile ölü deriyi kolayca temizler, gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Böylece sabunların vücuda nüfuz etmesini de kolaylaştırmış olur.

Sırt kesesi


Banyo lifleri ile ölü derilerden arınan cildimiz daha taze bir görünüme sahip olur ve daha fazla nefes alır. Bu anlamda kese yapmak ciltte bir yenilenme yaratır. Tabii ulaşması zor olan bölgelerimizde bunu sağlayabilmek için ekstra ekipmana ihtiyaç duyabiliriz. Örneğin sırtımız… Bunun için iki uçtan tutarak kullanabileceğiniz sırt keseleri faydalı olacaktır.

Ahşap saplı fırçalar


Banyo keyfini keyifli ve verimli hale getiren bir diğer ekipman da ahşap saplı bu fırçalar olacaktır. Yine sırtımız belimiz gibi ulaşması zor alanlara kolayca masaj yaparak uygulama sağlayan banyo fırçaları her evde bulunması gerekenler arasında.

Masaj süngeri


Ve sırada banyo keyfinizi masajla birleştirecek ve cildinize sonsuz fayda sağlayacak masaj süngerleri var. Özellikle selülit gidermede yardımcı olan bu süngerler girintili çıkıntılı formlarıyla bedeninizde bir rahatlama da yaratır.

Koton keseler


Lif keseler ile ölü deriler arındırıldı. Peki ya cildiniz çok hassasa ve lif kese cildinizi tahriş ediyorsa? Ya da cildinize kese yapmak istemiyor, sadece sabun ve köpük ile doyasıya yıkamak istiyorsanız? O zaman sizin için en ideali koton keseler olacaktır. Özellikle ele geçirilen, eldiven formundakiler en ideal modeller arasında!

Banyo tuzu


Mineral tuzlar cilde tazelik kazandırma, cildi ölü hücrelerden arındırma, vücudu gevşetme ve sakinleştirme gibi özelliklere sahiptir. Cildin canlanmasını sağlayan bu banyo tuzları her banyo keyfi yapmak isteyenin evinde bulunması gereken malzemeler arasında.

Banyo bombaları


Son olarak sırada banyo bombaları var. Hem renkli ve eğlenceli tasarımları, hep mis kokulu ve etkili içerikleri ile bu sevimli banyo bombası çeşitleri küveti doldurup içine attığınızda hem köpürerek hem de suyu daha mis kokulu bir hale getirerek banyo keyfinizi bambaşka bir boyuta taşıyacak.