GittiGidiyor’dan Seçtik: En İyi 8 Suya Dayanıklı Maskara

GittiGidiyor’dan Seçtik: En İyi 8 Suya Dayanıklı Maskara

5409

Yaz sıcaklarında kirpiklerinizde akma, dağılma gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız sizin için seçtiğimiz bu suya dayanıklı maskaralara göz atın!

Yaz aylarında şehirdeyseniz sıcaklardan oluşacak nem, ter gibi durumlar; tatildeyseniz de havuz, deniz gibi keyifler makyajınızın akmasına yol açacaktır. Dolayısıyla yaz aylarında waterproof makyaj ürünleri yani suya dayanıklı makyaj hayatınızın başrolüne yerleşecektir. Biz de bu yazımızda kusursuz kirpiklerini yaz ayları boyunca korumak isteyenleri düşündük ve GittiGidiyor’dan seçtiğimiz en iyi suya dayanıklı maskaraları bir araya getirdik!

1. Max Factor False Lash Effect


Adından da anlaşılacağı üzere takma kirpik etkisi yaratan Max Factor False Lash Effect maskara gerçeğinden 2 kat daha hacimli kirpiklere ulaşmanızı sağlıyor. Bulaşmaya ve akmaya dayanıklı bu suya dayanıklı maskara tüm gün kirpiklerinizde kalabiliyor.

2. Bobbi Brown No Smudge


Tek başına kullanılabildiği gibi favori maskaranızın üstüne de uygulanarak 10 saat kalıcılık vaat eden suya dayanıklı Bobbi Brown maskara kirpikler için adeta yağmurluk etkisi yaratıyor! Kirpikleri kusursuz bir şekilde kıvırıyor, uzatıyor; dağılma, topaklanma ve pul pul dökülmenin önüne geçiyor.

3. Dior Diorshow Waterproof


Kirpiklere dolgunluk, uzunluk ve hacim kazandıran Dior Diorshow Waterproof maskara, kirpikleri dikkat çeken bir efekt ile kalınlaştırıyor, uzatıyor ve kirpiklere kıvrım kazandırıyor. İçerisinde kirpikleri koruyucu ve güçlendirici bir formül barındıran bu suya dayanıklı Dior maskara yaz için en idealler arasında.

4. Oriflame The One Lash Transformer


Oriflame’in bu suya dayanıklı maskaralarında 4 farklı etki bir araya geliyor. Ultra kirpik belirginleştirici becerikli standart fırçası, kirpiklerinizi tek tek ayırıyor ve dolgunlaştırıyor. Ayrıca satılan değiştirilebilir fırçaları ile kirpiklerinizi ister uzatabiliyor, ister dolgunlaştırabiliyor, ister kıvırabiliyorsunuz.

Bunu da okuyun: 5 Adımda Makyaj Çantanızı Düzenleyin
Fondöten sızıyor, göz farları kırılıyor, pudranın kapağı açılıyor derken; makyaj çantası tam bir savaş alanına dönebiliyor. Dolayısıyla periyodik şekilde makyaj malzemelerine göz atmanız ve çantanıza biraz daha fazla ilgi göstermeniz olmazsa olmaz bir durum oluyor!

5. NYX Doll Eye


Profesyonel makyajda öncü markalardan NYX’in Doll Eye maskarası E vitamini ile zenignleştirilmiş. Kirpiklere hacimli bir görüntü veren maskara aynı zamanda uzatma, hacim kazandırma ve su geçirmeme özelliklerine sahip.

6. Maybelline Volum’ Express The Falsies


Kaşık şeklindeki patentli fırçası ile tüm kirpikleri tek tek yakalayan ve tüm boşlukları dolduran Maybelline Volum’ Express The Falsies suya dayanıklı maskara gözlerde adeta takma kirpik etkisi yaratıyor. Kökten uca mat bir görünüm ve yaz sıcaklarının nem ve terine karşı dayanıklılık istiyorsanız bu maskara size göre!

7. Lancome Monsieur Big Waterproof


12 kata kadar daha hacimli kirpikler vaat eden Lancome Monsieur Big Waterproof maskara 24 saate kadar kalıcı ve suya dayanıklı. Uzman fırçası kirpikleri kibarca sarıyor ve onları tek tek ayırarak kıvırıyor.

8. L’Oréal Paris False Lash X-Fiber Xtreme Resist Waterproof


L’Oréal’in bu waterproof maskara modeli, korse fırçası ile ekstra hacim ve suya dayanıklılık sağlıyor. Push-up etkisi ile de ekstra uzu görünüm yaratıyor.