En Bakımlı Hediye Rehberi: Erkekler İçin 8 Tıraş Ürünü

En Bakımlı Hediye Rehberi: Erkekler İçin 8 Tıraş Ürünü

Sevdiğiniz bir erkeğe bu hediyeyi vererek onu hem mutlu edebilir hem de daha bakımlı ve sağlıklı olmasına katkıda bulunabilirsiniz!

Bir erkeğin hangi saç veya sakal stiline sahip olduğu önemlidir. Ancak hangi stile sahip olursanız olun, kirli sakal veya Robinson Cruise modeli bile olsa sağlıklı ve bakımlı görünmek tıraş biçimine ve tabii ki kullandığı tıraş ürünlerine bağlıdır. Bu rehberimizde gelecek yılbaşında bir erkeğe verebileceğiniz en kullanışlı hediyelerden biri olan tıraş ürünlerini ele aldık.

1. Tıraş makinası


Tıraş makinası deyince günümüzde akla gelen ilk şey elektrikli motorlu keserleri olan makinalar. Oysa ki eskiden ucuna jilet takılan jilet setlerine de tıraş makinası deniliyordu. Biz ise eski makinaları tıraş takımı olarak ele aldık. Günümüz tıraş makinalarının farklı modelleri var. Birden fazla yuvarlak döner başlı olanları daha çok sinek kaydı tabir edilen kısa kesim yapmaya daha müsait. Hediye edeceğiniz kişi daha çok kirli, uzun sakal bırakıyorsa takılıp çıkartılabilen farklı mm derecelerindeki taraklı modeller çok daha makul.

2. Tıraş takımı


Tıraş takımı dediğiniz zaman çok kullanımlık süslü setler içerisinde bıçak takılabilecek jilet makinası, makası, köpürtmelik tıraş sabunu, köpüğü veya jeli tıraş fırçası, cımbızı, tarağı ile tıraş ritüelinin tüm sürecine cevap verecek bir erkek bakım seti olmalı. Özellikle jiletle tıraş olanlar için hediye edilebilecek bu sete hoş kokulu bir aftershave yerine doğal bir kolonya veya hidrosol yan hediye olarak eşlik edebilir. Tıraş takımlarının özellikle retro görünümlü olanları oldukça beğeni topluyor.

3. Saç kesim tarakları


Tıraş deyince geniş çaplı düşünmek gerekir. Sadece sakal değil saçını da kendi kesen erkekler için veya sakal düzeltmekte kullanmak için saç kesim tarakları da güzel bir hediye olabilir. Başlangıç aşaması için 6’lık bir makas setinde bir düz makas, bir ara makas ve en az bir tane de ince aralı kesim tarağı olmalıdır. Geleceğin berberlerine!

4. Ense veya saç makinası


Hediye etmeyi düşündüğünüz kişinin sakal makinası varsa ve bu yuvarlak döner modellerdense ense makinası hediye etmeyi düşünebilirsiniz. Böylece berber masrafı düşecek, ince sakal işlerini de ense makinası ile çözecektir. Ense makinaları daha ince uçlu, hafif modellerdir. Şarjlı ve kablolu olanları vardır. Şarjlısı daha makbuldür fakat kablosu şarj halindeyken de çalışabilen modelleri tercih edin.

Saçını çok kısa veya milimetrik uzunluklarda kesen, saçları dökülen bir tanıdığınız var ise ona saç tıraş makinası alabilirsiniz Geniş taraklı , ele oturan ergonomik ve kablosuz modelleri tercih edin.

5. Ustura


Her yiğidin harcı değildir ustura ile tıraş olmak ama o işi bilen de usturadan vazgeçemez. Üzerine isimlerin yazıldığı veya gümüş gibi metallerden yapılan özel usturalar tam hediyelik. Ustura alıyorsanız yanında iyi kalite bir jilet seti, köpük sabunu, tıraş fırçası ve kanamalar için kum taşı eklemeyi de unutmayın deriz.

6. Tıraş sonrası ürünü


Tıraş sonrası bakımı da tıraşın bir parçasıdır. Kaliteli bir aftershave ise her erkeğin istediği bir bakım ürünü. Esansları kaliteli iyi ürünler tercih etmeye çalışın. Alerjik bünyeler için fazla alkol veya alerjen özelliği olan kokulardan uzak durmaya dikkat edin. Aftershave kullanamayanlar için tıraş sonrası ürünü olarak nemlendirici krem, merhem, balzam veya yağ hediye edebilirsiniz.

7. Erkekler İçin Hediye Rehberi: Sakal bakım ürünü


Her erkek illa ki tıraş olacak diye bir şey yok. Sakal uzatan sevdiklerinize sağlıklı ve iyi görünümlü sakallar için sakal bakım ürünleri hediye edebilirsiniz. Bunlar arasında sakal şampuanları, sakal tarakları, sakal serumları, bakım yağları gibi pek çok seçenek var.

Sevdiğiniz erkeğe veya yakınınıza ne hediye ederseniz edin, hediyesini sevgiyle ve iyi niyetlerle hazırlayın, böylece yeni yıllarda güzel günlerde kullansın!