Düğün Gününde Sizin İçin İdeal Parfümü Bulmanın 5 Yolu

Düğün Gününde Sizin İçin İdeal Parfümü Bulmanın 5 Yolu

985
main

Düğün hazırlığında mekandan gelinliğe, dekorasyondan saç ve makyaja, birbirinden fazla detay arasında parfüm seçimi de oldukça önemlidir. Peki sizin için ideal düğün parfümünü seçmek için nelere dikkat etmelisiniz?

Gelinliğiniz hazır, düğün mekanınız belli, saç ve makyajınıza da karar verdiniz, peki ya parfümünüz? Düğün gününde sıkacağınız parfüm, o günün anılarını yaşatacak en önemli detaylardan biridir. Biz de sizin için düğün gününde ideal parfümü bulmanın yollarını araştırdık ve bu yazımızda bir araya getirdik. İşte düğün mekanına ve mevsime göre seçimlerden parfümü daha kalıcı kılmanın yollarına, bilmeniz gereken detaylar…

1. Düğün mekanın ve atmosferine göre seçim yapın

Düğün yapacağınız mekan ve dekorasyon konsepti kadar ortama saçacağınız koku da oldukça önemlidir. Düğününüzün alan ve konseptine göre parfümünüzün notalarına karar verin. Eğer kır düğünü yapıyorsanız gül gibi çiçeksi notalara sahip parfümleri seçin. Eğer üzüm bağlarında bir düğün planlıyorsanız incir, böğürtlen gibi meyveli kokular ideal olacaktır. Eğer deniz kenarında düğün yapacaksanız taptaze kokular, otel düğünü yapacaksanız beyaz çiçekler ve yeşil yapraklarla hazırlanmış parfümleri tercih edebilirsiniz.

2. Su yerine yağ oranı yüksek parfümleri tercih edin

İçinde yağ oranı daha fazla olan parfümler, su oranı fazla olanlara göre çok daha kalıcıdır. Dolayısıyla kokunuzun düğün eğlencesi boyunca size eşlik etmesini istiyorsanız seçiminizi bu yöne yapın. Yağ oranı yüksek parfümler Eau de Parfum olarak satılır. Dolayısıyla su oranı yüksek Eau da Toilette’ler yerine eau de parfum tercih edin.

3. Doğru noktalara fısfıs uygulaması yapın

Parfümünüzü üzerinize alelade sıkmak yerine kalıcılığı sağlayacak önemli noktalara fısfıslayın. Bilekleriniz, kulak arkanız, boynunuz, diz arkaları ve dekolte bölgeniz bu bölgeler arasındadır. Vücudun bu bölgeleri kan damarlarının cilde en yakın olduğu yerlerdir ve ısı bu noktalarda daha yüksek olduğu için parfümünüz daha kalıcı olacaktır.

Bunu da okuyun: Gelinliklere Çok Yakışacak 5 Nail Art Uygulaması

Çiçek motiflerinden taşlı süslemelere, dantel efektlerinden metalik ojelere; işte karşınızda gelinliklere çok yakışacak 5 nail art uygulaması!

4. Seçim yaparken acele etmeyin

Düğün gününde sürülecek parfüm konusunda karar vermekte aceleci davranmayın. Farklı kokular deneyin ve parfümün birkaç saat üzerinizde kalmasına izin verin. Kendinizi gelinliğinizin içinde hayal ettiğinizde hangi koku size ideal geliyorsa onu seçin. Parfümünüzü Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey yazımıza da göz atmanızı öneririz.

5. Düğünü yaptığınız mevsim size ilham versin

Mevsim de parfüm seçiminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Siz de düğününüzü hangi mevsimde yaptığınıza göre kararınızı verebilirsiniz. Örneğin sizinki bir yaz düğünü ise çiçek ve meyve aromalarıyla tasarlanmış parfümler ideal olacaktır. Eğer bir kış düğünü planlıyorsanız amber, baharat ve çikolata gibi daha ağır kokular düğün stilinize yakışacaktır.

İlgili Yazılar