Adım Adım Doğal Makyaj Uygulaması

Adım Adım Doğal Makyaj Uygulaması

1951

Cildi hazırlamaktan fondöten uygulamasına, doğru far seçiminden ideal ruj rengine; adım adım doğal makyaj tüyoları burada!

Özellikle yaz aylarında değeri daha da artan doğal makyaj için uygulamada dikkat etmeniz gerekenler aslında çok basit. Doğru renk ve makyaj uygulama teknikleri ile yüzünüzde varlığı ile yokluğu bir olan bu doğal görünümü yakalayabilirsiniz. İşte karşınızda adım adım doğal makyaj uygulaması!

1. adım: Cildi hazırlamak


Makyaja başlamadan önce cildinizi iyice temizleyin ve kurulayın. Ardından cildinize nemlendiricinizi uygulayın ve cildinizin bu nemlendiriciyi iyice emmesi için 20 dakika bekleyin.

2. adım: Fondöten uygulaması


Sırada doğal makyajın önemli adımlarından biri olan fondöten uygulaması var. Parmaklarınızın ucu, fondöten fırçası ya da makyaj süngeri yardımıyla uygulamanızı yapabilirsiniz. Doğru fondöten seçimi ve uygulaması için Fondöten İle Mükemmel Bir Cildin 10 Sırrı yazımızda ipuçlarını bulabilirsiniz.

3. adım: Sıra göz makyajında


Bu güzellik stiline tabii ki doğal göz makyajı yakışır. Bunun için ilk olarak göz kapaklarınıza krem rengi far uygulamanızı öneririz. Ardından toprak kahverengisi tonlarında bir farı gözlerinizin dış kısımlarından iç ve orta kısımlarına doğru yayarak uygulayabilirsiniz. Çok koyu bir görünüm yaratmamaya özen gösterin.

Bunu da okuyun: Makyajsız Gibi Duran Makyaj İçin İhtiyacınız Olan 6 Ürün
Bu sezon da makyajsız gibi görünen kusursuz ciltler ön planda. Peki bu kusursuz görünümü yaratmak için ihtiyacınız olan ürünler neler?

4. adım: Dudaklarda natürel görünüm


Göz makyajının ardından sırada dudaklar var. Doğal makyaj için dudaklarınızda aşırı vurgulu olmayan ama renk de katacak bir ruja yönelmeniz iyi olacaktır. Hangi Dudağa Hangi Ruj Rengi? yazımız size sizin için en doğru olan tonu vermede yardımcı olacaktır.

5. adım: Kusursuz bakışlar için


Göz makyajı kusursuz bakışlar için yeterli değildir. Kirpiklerinize uygulayacağınız rimel ve gözlerinize çekeceğiniz eyeliner ile bakışlarınız tamamen oturacaktır! Doğal makyaj için en uygunu ince ve kısa kuyruklu bir eyeliner uygulaması olacaktır. Kirpiklerinizin doğal bir görünüme sahip olması için ise dikkat etmeniz gereken şey doğru maskara seçimi ve doğru bir uygulama olacaktır. Maskara Seçerken ve Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey yazımızı tıklayarak tüyolara göz atabilirsiniz.

6. adım: Renk katmak isteyenlere


Makyajınız bu şekilde en doğal haliyle karşınızda olacak! Tabii cildinize ve isteğinize göre makyajınıza boyut ve renk katabilirsiniz. Bronz ya da pembe ve şeftali allıklar ile yanaklarınıza renk verebilirsiniz.