Büyük Karşılaşma: Yoga Vs Boks

Büyük Karşılaşma: Yoga Vs Boks

1252
main
Under Armour ‘I Will What I Want’ Kampanyasının Yüzü Gisele Bündchen
 

Biz kadınlar için egzersiz demek sadece formumuzu değil ruh sağlığımızı da korumak demek. Bir nevi terapi olarak başvurduğumuz yöntemler arasında yoga ve pilates uzun süredir başı çekiyordu. Ama şimdi karşılarında hayli güçlü bir rakip var: Boks.

Ünlü Amerikan spor giyim markası Under Armour’ın yüzü olan Gisele Bündchen, kampanya çekimleri için ringe çıktığında aslında pek şaşırmadık. Zira kısa süre önce 35 yaşına giren Brezilyalı süpermodel, yoga, pilates, sörf, voleybol, binicilik ve Kung Fu’nun yanı sıra tam bir boks tutkunu. Bündchen, boks yaparken kendisini her anlamda çok daha güçlü hissettiğini söylüyor ki, şimdiye kadar birçok kez dünyanın en güçlü kadınları arasında gösterildiğini ekleyelim.

I-Will-What-I-Want-Gisele-Bundchen-Under-Armour

Fakat boksa merak saran tek ‘süper kadın’ o değil. Cara Delevingne, Kendall Jenner, Alessandra Ambrosio, Gigi Hadid, Adriana Lima, Karlie Kloss, Doutzen Kroes, Nadine Leopold, Joan Smalls gibi daha pek çok model de formunu korumak için boksa başvuruyor.

Under-Armour-I-WILL-WHAT-I-WANT-Campaign-Featuring-Gisele-Bundchen__1

Güçlü hissetmek kendine güveni de beraberinde getiriyor ve bu boksa ilgi duymak için başlı başına yeterli bir sebep. Daha geniş çerçeveden bakarsak; boks vücuda olduğu kadar sağlığa ve ruha da iyi geliyor. Kum torbasına vurdukça stres atıyor, bir yandan da kemiklerinizi güçlendiriyorsunuz. Tüm vücut kaslarınızı çalıştırıyor, esnetiyor, sağlamlaştırıyorsunuz. Erkeksi bir görünüme bürünmeden ve şişmeden kaslanıyor, bol bol da kalori yakıyorsunuz. Elbette sınırlarınızı bildiğiniz sürece. Bu spor dalı için en ideali 35 yaşın altında olmak ve tabii ki bir eğitmenin gözetiminde egzersiz yapmak. Kendinize meydan okumak istiyorsanız ringe bekleniyorsunuz…

Yazar Hakkında

Annesinin moda dergilerini karıştırarak büyüdü. Dergicilik kim bilir ne kadar zevkliydi. Üniversiteyi bitirdi, dergici oldu. Ardından kendine küçük bir yayıncılık şirketi kurdu. Daha da öncesinde iki harika çocuğu oldu. Bugün artık Anna Wintour’dan çok J. K. Rowling’e hayran. Yazarlık kim bilir ne kadar zevklidir…

İlgili Yazılar