Burçlara Göre Makyaj ve Güzellik Önerileri

Burçlara Göre Makyaj ve Güzellik Önerileri

2617

Burçların farklı karakter özelliklerine uygun makyaj, saç ve cilt bakım ipuçlarını keşfetmeye ne dersiniz?

Cilt tipinizden saç renginize, kişisel giyim zevkinizden sezonun güzellik trendlerine; makyaj yaparken , cildinize bakarken ya da saçlarınızı hazırlarken kerteriz aldığınız birçok detay vardır. Peki ya burcunuz? Bu yazımızda astrolojinin güzellik tarafından bahsediyoruz; burçlara göre makyaj ve güzellik önerilerini bir araya getiriyoruz.

Koç burcu için güzellik ipuçları

Mars tarafından yönetilen koç burcu dayanıklılığı, tutkulu yapısı ve güçlü karakteri ile bilinir. Koç burcu kadınlarının kendilerine güvenli bir tutum sergilemeleri gereklidir, dolayısıyla güzelliklerinde güçlü vurgular yapmaları iyidir. Kırmızı bir ruj ya da yüz makyajında hafif parıltıları çok iyi taşıyacaktır. Canlı saçlar için biberiyeli saç ürünleri ilgilerini çekebilir.

Boğa burcu için güzellik ipuçları

Venüs burcu boğa kurallar ve düzene bağlıdır. Rahatlığı onun için önemlidir. Yeme-içmesi, özgürlüğü gibi hayat zevkleri bazen kendisini fazlasıyla şımartacak derecede keyifli bir öneme dönüşebilir. Aynı zamanda vicdanlı ve cömerttirler; kazandıklarını aile ve yakın çevreleriyle paylaşmaktan zevk alırlar. Onların klasik ve romantik karakterleri için en yeni trendler çok ilgi çekici olmayabilir. Boğa kadınları için en öncelikli güzellik hareketi sağlıklı ve pürüzsüz bir cilttir. Dolayısıyla cilt temizliği ve nemlendiri bakımlar onun için önemlidir.

İkizler burcu için güzellik ipuçları

Merkür tarafından yönetilen ikizler burcu gel-gitleriyle bilinir. Yaratıcı ve yeni şeyler deneyimlemeyi seven İkizler burcu kadınları için sürekli değişken olan halleriyle uyumlu güzellik uygulamaları ideal olacaktır. Örneğin ışıltılı görünümler onların cildine o değişken hareketi katacaktır. Saçlarına da önem verdiği için saç bakım maskesi yapmak ve hatta kafa derisine masaj yaptırmak onun için en güzel fikirler arasında!

Yengeç burcu için güzellik ipuçları

Ay tarafından yönetilen bu gizem dolu burç, duyguları tarafından yönetilmeye meyillidir, aynı zamanda da istikrar aramaktadır. Genellikle rahat yuvalarında en rahatı isterler ve güçlü annelik içgüdüleri ile bilinirler. Sanata ve dramaya ilgi duyan mistik yengeç burcu kadınları için en ideal güzellik görünümlerinden biri gri ve metalik yeşil ojelerle renklendirilmiş tırnaklardır. Aynı zamanda harika bir lavanta banyosu ile kendilerini duygularına teslim edecek ve canlanmış hissedeceklerdir.

Aslan burcu için güzellik ipuçları

Güneş tarafından yönetilen ve genellikle canlı, enerjik karakterleri ile bilinen aslan burçları ne istediklerini iyi bilirler. Dominant ve lider yapıları ile de öne çıkan bu burç, girdiği ortamda ilgi çekmeyi de sever. Dolayısıyla iyi giyinmek kadar iyi bir saç ve makyaj da aslan burcu kadını için son derece önemlidir. Kusursuz bir güneş bronzluğu, parlak bir cilt, dramatik bir göz makyajı ya da dudaklarda güçlü bir vurgu onlar için yeterlidir.

Başak burcu için güzellik ipuçları

Onurlu ve duygusal yönleriyle bilinen başak burcu Merkür tarafından yönetilir. Güvenilir bir yapıları bulunan ve iletişimleri kuvvetli olan bu burç aynı zamanda titizliğiyle de meşhurdur. Dolayısıyla başak burcu kadınları için temiz ve bakımlı görünmek, aynı zamanda ışıldamak önemli detaylardır. Kusursuz bir ifade için kaşlarına önem verirler. Dolayısıyla kaş makyajı ve kaş bakımı onlar için öncelikli bakım ipuçları arasındadır.

Terazi burcu için güzellik ipuçları

Adı üstünde dengeyi taşıyan terazi burcu Venüs tarafından yönetilir. Zeki ve zarif yönleriyle de bilinen terazi burcu kadınları uzlaşmacı ve barışçıl bir karaktere sahiptir. Her hallerindeki bu dengeyi ciltlerinde de görmek onlar için ideal olacaktır. Dolayısıyla leke karşıtı, nem dengeleyici cilt bakım ürünleri ve serum bakımları onun vazgeçilmezleri olacaktır.

Akrep burcu için güzellik ipuçları

Mars tarafından yönetilen ve astroloji dünyasının sivrilen burçlarında biri olan akrep burcu gizemli yönleriyle bilinir. İradeli oldukları gibi sakin görünümlerinin altında saldırgan bir iç dünya da bulunabilir. Onlar için anlamlı, delici bakışlar olmazsa olmazdır! Dolayısıyla kusursuz kirpikler için hacim etkili rimeller ve hatta kedi göz makyajı uygulayabilecekleri eyeliner’lar akrep burcu kadınının makyaj çantasının olmazsa olmazları arasındadır.

Yay burcu için güzellik ipuçları

Bağımsızlıklarına düşkün yay burçları özgürlük aşklarıyla bilinirler. Sosyal ortamların yıldızı olurlar ve başkaları tarafından hep iyi karşılanırlar. İyimser ve idealist yanlarıyla da bilinen yay burcu kadınları eğlenceli yanlarıyla da harika bir arkadaştırlar. Onların bu renkli kişilikleri için en ideali enerjik bir parfüm kullanmak ve o sezon moda bir makyaj trendini uygulamak olacaktır.

Oğlak burcu için güzellik ipuçları

Düzene düşkünlüğü ile bilinen oğlak burçları aynı zamanda bağımsızlıklarına da düşkündürler. Sakin bir kişilikleri vardır, aynı zamanda herhangi bir karar durumunda derin ve dikkatlice düşünürler. Bakımına oldukça meraklı olan oğlak burcu kadınları karamel, zeytin tonları ve kömür rengi göz farlarını iyi taşıyacaktır. Bu tip göz makyajları ile kişiliklerinin derinliklerini dış dünyaya yansıtabilirler.

Kova burcu için güzellik ipuçları

Zarafetlerini eksantriklikleriyle kusursuzca birleştirebilen kova burçları ilerici, deneysel ve mistik bir tarza sahiptirler. Buram buram su kokan bu burcun kadınları elbette ki mavi gibi aqua tonlarını oldukça iyi taşırlar. Deniz mavisi eyeliner’lar, lacivert göz farları kova burcu kadınının makyaj çantasında bulunması gerekenler arasındadır.

Balık burcu için güzellik ipuçları

Ve son olarak sırada balık burcu var. Derinlik ve iç gözlem yetenekleri ile bilinen bu burç, sezgisel ve hassastır. Merhametli ve şefkatli yönleriyle de bilinirler. Aynı zamanda yaratıcı ve sanatsal oldukları gibi günlük işleriyle bunları profesyonelce birleştirirler. Onlar için en ideal bakım sağlıklı bir nemlendirmedir ve bunun için en ideal ürün hidrosollerdir. Yüz tonikleri ve bitki suları balık burcu kadınlarının günlük bakımının bir parçası olabilir.