Bronz Tene En Çok Yakışan Makyaj Önerileri

Bronz Tene En Çok Yakışan Makyaj Önerileri

1122

Bronz tene en çok hangi renk ruj yakışır? Peki ya allığınız nasıl olmalı? Işıl ışıl bir cilt için neler kullanmalı? İdeal göz makyajı nasıl uygulanmalı? Yanıtlar burada!

Yaz mevsiminin son ayında yılın en bronz olduğumuz dönemini yaşıyoruz. Tüm kış boyunca belki de bunun hayalini kurduk. Saçlardan makyaja, kıyafetten takılara; her şeyi olduğundan çok daha güzel gösteren bronz ten için en ideal makyajı uygulamaya ne dersiniz? Dudaklar için ideal renklerden en doğru allık seçimine, göz makyajında dikkat edilmesi gerekenlerden ideal aydınlatıcı uygulamasına; bronz tene en çok yakışan makyaj önerileri bu yazımızda!

Dudaklar için

Teniniz ne kadar bronz ise o kadar canlı ve parlak renklerde dudaklara sahip olmanızı öneririz. Örneğin mercan tonlarında rujlar ya da turuncu dudak parlatıcıları mükemmel bir görünüm yaratabilir. Tek dikkat etmeniz gereken şey, bu renklerde rujlar kullandığınızda makyajınızın kalanını olabildiğince sade tutmanız olacaktır.

Yanaklar için

Zaten bronzlaşmış olan yanaklarınızı bronz pudraların farklı tonları ile daha da aydınlatabilirsiniz. Ya da koyu ve canlı pembe tonları ile yanaklarınızı daha canlı ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Yaz sıcakların allık kullanacağınızda cildinizi nemlendirmeyi ve krem allık modellerini tercih etmeyi unutmayın. Böylece hem cildiniz nemli kalacak hem de tatlı bir parlaklığınız olacaktır. Bronz teniniz üzerinde hiçbir manası olmayacak açık pembe tonlarından özellikle uzak durun.

 

Bunu da okuyun: Yaz Makyajının Olmazsa Olmazı Bronzer Nasıl Kullanılır?

Güneşin doğal ışıltısı ve yazın kusursuz bronzluğunu yüzünüze taşımak için yapmanız gereken tek şey, doğru bir şekilde bronzer uygulamayı bilmek. Bu yazımız size ihtiyacınız olan tüm tüyoları verecek!

 

Gözler için

Teniniz iyice bronz olduğunda artık gözleriniz için aşırı bir renk çalışmasına gerek yoktur. Bronz ten zaten gözlerin tüm güzelliğini ortaya koyar. Dolayısıyla olabildiğince sade göz makyajı uygulamanızı, siyah maskara, eyeliner ve göz kalemi ile dahi çarpıcı bir görünüm yakalayabileceğinizi hatırlatırız. Eğer biraz ışıltılı bir görünüm yakalamak istiyorsanız fildişi tonlarında göz farları deneyebilirsiniz. Eğer “yok ben illa canlı renkler uygulamak istiyorum” diyorsanız da size önerimiz mat turuncu göz farı denemeniz!

Işıldamak için

Şimdi sırada makyajın olmazsa olmazı highlighter kullanımı var. Cildinize kusursuz parlaklıkta bir dokunuş yapmak için highlighter krem ya da losyonlar kullanabilirsiniz. Bu harika makyaj aydınlatıcıları ile cildinize güneşin ışıltısını taşıyabilirsiniz. Canlı ve Aydınlık Bir Yüz İçin 8 Highlighter Hilesi yazımızdan tüyoları kapmanızı öneririz!