Bol Güneşli Tatillerde Yanınıza Almanız Gereken Güzellik Ürünleri

Bol Güneşli Tatillerde Yanınıza Almanız Gereken Güzellik Ürünleri

957

Tatil hazırlıklarınızda birinci öncelik güneş ürünleri olmalı! Cildinizi ve saçlarınızı koruma altına almak için bu ürünlerden mutlaka edinin.

Yaz boyunca hem tatillerimizde bizi kucaklayan hem de cildimizin için ciddi bir tehdit oluşturan güneş ışınlarının etkisini, özel bakımlarla minimuma indirebilir ve yaz boyunca sağlıklı bir cilde ve saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun için birkaç tüyomuza göz atmanız yeterli! İşte karşınızda bol güneşli tatillerde yanınıza almanız gereken güzellik ürünleri!

1. Güneşten koruyan kremler


Güneşli günlerin olmazsa olmazı tabii ki güneş koruma kremleridir. Çünkü güneşin cilt kanserinden, erken yaşlanma ve lekelere, cildimiz için birçok negatif etkisi vardır. Dolayısıyla cildimizi UVA ve UVB ışınlarından koruyacak bir güneş kremi alışveriş listemizde mutlaka bulunmalı.

Peki güneş kremi seçerken nelere dikkat etmeli? Üzerinde mutlaka “geniş spektrumlu” yazmasına ve minimum SPF 30 düzeyinde olmasına dikkat edin. Terlemeye ve suya dayanıklı güneş koruma kremi modellerinden seçin. Seçtiğiniz güneşten koruyucu kremi de mutlaka güneşe çıkmadan yarım saat önce cildinize uygulayın ve 2 saatte bir yenileyin.

2. Güneş sonrası bakımları


Cildi güneşin olumsuz etkilerinden korumanın bir diğer yolu da güneş sonrası yapacağınız bakımlardır. Bütün gün cildinizi SPF güneş kremleri ile korusanız da güneş yanıklarınız oluşacak ve bu yanıklar da özel bir bakım ihtiyacı doğuracaktır. Güneş sonrası kremler genelde aloe vera bitkisi ile hazırlanır ve bitkinin rahatlatıcı ve serinletici özelliği cildi yatıştırır. Aynı zamanda birçok markanın bronzluğu da koruyan ve cildi nemlendirerek ferahlatan after sun krem ürünleri de yanınızda olması gereken ürünler arasında.

Bunu da okuyun: Yaz İçin Güzellik Hazırlıkları
Bebek pudrasının yaz aylarındaki mucizevi kullanımlarından ideal bronzlaştırıcı uygulamasına, mis gibi koltuk altlarından pürüzsüz tenlere; yaz öncesi bakım hazırlıkları burada!

3. Saç koruyucuları


Deniz, sıcak, klor, nem, güneş, rüzgar derken saçlarımız yıpranır. Nem saç diplerine zarar verir, rüzgar saç tellerini kurutur, güneş ve sıcaklar kırılmalara yol açabilir. Dolayısıyla birkaç ekstra bakım ile bunların önüne geçmenizi öneririz. Saçlarınızı güneşten koruyacak SPF içerikli saç spreyleri yaz sıcaklarında çantanızda mutlaka olmalı. Aynı zamanda yıpranan ve kuruyan saçlar için ekstra nem ve yağ destekleri listenizde bulunmalı. Saçlarınız İçin Yaza Özel Bakım yazımızı tıklayarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

4. Bol bol nemlendirici


Güneşin kavurucu sıcaklarında cildiniz de kurumaya ve yıpranmaya maruz kalır. Dolayısıyla en temel ihtiyaçlardan biri de yoğun nemlendirme olur. Sadece cildiniz için değil, dudaklarınız, elleriniz, ayaklarınız, vücudunuzun tamamı için nemlendiriciler tatil çantanızda mutlaka bulunmalı ve cildiniz yaz boyunca düzenli olarak nemlendirilmeli. Dudaklarınız için özellikle SPF içerikli nemlendirici stick’lerden tercih etmenizi ve bu hassas derinizi de güneşin zararlı ışınlarından korumanızı öneririz.