Bakımlı Erkeklerin Sahip Olduğu 8 Alışkanlık

Bakımlı Erkeklerin Sahip Olduğu 8 Alışkanlık

2421

Sürekli steril, dinamik ve havalı görünmenin sırrı bakımlı olmaktan geçiyor. Siz de bakımlı bir erkek olmak istiyorsanız bu alışkanlıkları edinin!

Sosyal çevrenizde yakışıklı bir erkek olmaktan daha fazla geçerli olacak bir şey varsa o da bakımlı bir erkek olmaktır. Ancak bakımlı olmak dediğimizde aklınıza hemen kuaför ve estetik salonlarına, kıyafet ve bakım ürünlerine harcanan onca para gelmesin. Doğru hamleler ile bazı önemli noktalara dikkat ederek çok daha az zaman ve para harcayarak kazanacağınız bakımlı erkeklerin sahip olduğu alışkanlıklar nelermiş birlikte bakalım.

1. Ellerinize nemlendirici sürmeyi eksik etmeyin

Bakımlı ve modern bir erkeğin en önemli göstergelerinden bir tanesi elleridir. Ne kadar geri planda kaldığını düşünsek de, ofiste, iş toplantılarında hatta sosyal ortamda bulunan bir erkeğin elleri oldukça dikkat çeker. Ellerinizin her zaman bakımlı olması ideal bir bakımlı erkek görüntüsü verir. El üzerindeki buruşukluk ve kırışıklıkları, cilt kurumalarını önlemek üzere her zaman yanınızda el veya vücut nemlendiricisi bulundurun ve her iki üç saatte ellerinize uygulayın. Bu sayede elleriniz nemli bir görünüm kazanacaktır.

2. Tırnaklarınızı temiz ve bakımlı tutun

El ile ilgili kısmın devamı olan ve bakımlı bir erkeğin kesinlikle ihmal etmemesi gereken bir alışkanlık da tırnak bakımıdır. Bakımlı bir erkek manikürsüz gezmez. Tırnaklar her zaman belli bir uzunlukta olmalı, tırnak aralarında kir kalmamalıdır. Manikür yaptırmak için zaman ve paradan tasarruf etmek istiyorsanız kendinize bir manikür seti alın. Tırnaklarınızı olabildiğince sık törpüleyin. Tırnak üzerindeki etleri kesmek istemezseniz de manikür yumuşatıcısı ile yumuşatıp, geriye iterek, tırnaklarınızı da tırnak fırçası ile fırçalayarak manikür efekti yaratabilirsiniz.

3. Ense tıraşınız daim olsun

Saç modeliniz oldukça salaş ve doğal olabilir. Hatta uzun bir süredir saç kestirmemiş olabilirsiniz ancak bu şekilde bile bakımlı gözükmenin küçük ama etkili formülü mevcut. Saçınız ne şekilde olursa olsun, saçınızdan daha hızlı uzayan, daha ince olan ense tüylerinizi sık tıraş edin. Bu iş için kuaförlere para bayılmak istemiyorsanız, ense ve sakal için tıraş makinası edinmeniz yeterli.

4. Kokunuza dikkat edin

Kıyafetlerinizi yıkayıp kuruttuktan sonra kullandığınız parfümden birer fıs sıkarak kaldırabilirsiniz. Tişörtlerin, gömleklerin ve iç çamaşırların tere maruz kalan koltukaltı gibi bölgeleri için sabun ile ön temizlik yapabilirsiniz. Cep mendilinize ve kravatınıza parfümünüzün tonlarına yakın esansiyel yağlar damlatabilir, ofis gibi alanlarda kuru çiçekler ve doğal kokular ile kendi alanınıza güzel kokular bırakabilirsiniz. Bakımlı erkeğin en önemli kokusu temiz olmaktır, bunu unutmayın.

5. Bol su tüketin

Su hem cildiniz hem vücudunuz için önemli kaynaktır. Bakımlı erkekler bunun bilincindedir ve gün içinde bol miktarda su tüketirler. Dehidrasyonu engelleyecek her türlü önlem görüntünüzü de iyileştirecektir.

6. Dikkatli bronzlaşın

Bronz tenin insanı daha sağlıklı gösterdiği inancının haklılık payı var. Ancak kıyafet iziyle bronzlaşma vücudun çok güneş gören bölgelerinin görmeyenlere göre daha bronz olması çok bakımlı bir görüntü vermez. Bronzlaşmaya zaman ayırın, güneşi vücudunuza eşit dağıtın ve mutlaka güneş koruyucu ve güneş sonrası kremi gibi güneş bakım ürünleri kullanın. Aksi taktirde yanık yerleriniz soyulup dökülmeye başlayacaktır.

7. Saç bakımınızı eksik etmeyin

Erkekler için saç bakımı yalnızca iyi bir kesim ve şampuan ile bitmez. Yıkama sırasında uygulanan saç kremleri, yıkama sonrasında uygulanan serumlar saç derisini canlı tutar, saçlarınızı daha bakımlı gösterir. Her banyoda olmasa da en az üç seferde bir bu bakımlardan bir tanesini yapın. Saç bakım ürünleri banyonuzdan eksik olmasın.

8. Aksesuarlarınıza önem verin

Saat, atkı, mendil, kemer veya bileklik ne olduğu farketmez; bakımlı erkeklerin gardrobunda her zaman kendi tarzlarına göre aksesuarlar bulunur. Hatta çoğu zaman aksesuarlara kıyafet ve çantadan çok daha fazla para harcarlar. Aksesuarlarınızın ne kadar yeni, steril ve bakımlı olduğu, çoğu zaman sizin de ne kadar bakımlı olduğunuz anlamına gelir. Bu bakımdan aksesuarlarınızı doğru seçin ve önemlisi temiz kullanın.