Anti Aging Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Anti Aging Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Etiketlerdeki içeriklerden cilt tipine göre ürün önerilerine; cildinize yaşlanma karşıtı bakım uygulamak isteyenler için seçim yapmadan önce dikkat edilmesi gereken detaylar burada!

Hayatımız boyunca maruz kaldığımız güneş, rüzgar, kuruluk, nem, egzoz, sigara, mimikler gibi birçok durum, cildimizde kırışıklıklara neden olur. Bazen bu dış etkenleri önlemek mümkün değildir, dolayısıyla anti aging bakım dediğimiz yaşlanma karşıtı bakımlar git gide daha fazla önem kazanır. Ancak bu bakımları uygularken satın alacağınız ürünlerde dikkat etmeniz, önem vermeniz gereken bir sürü detay vardır. Biz de bu yazımızda bu konuya değinelim dedik ve anti aging bakım ürünleri alırken nelere dikkat etmeli konusunu sizler için araştırdık.

Etiketi okuyun

Kendinize kırışıklık önleyici kremler alırken, bu kremin en yüksek seviyede etken madde içeriyor olmasına özen gösterin. Biliyoruz, etiketin üzerinde birçoğu size son derece yabancı gelecek bir sürü kelime göreceksiniz; ancak yine de bu etiket okuma işini atlamamalısınız. Size önerimiz, etikette yazan maddeleri internetten aratarak araştırmak olacaktır. Biz size birkaç temel içeriği burada listeliyoruz:

AHA ve BHA: Ölü cilt hücrelerini çıkarır ve pürüzsüz, eşit pigmentli yeni cildi ortaya çıkarır. Kolajen üretimini arttırır.

Retinol: Cildin daha iyi ve daha sağlıklı cilt hücreleri oluşturmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bir antioksidan görevi görür.

C vitamini: Başka bir güçlü antioksidandır. Cildi güneşe karşı koruma potansiyeline sahiptir. Aynı zamanda hasarlı ciltleri tedavi etme özelliği vardır.

Koenzim Q10: Göz çevresindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korur.

Hyaluronik asit: Cildi nemlendirir.

Niacinamide: Antioksidandır. Ciltteki su kaybını azaltır ve cildin esnekliğini arttırır.

Peptitler: Yaygın olarak yara iyileşmesi, çatlak izleri ve kırışıklıklar için kullanılır.

Üzüm çekirdeği ekstresi: Antioksidan ve antienflamatuar özelliğe sahiptir.

Fiyata farklı gözle bakın

“Bir şeyin fiyatı pahalıysa daha kaliteli içerikler kullanılmıştır, o yüzden pahalıdır” kanısını bir kenara bırakın. Alacağınız anti aging krem bakım ürününün fiyat etiketine daha farklı bir gözle bakın. Bu yaşlanma karşıtı krem eğer pahalıysa, bu onun daha fazla işe yaradığı anlamına gelmez. Son derece uygun fiyatlara, etkili içeriklere sahip anti aging kremler bulabilirsiniz.

Yorumları değerlendirin

Bildiğiniz üzere internette artık birçok ürün hakkında farklı insanlardan farklı yorumlar okumanız mümkün. Siz de kendinize iyi içerikli bir yaşlanma karşıtı bakım ürünü bakarken farklı müşterilerin farklı referanslarını değerlendirin. Farklı farklı web sitelerinden bol çeşitte yorumlar araştırabilirsiniz. Buna mutlaka vakit ayırın!

Cilt tipine göre seçim yapın

Farklı cilt tiplerinin farklı ihtiyaçları vardır, dolayısıyla bakım ürünü seçerken cilt tipine göre seçim yapmak önemlidir. Uygulayacağınız bakım ürününden en etkili verimi elde etmek için size en uygun ürünü cilt tipinize göre araştırın.

Örneğin yağlı ciltlerde kırışıklık karşıtı ürünler söz konusu olduğu zaman işler zorlaşır. Çünkü aşırı sebum üretimi söz konusudur ve yaşlanma karşıtı bakım ürünleri de genelde yağlar ve yumuşatıcılar içerir. Dolayısıyla kırışıklık karşıtı kremler alırken sizin yağlı ciltlere özel formüle edilmiş ürünlere bakmanız ve mümkünse hafif dokulu, su bazlı ürünleri tercih etmeniz önemlidir. Salisilik asit, yeşil çay ekstresi gibi içerikler yağlı ciltler için iyi olacaktır. Kuru ve hassas cilde sahip olanların ise daha kalın yapılı, yağ bazlı kremleri tercih etmeleri daha sağlıklı olacaktır.