Alışveriş Rehberi: Saç Düzleştiriciler

Alışveriş Rehberi: Saç Düzleştiriciler

1191
main

Seramik mi, titanyum mu yoksa keratinli mi? Hangi saç düzleştirici hangi saç tipi için uygundur? Saç düzleştirici satın alırken hangi özelliklere bakmalı; onu kullanırken ısı ayarları nasıl olmalı? Yanıtlar bu yazımızda!

Kendinize bir saç düzleştirici satın almak istiyorsanız, bu aletleri ve saç tipinizi çok daha yakından tanımalısınız. Çünkü seçim yaparken farklı saç düzleştiriciler arasından saçlarınız için en idealini bulmanız, saç sağlınız açısından son derece önemlidir. Bu yazımızda hem satın alırken dikkat etmeniz gereken detayları hem farklı saç düzleştirici modellerini hem de kullanırken dikkat etmeniz gereken sıcaklık ayarı gibi konuları bulabilirsiniz.

Saç düzleştirici seçerken nelere dikkat etmeli?

Saç düzleştirici seçerken dikkat edilmesi gereken detaylardan biri şeylerden biri, saçınıza birebir temas edecek olan aletlerin plaka özellikleridir. Burada saç düzleştirici plakaların genişliği, materyali ve iletkenlik yeteneği gibi detaylar öne çıkacaktır. Eğer saçlarınızda düzleştirmenin yanı sıra bazen de dalgalı modeller yaratmak istiyorsanız kavisli plakalara sahip saç düzleştirici modellerinden seçmelisiniz. Eğer saçlarınız kalın telli, uzun ve kıvırcık ise geniş saç düzleştirici modelleri sizin için ideal olacaktır. Eğer saçlarınız orta uzunlukta ve normal kalınlıkta ise orta boy genişlikte düzleştiriciler; ince telli saçlar için ise hemen hemen her model uygun olacaktır.

Seramik saç düzleştiriciler


Saç düzleştiriciler arasında en çok bilinenler seramik saç düzleştirici modelleridir. Braun, Remington, Philips, Babyliss, Beurer, Sinbo, Fakir gibi birçok markada bulunabilecek seramik kaplama saç düzleştirici modelleri hem düzleştirmeyi düşük ısıda yapar hem de saçlara yumuşaklık katmayı vaat eder. Birçoğu iyon teknolojisine sahip seramik saç düzleştiriciler saçların elektriklenmesini de ortadan kaldırmayı hedefler. Isıyı eşit olarak dağıttığı için de yanmaların önüne geçmeye çalışır.

Titanyum saç düzleşticiler


Piyasada bulabileceğiniz bir diğeri de titanyum saç düzleştirici modelleridir. Eğer saçlarını her gün düzleştirmeyi tercih edenlerdenseniz, bu model sizin için uygun demektir. Özellikle kıvırcık saçlıların tercih ettiği saç düzleştirici modellerinden biri olan titanyum saç düzleştiriciler yüksek seviyede düzlük ve parlaklık yaratmak üzere tasarlanmışlardır. Kalın telli saçlar için de ideal olan bu modelleri kullanırken titanyumun ısıyı çok hızlı ilettiğini unutmayın ve saçta uzun süreler bekletmeyin.

Bunu da okuyun: 2017 Sonbaharının En Popüler 6 Saç Kesimi
Bu sezon saçlarınızı yenilemeye ne dersiniz? O zaman Hollywood’un en güzel kadınlarından ilham almaya ve bu sonbaharın en popüler saç kesimlerini keşfetmeye hazır olun!

Keratinli saç düzleştiriciler


Son olarak keratinli saç düzleştirici modelleri ile karşınızdayız! Yine birçok markada bulabileceğiniz keratin katkılı saç düzleştiriciler seramik plakalarla tasarlanmış ama içerisinde keratin katkısı bulunan modellerdir. Saçları canlı tutma, besleme ve ona ihtiyacı olan proteini sağlama özelliğine sahip keratin, saçların kusursuz bir pürüzsüzlüğe sahip olmasına yardımcı olur.

Saç düzleştirici kullanırken nelere dikkat etmeli?


Saç düzleştiricinizi seçtiğiniz, şimdi onu doğru bir şekilde kullanma zamanı! Satın aldığınız saç düzleştiricinin üzerinde zaten kullanımıyla ilgili tüm detaylar yazıyor olacaktır. Ama biz de, oldukça önemli olan ısı ayarı konusunda sizlere ipuçlarını vermek isteriz. Çünkü saç düzleştiricileri yanlış bir ısı ayarı ile kullandığınızda saçlarınıza ciddi hasar verebilirsiniz. Farklı ısı ayarlarına sahip saç düzleştiriciler genellikle 115-230 derece arasındadır. 200 derece ve üzeri saçlar için yüksek seviyede ısı demektir ve dikkatli bir kullanım ister. Eğer saçlarınız ince telli ise mutlaka 140-160 derece sınırları dahilinde kalmalısınız. 200 derece ve üzeri ancak kalın telli ve gür saçlar için yardımcı olacaktır.