8 Adımda Dumanlı Göz Makyajı

8 Adımda Dumanlı Göz Makyajı

main

Çok uzaktan bile kendini belli eden gözler… Gece elbisesinden klasik bir gündüz stiline; farklı dozlarıyla hemen her ana uyum sağlayan bir göz makyajı… Elbette ki dumanlı göz makyajı ya da bir diğer adıyla buğulu göz makyajından bahsediyoruz. Siz de siyahın gücünü konuşturacağınız, göz kapaklarınızdaki kusursuz geçişle en çarpıcı bakışları yaratabileceğiniz dumanlı makyaj nasıl yapılır diyorsanız, bu yazımıza hemen göz atın. İşte adımda dumanlı göz makyajı yapmanın yolları.

1. Adım

Doğru kapatıcıyı seçin. Cilt renginizden bir ton açık bir göz altı kapatıcısı ile koyu halkaları tamamen kapatın. Dumanlı göz makyajı zaten yeterince koyu olduğu için göz altlarınızı kusursuz bir şekilde kapatmanızda fayda var. Gözaltı Kapatıcısı Kullanırken Yapılan 5 Hata yazımızı tıklayarak tüm tüyoları okuyabilirsiniz.

2. Adım

Siyah göz kalemi yardımıyla gözlerinizin iç köşesinden ince bir çizgi çekip dışa doğru kalınlaştırarak, üst kirpik hizasında bir hat çizin.

3. Adım

Alt kirpiklerinize olabildiğince yakın bir şekilde ince bir çizgi çekin. Bu incelik, görünümünüzün ne kadar çarpıcı olmasını istediğinize bağlı olarak değişir. Likit eyeliner daha pratik olacağından ve daha iyi etki göstereceğinden, kalem yerine likit eyeliner tercih etmelisiniz.

4. Adım

Badem rengi gibi nötral far tonları ile göz kapaklarınızın üstünde, kaş kemiğinizin kenarlarına kadar gölgelendirme yapın.

5. Adım

Göz kapağınızın dış köşesine doğru koyu kahverengi veya gri tonlarında farlar ile koyu gölgeler uygulayın. Adım adım istediğiniz renge ulaşın.

6. Adım

Bu koyu göz makyajına biraz aydınlık katmak için gözyaşı kanallarınıza beyaz eyeliner sürmeyi deneyebilirsiniz!

Bunu da okuyun: Dumanlı Göz Makyajında Yeni Trend: Bakır
Belirgin ve dikkat çekici yaratmak için sezon podyumlarında en çok kullanılan göz farları arasında olan bakır, açıktan koyuya, metalikten mata tüm tonlarıyla trend listesinde ilk sıralarda.

7. Adım

Siyah göz kalemi veya eyeliner’ınızı üst kirpiklerinizin diplerine doğru uygulayın ve pamuklu çubuk yardımıyla makyajı dağıtın.

8. Adım

Son olarak dumanlı makyajın en büyük etkisini yaratan maskarayı kirpiklerinize uygulayın ve hacim veren maskaralardan kullanmaktan çekinmeyin. Maskara Seçerken ve Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey yazımızı okuyarak ipuçlarını kapın!