5 Adımda İdeal Göz Çevresi Kapama

5 Adımda İdeal Göz Çevresi Kapama

Gözlerinizin çevresindeki renk değişimlerini dengelemek ve çok daha aydınlık bakışlara sahip olmak için bu concealer tüyolarını mutlaka uygulayın!

Göz altı şişlikleri, göz çevresindeki koyu halkalar için özel bakımlar ile mücadele kadar doğru bir göz makyajı da etkili olacaktır. Bunun için göz altı concealer ürünlerini en doğru şekilde kullanmak, göz altı kapatıcısını doğru seçmek ve birkaç uygulama hilesine hakim olmak yeterli. İşte karşınızda 4 adımda ideal göz çevresi kapama!

Göz kremleri ile aydınlık ve enerjik taban

Yorgun gözler için en etkili adımlardan birincisi göz bakım kremleri ile aydınlık ve enerjik bir görünüm yaratmak olacaktır. Göz çevresindeki koyu halkaları azaltmak ve göz çevrenizde çok daha canlı bir görünüm yaratmak için makyaj uygulamasından önce kremi pat pat dokunuşlarla göz çevrenize kondurun, ardından masaj hareketleriyle yayın. Özellikle kafein bakımından zengin kahve, yeşil çay gibi içerikler ve güçlü vitaminlere sahip göz kremlerinin aydınlatma konusunda daha etkili olduğunu unutmayın. Besleyici kuşburnu da krem içeriklerinizde nemlendirici ve pürüzsüzleştirici etkisiyle bilinir.

Doğru kapatıcı seçimi

Göz çevrenizi nemlendirdiniz. Artık cildiniz kremi iyice emdiyse makyajınızı uygulamaya başlayabilirsiniz. Öncelikli konu göz çevresi kapatıcısı için renk seçimi olacak. Doğal ten renginizden biraz daha hafif, açık ve aydınlık bir tonu seçmenizi öneririz. Çok da açık bir renge kaçmaması çok önemli. Cildinizin tamamında uygulayacağınız kapatıcı renginden biraz daha sıcak bir tonu tercih edin.

Çizgiler halinde uygulama

Kapatıcınızı gözün iç köşesinden çıkan küçük çizgiler halinde uygulayın. En nazik parmağınız olan yüzük parmağınızın yardımıyla ya da bir makyaj süngeri yardımıyla, yumuşacık dokunuşlarla bu çizgileri yumuşatarak yayıyor olun. Bu şekilde çok daha doğal ve kusursuz bir görünüm yakalamış olacaksınız.

Daha da ideal bir kapama için

Eğer daha da aydınlık ve canlı bir görünüm istiyorsanız size tavsiyemiz göz aydınlatıcı primer kullanmanız olacaktır. Normalde göz farı uygulaması öncesi astar olarak kullanılan primer’lar göz çevrenizdeki kusurları gizlemek için de harika bir üründür. Göz altınıza bu bazı uyguladığınızda sadece sonra oraya süreceğiniz kapatıcının daha iyi olmasını sağlamış olmaz, aynı zamanda aynı zamanda daha satenimsi ve kafidemsi bir doku yaratmış olursunuz.