2020 Makyaj Trendleri

2020 Makyaj Trendleri

Neon dokunuşlardan rengarenk maskalara, farklı göz makyajlarından kusursuz kaşlara, fosforlu dudaklardan en yeni dumanlı makyajlara; 2020 trendleri karşınızda!

Aynı moda dünyası gibi kozmetik dünyası da her sezon yepyeni trendlerle sürprizler yapıyor ve gerek güzellik firmaları ürünlerini bu trendlere göre yeniliyor gerekse trend takipçisi kadınlar makyajlarını yeniden gözden geçiriyor. Hazır 2020 kışına girmişken sezonun makyaj trendlerine göz atalım dedik ve bunu en iyi Instagram’dan yakaladık.

Fotoğraflar: Instagram (Lapetitevengeance), Instagram (Rowanblanchard)

Renklere bulanmış maskara

Bu kış siyah maskaranıza bir ara vermenin vakti geldi. 2020’de kirpikler çok daha renkli bir hale bürünüyor ve iş o kadar fazla renkleniyor ki, sadece maskaranın renk değişimi ile kalmıyor; toz farlar göz kapaklarından kirpiklere doğru süzülüyor. Fotoğraftaki gibi pembenin yanı sıra yeşil, mor ve mavi tonlarda da denemeler yapabilirsiniz.

Minimal neon dokunuşlar

Neon trendi gerek modada gerekse güzellik sektöründe dönem dönem karşımıza çıkan bir trenddir. Bu canlı görünüm bu kış da hayatımızda ve göz makyajında çarpıcı detaylarla hayatımıza giriyor. Ama 2020’ye özel tek fark, neon dokunuşların son derece minimal şekilde olması. Göz kapaklarınızın tamamına neon far uygulamak yerine göz köşelerine küçük dokunuşlar yapın.

Fotoğraflar: Instagram (Patrickta), Instagram (Westmanatelier)

Fosforlu pembe dudaklar

Kış karanlığını biraz canlandırmaya ne dersiniz? Bu kış neonlar bolca karşımızda. Az önce bahsettiğimiz göz makyajı detaylarının yanı sıra dudaklarda da! Candice Swanepoel’in bu fosforlu pembe dudakları size ilham versin. Ton konusunda kararsızsanız, mavi alt tonlu sıcak pembenin neredeyse hemen her ten renginde kusursuz duracağını unutmayın ve o tonlara yönelin. Bir diğer tüyo da kremsi ruj yerine mat pembe ruj sürmenizdir.

Düzenli ve cilalı kaşlar

Güzellik sektörünü yakından takip edenlerin bildiği üzere son yıllarda dağınık ve yoğun kaş modelleri çok modaydı. Artık işler değişiyor ve 2020 kışında kusursuz bir şekilde taranmış, güçlü ve cilalı kaş görünümleri öne çıkıyor. Bu görünümü yaratmak için en ideal ürünlerden biri olan kaş rimeli ve kaş jelinizi eksik etmeyin.

Fotoğraflar: Instagram (Maha.gram), Instagram (Kilprity)

İki göz, iki renk

Makyajda rutinden sıkılanlar ve cesur adımlar atmak isteyenler için ideal bir trend ile karşınızdayız! İki farklı göz kapağı için iki farklı göz farı rengi uygulayabilir ve ortamın en çarpıcı stilini yaratabilirsiniz. Buradaki en önemli detay renk tekerleğinden birbirine zıt iki rengi (mavi ve turuncu gibi) seçmeniz ya da birbirine en yakın iki tonu (bebek mavisi ve leylak gibi) belirlemenizdir.

Dumanlı makyajın kırmızı hali

Bir diğer cesur makyaj önerisi de her zaman siyah ve gri ile yapılan dumanlı göz makyajından sıkılanlar için… 2020 kışında dumanlı göz makyajına biraz renk katmaya ne dersiniz? Fotoğrafta gördüğünüz gibi kırmızı tonlarına yönelebilir ya da orman yeşili veya lacivert gibi baskın tonları deneyebilirsiniz.