2019’da En Çok Konuşulacak Güzellik Trendleri

2019’da En Çok Konuşulacak Güzellik Trendleri

Pinterest, güncel aramalarını derlemiş ve önümüzdeki yılın en çok gündemde olacak güzellik trendlerini listelemiş. Tırnak pudralarından kirpik liftinge, bebek kaküllerden cadı fındığına; en çok neler aratılıyor, bir göz atalım!

Dünya çapında en gerçek trendleri öğrenebileceğimiz mecralardan birisi de Pinterest. Birçokların ilham almak üzere araştırmalar yaptığı, görsel datasıyla birçok sektörde trendlere yön veren site, şimdi de son yükselişteki aramalara göz atmış ve bu sezon karşımıza sıkça çıkacak güzellik trendlerini derlemiş. İşte karşınızda Pinterest’in yaptığı araştırmaya göre 2019’da en çok konuşulacak güzellik trendleri!

Tırnak pudraları

Aslında bu manikür trendi son iki yıldır manikür salonlarında birçok kişinin karşısına çıkmış olabilir. Fakat sosyal medyanın gündeminde iyice kendini göstermeye başladığından 2019’da sıkça göreceğimiz bir güzellik trendi olacağa benziyor. Tırnağınıza önce baz ojenizi sürüp, ardından tırnaklarınızı bu bol vitaminli ve kalsiyumlu “dip powder” dediğimiz toz oje ürününe batırıyorsunuz. Sonra suya sokup çıkarıyorsunuz ve tırnaklarınıza bu harika oje görünümü, üstelik dayanıklı ve sağlıklı bir şekilde oluşmuş oluyor.

Bebek kaküller

Bu sevimli kız çocuğunun saç kesimine iyi bakın, çünkü bu kakül modeli 2019 yılında birçok kadında sıkça görebileceğiniz bir model olabilir! Bu sezonun podyumlarındaki saç trendleri söz konusu olduğunda bu kısa kesilmiş kakül modelleri en ön sırada karşımızda.

Kirpik liftingi


Kirpikleri kalkık ve kıvrık şekilde tutmayı 2-3 aylık bir süre boyunca kalıcı hale getiren kirpik liftingi özelilkle düz kirpiklere sahip olanların son yıllarda tercih etmeye başladığı bir yöntemdi. 2019 yılında da sık sık duyacağımız kirpik lifting uygulamalarını ister satın alabileceğiniz lash lift setleri ile kendiniz yapabilir ister bunu yapan yerlerde uzmanlara kendinizi teslim edebilirsiniz.

Cadı fındığı


Pinterest’in verilerine göre bu yağın araması yüzde 305 oranla artmış durumda ve 2019’da karşımıza bolca çıkacağa benziyor. İngilizcesi witch hazel olan ve Macademia yağı olarak da bilinen cadı fındığı yağı nemlendirici, sıkılaştırıcı, onarıcı, güçlendirici, yaşlanma karşıtı, antioksidan, temizleyici, sebum dengeleyici, akne karşıtı gibi cilt için çok değerli özellikleri bir arada bulundurduğundan güzelliğine düşkünlerin tüm dikkatini çekiyor.

Güzellik Trendleri: Parlak makyaj

Son yıllarda genelde mat görümümler ön plandaydı ama 2019 çok daha ışıl ışıl geliyor ve ışıltılı makyaj trendi listeye giriyor. Pinterest’in verilerine göre ışıltılı göz ve dudak makyajı son zamanlarda yüzde 89 artmış ve anlaşılan, 2019’da ışıl ışıl dudak parlatıcıları yeniden çok satanlar arasına gireceğe benziyor.