2019 İlkbahar Yaz Makyaj Trendleri

2019 İlkbahar Yaz Makyaj Trendleri

1459

Bu ilkbahar yaz sezonunda gözlerde hangi tonlar moda? Dudaklarımızda nasıl görünümler yaratacağız? Peki ya cildimiz? İşte karşınızda dünyaca ünlü markaların defilelerinden ortaya çıkan makyaj trendleri!

Dumanlı gözler yeniden hayatımıza giriyor. Pastel farlar da sezonun sade ama çarpıcı görünümünü yaratmak isteyenlerin kahramanı oluyor. Dudaklarda ve ciltte sağlıklı bir ışıltı var. 2019 ilkbahar yaz sezonunu açmış bulunmakla birlikte, içinizi açacak makyaj trendlerini, moda haftalarının podyumlarından sizler için derledik. İşte karşınızda 2019 ilkbahar yaz makyaj trendleri ve bu trendler için en güzel örnek kareler!

Yine yeniden dumanlı gözler

Fotoğraflar: Tom Ford, Nicole Miller

2019 ilkbahar yaz güzellik trendlerine göz attığımızda her ne kadar karşımıza sade, açık ve nötral tonlarda görünümler çıksa da, dönem dönem en popüler makyaj trendleri arasında yerini alan dumanlı göz makyajı bu sezon da podyumlarda karşımıza çıktı. Bu sezon yarattığı fark ise siyah ve koyu gri ile tonlamaların yerine, kahverengi ve ametist gibi renklerle yapılan göz makyajı uygulamaları oldu. Tom Ford, Oscar de la Renta, Nicole Miller, Hermes, Paco Rabanne gibi dünyaca ünlü markaların defilelerine göz atabilir ve bu çarpıcı göz makyajını uygulamak için onlardan tüyo alabilirsiniz.

Pastel far efekti

Fotoğraflar: Marc Jacobs, Missoni

2019 ilkbahar yaz modasında öne çıkan trendlerden biri pastel renklerdi. Bu sadece kıyafetlerde değil, makyajda da karşımıza çıktı ve son derece zarif feminen görüntüler ortaya koydu. Marc Jacobs, Missoni, Mansur Gavriel gibi isimlerin defilelerinde karşımıza çıkan bu tatlı makyaj trendi genelde gözlerde bebek mavisi, pastel yeşil, pudra pembesi, şeftali rengi, açık sarı gibi tonları içeriyor. Pastel tonlarda göz farları genelde gözlerin iç köşelerine uygulanıyor ve maskara kullanılmıyor, onun yerine likit eyeliner ile göz makyajı tamamlanıyor.

Dudaklarda sade parıltı

Fotoğraf: Versace

Dudaklara gelirsek… Bu ilkbahar yaz sezonunda olabildiğince sade ama sağlıklı, canlı, parlak görünümler bizi bekliyor! Elbette ki kırmızı ruj, mor tonları gibi rujlar da revaçta olacak ama podyumlarda en sık gördüğüüz trend sadece parıltılar oldu. 90’lara gönderme yapan bu lipgloss, renksiz dudak parlatıcısı trendi Versace, Fendi, Parabal Gurung, Paco Rabanne gibi dünyaca ünlü markaların defilelerinde karşımıza çıktı. Göz makyajında dilediğince renkli ve çarpıcı görünümlere gidilirken, dudaklar sade parıltılarla dengelendi.

Parlak cilt

Fotoğraflar: Versace, Burberry

2019 ilkbahar yaz sezonunda mat görünümleri unutuyoruz. Trendlerin hemen hemen hepsi parlamak üzerine! Cilt konusunda da aynı şekilde… Son derece doğal görünümlerle yaratılan ışıltılı ciltler daha çok alın ve elmacık kemikleri bölgelerinde öne çıkıyor. Genellikle de likit ve krem aydınlatıcı ürünlerle yaratılıyor. Versace, Burberry, Victoria Beckham, Michael Kors, Brock Collection, David Koma gibi birçok defilede karşımıza çıkan bu sağlıklı ve capcanlı görünüm için cildinizi parlatmaya hazır olun!