Ünlülerin Saç Artistlerinden 2018’in En Popüler Saç Kesimleri

Ünlülerin Saç Artistlerinden 2018’in En Popüler Saç Kesimleri

1283

Lady Gaga’dan Cara Delevingne’e, en iddialı kesimlerden kusursuz kaküllere; 2018’de mutlaka denemelik saç modelleri bu yazımızda!

Lady Gaga’nın rock’n roll kakülleri, Cara Delevingne’in yeni nesil pixie kesimi, Lucy Hale’in asimetrik bob modeli, Kirsten Dunst’ın prenses kakülleri ve Kate Hudson’ın kısacık maskülen kesimi… Ünlü saç artistleri 2018’in en popüler saç kesimlerini mercek altına almış ve ortaya bu modeller çıkmış!

1. Pixie kesimi

Ünlü model Cara Delevingne bu yıla damga vurduğu saç kesimi ile ilham dağıtıyor. Bu model, aslında bildiğimiz klasik pixie saç kesiminin birazcık uzun hali. Ünlü modeli yüz şeklinden de anlaşılacağı üzere bu kısa saç kesimi özellikle oval yüz tipleri ve çok hafif dalgalara sahip saç tipleri için idealdir. Aynı zamanda wax gibi ürünlerle de hafif bir doku kazandırılmasında fayda vardır.

2. Rock’n roll stili

Bu saç modeli için ise Lady Gaga’dan ilham alıyoruz. Çılgın müzisyen yılın en göz alıcı saç kesimlerinden birine imza attı. Saçın genelindeki mükemmel kat detayları stilinizde “glam grunge” ve kaküllerdeki kısalıktan uzunluğa doğru geçiş ise stilinizde “rock’n roll” etkisi yaratacak. Hem kalın hem ince saç telliler, hem oval hem yuvarlak yüz hatlılar içiin uygun olabilecek bu saç modelini cesur dalgalar ile birleştirerek yılın en havalı saçlarını yaratın.

3. Asimetrik bob

Genç aktris Lucy Hale bu saç kesiminin en iyi örneği. Bob kesim karşımıza her sezon çıkan, zamansız ve ikonik saç modellerinden biridir. Bu yıl da karşımıza ufak bir detay ile çıkıyor: Asimetri ile! Çok belirgin olmayacak şekilde ön tarafın çok az uzun olması sezonun öne çıkan saç trendlerinden olacak. Hemen hemen her yüz ve saç tipi için uygun olabilecek bu saç kesiminin mükemmel durması için saç düzleştirici alet ve saç düzleştirici spreyler kullanmanızda fayda vardır.

Bunu da okuyun: 2017 Sonbaharının En Popüler 6 Saç Kesimi

Bu sezon saçlarınızı yenilemeye ne dersiniz? O zaman Hollywood’un en güzel kadınlarından ilham almaya ve bu sonbaharın en popüler saç kesimlerini keşfetmeye hazır olun!

4. Orta boy prenses kakülleri

Sarışın oyuncu Kirsten Dunst bu imajın yaratıcısı oldu. Tam ortadan ayrılmış kaküller, kusursuz ayrımı ve yanlara doğru zarifçe bırakılışı ile adeta bir prenses saçı gibi. Klasik orta boy saç kesimi ile bir araya gelen ve saçın devamında dalgalarla şekillenen bu saç modeli aynı zamanda at kuyruğu ve minik bir topuz ile de çok hoş durabilir. Bu saç modeli özellikle yuvarlak yüz hatlılar için idealdir, yüzü daha ince gösterecektir.

5. Kısacık maskülen

Bu saç kesimi için ilham kaynağı ünlü aktris Kate Hudson. Eğer 2018’de cesaretinizi toplamak ve gerçek bir yeniliğe gitmek istiyorsanız bu saç kesimi tam size göre! Doğru bir kesim uygulandığında her saç ve yüz tipi için uygun olabilecek bu kısa saç kesimindeki ince detay, üst kısımda zarif dokularda bırakılmış biraz daha uzun saçlar olması… Deniz tuzu spreyleri ile daha da harika görünecek bu saç modelinin keyfini hepiniz çıkarabilirsiniz!

Fotoğraflar: Photo Wenn