2018 Sonbahar Kış Sezonunda Saç Trendleri

2018 Sonbahar Kış Sezonunda Saç Trendleri

2057

Dağınık topuzlardan ıslak örgülere, yandan ayırmalardan saç aksesuarlarına, karışık kıvrımlardan grunge at kuyruklarına; sezonun en popüler saç trendleri burada!

Ünlü modacıların yıl içerisinde iki kez düzenlenen moda haftalarında sergiledikleri koleksiyonları ve düzenledikleri defileler sadece moda dünyasının değil, baştan aşağı güzellik dünyasının da yön göstericisi oluyor. Makyajdan saça, o sezonun en popüler güzellik trendleri de bu defilelerde ortaya çıkıyor. Bugünkü konumuz da bu sezonun defilelerinden ilham alıyor ve 2018 sonbahar kış sezonunda saç trendlerini ortaya koyuyor.

Fotoğraflar: Chanel, Alexander McQueen, Paco Rabanne (Photoshot, Seskim)

Dağınık topuz

Dağınık topuz derken darmaduman bir saçtan bahsetmiyoruz tabii ki. Güzelliği detaylarda gizli olan bu saç modelini uygularken Chanel’in 2018 sonbahar kış defilesinden ilham alabilirsiniz. Ünlü saç uzmanı SamMcKnight bu defilede kusursuz formda bir tepeden topuz yaparken saçın kalan kısmını da dümdüz ve sımsıkı bir şekilde toplamış.

Islak örgü

Bu sonbahar kış sezonunda öne çıkan bir diğer saç trendi de Alexander McQueen defilesinden… Dünyaca ünlü tasarımcı modellerini uzun saçlarını sımsıkı toplanmış, jöle ile arkaya kusursuzca yatırılmış ve tek bir örgü ile sonlandırılmış saç modelleri ile podyuma çıkardı. Siz de bu sezon cool bir görünüm yaratmak istiyorsanız bu saç modelinden ilham alabilirsiniz.

Karışık kıvrımlar

Zahmetsiz görünümler hiç şüphesiz en güzel sonuçları veriyor. Paco Rabanne defilesindeki dalgalı saçlar da adeta bunu kanıtlar nitelikteydi. Aşırı bir görünüm yaratmamak üzere bu saç modelleri, önce kalın saç gruplarına ayrılıp dalga maşalarına sarıldı. Ardından farklı yönlere sarıldı ve ortaya bu karışık ama aynı zamanda da düzgün görünümlü dalgalar çıktı.

Bunu da okuyun: 2018 Sonbahar Trendlerinden Seçtiklerimiz

Ekoselerden vatkalı ceketlere, kış otantiklerinden çiçek desenlerine, 80’ler modasından geleceğe dönüşe; 2018 sonbaharında gardıroplarımızda bulunması gereken parçalar için bu trendlerden ilham alabilirsiniz!

Fotoğraflar: MaxMara, Zadig & Voltaire, Dries Van Noten (Photoshot, Seskim)

At kuyruğunun grunge hali

2018 sonbahar kış sezonunda grunge modası geri geliyor. Bunu özellikle saçlarda belirgin bir şekilde hissediyoruz. Max Mara da bu trendi benimseyen markalardan biri. Dağınık bir şekilde toplanmış at kuyruğu modelleri 90’ların kült grunge görünümlerine selam gönderiyor. Anlaşılan bu sezon at kuyruklarını dağınık toplama özgürlüğüne sahip olacağız!

Saç aksesuarları başrolde

2018 sonbahar kış defilelerinde gördük ki firkete rolü oynatan saç tokaları başrolde. Saçları ortadan ikiye ayırıp tek tarafı kulak arkasından kafa derinize iyice sabitlemenize yarayan firkete işlevli tokalar ile hem bu çarpıcı görünümü yaratabilir hem de yaratıcı aksesuarlar ile stilinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Yana yatırma

Bu sezonun en popüler saç trendlerinden biri de saçları iyice kenardan alıp yana yatırmak olacak! Dünyaca ünlü saç tasarımcısı Sam McKnight’ın Dries Van Noten defilesinde yaptığı gibi bir modeli siz de kendi saçınızda deneyebilir ve sezonun bu minimal görünümünü ister gündüz ister gece stilinizde değerlendirebilirsiniz.