2018 Sonbaharının Güzellik Trendleri

2018 Sonbaharının Güzellik Trendleri

295

Asi punk makyajından minimal görünümlere, ışıltının yeni kullanımından saçlarda güçlü dalgalara, kirpik ve dudaklardaki vurgulardan tepeden topuz modellerine; 2018 sonbaharının öne çıkan güzellik trendleri burada.

Dünyaca ünlü moda tasarımcıları defilelerini düzenlediklerinde sadece moda trendlerini değil, o sezonun en popüler makyaj görünümlerini de ortaya koyarlar. Biz de geçtiğimiz aylarda düzenlenen ve 2018 sonbahar kış trendlerini sergileyen Paris, New York, Londra ve Milano moda haftalarına bu gözle baktık ve 2018 sobaharının güzellik trendlerini sizler için bir araya getirdik.

Fotoğraflar: Alexander Wang, Balmain

Minimal şıklık

Alexander Wang defilesinin öne çıkan görünümlerinden biri arkaya kusursuz bir şekilde yatırılmış saçlar, 80’lerin çizgisel ve minimal görünümleri, sade ve nude makyaj stilleri ile birleşiyor.

Kusursuz saçlar

Balmain defilesinde gördüğümüz mükemmel parlaklıkta hafif dalgalı saçlar ya da Derek Lam ve Fendi defilelerinde kusursuz dalgalar bizlere bu sezon saçlardaki kalite efektini göstermiş oldu. Kendinize bir an önce iyi bir saç şekillendirici almanın tam sırası!

Fotoğraflar: Preen by Thornton Bregazzi

Işıltı detayları

2018 ilkbahar yaz trendlerinde karşımıza çıkan ışıltılı makyaj trendi bu sezon de ön planda. Giambattista Valli’de neredeyse tüm yüzü kaplayan parıltılar Preen by Thornton Bregazzi defilesinde daha çok alın bölgesinde görüldü.

Fotoğraflar: Givenchy, Brandon Maxwell

Kirpikler başrolde

2018 sonbaharında maskara kullanacaksanız bol bol kullanmaktan çekinmeyin. Uzun belirgin ve ayrık kirpikler bu sezona damgasını vuruyor ve yılın en feminen görünümlerini yaratıyor. Givenchy, Valentino ve David Koma defilelerinden ilham alabilir ve 60’ların klasik makyaj görünümlerini kirpiklerinize modern bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Dudaklara vurgu

Kırmızı ruj modası hiçbir zaman geçmez. Bu sezon da dudaklara güçlü bir vurgu yapan kırmızı rujlar özellikle sonbahar ve kış aylarında koyu renk kazaklarla harika duracak. 2018 sonbahar kış defilelerine göz attığımızda Brandon Maxwell, Rochas ve Alexander McQueen size bu konuda ilham verebilir.

Bunu da okuyun: 2018 Sonbaharının En Popüler 8 Kadın Parfümü

Taptaze kokuların başrolde olduğu bir yaz mevsiminin ardından biraz da romantik parfümlerin, odunsu, meyveli ve baharatlı notaların öne çıkacağı, sonbahar çiçeklerini etrafa saçacak kokuların hayatınıza girmesine ne dersiniz? O zaman doğru yerdesiniz!

Fotoğraflar: Prabal Gurung,

Tepeden topuz ve aksesuar

Chanel ve Philosophy markalarının 2018 sonbahar kış defilelerinde gördüğümüz, sanki alelacele yapılmış gibi duran tepeden topuz modelleri sezonun öne çıkan görünümleri arasında. Siz de Prabal Gurung ve Chanel defilelerinden ilham alabilir ve bu topuzlarınızı taç, taraklı toka gibi saç aksesuarları ile hareketlendirebilirsiniz.

Asi ve ötesi

Hem Paris hem New York hem Milano hem de Londra moda haftalarında karşımıza çıkan asi ruhlar Dior, Ashley Williams ve Miu Miu defilelerinde kendini punk göz makyajı olarak gösterdi. Siz de dumanlı göz makyajını bu sezon değerlendirebilir ve kendinize glam punk bir görünüm yaratabilirsiniz.