2018’in Öne Çıkan 5 Makyaj Trendi

2018’in Öne Çıkan 5 Makyaj Trendi

1253

Siyahın gücünden yeni nesil ışıltılara, minimal retro kirpiklerden yuvarlak eyeliner hatlarına; bu sezonun en güçlü makyaj trendleri bu yazımızda!

Yepyeni bir yıla girmenin vermiş olduğu heyecanla sezonun trendlerine göz atmaya devam ediyoruz. Bugün de sırada 2018 makyaj trendleri var. Dünyaca ünlü markaların defilelerindeki görünümlere göz attık ve bu yıl gözlerinizde, teninizde uygulamanın tadını çıkarabileceğiniz birkaç ilham veren makyaj stilini bir araya getirdik. İşte karşınızda 2018’in önce çıkan 5 makyaj trendi!

1. Siyah vurgu

Marc Jacobs 2018 ilkbahar yaz defilesinde modellerin giysileri ve aksesuarları kadar gözleri de dikkat çekiyordu. Çünkü gözlerde dramatik görünümler geri dönüyordu! Üst ve alt kirpik hizalarını dolduran siyah eyeliner’lar kanat efekti ile dramatik bir açı çiziyor ve grafik bir stil yaratıyor.

2. Yeni nesil ışıltı

İngiliz tasarımcı Jeremy Scott defilesinde sadelikte gizli detaylar ön plandaydı. Spor görünümleri dişi efektlerle birleştiren koleksiyonda uygulanan makyaj da adeta konseptin özeti gibiydi. Çıplak makyaj trendini sadece göz altındaki ışıltılarla birleştiren Scott’un defilesi bize yeni nesil ışıltılar konusunda ilham veriyor. Göz çevresi için taşlarla süsleme sanatı 2018’de bizleri bekliyor!

3. Altın kızlar

Rihanna bu mükemmel fotoğraf karesiyle 2018’in ışıltı trendini ortaya koydu. Altın tonlarında aydınlatıcıların hayatımıza güçlü bir şekilde gireceğinin sinyalini veren müzisyen, dore sim detayları ve altın yansımasına sahip detaylar ile yılın metalik makyaj trendinin sarı olacağını kanıtladı.

Bunu da okuyun: Hangi Göz Tipine Hangi Makyaj Uygulanmalı?
Gözleriniz birbirine yakın mı yoksa göz alanınız çok mu geniş? Ya da göz kapaklarınız şişkin mi yoksa gözleriniz kocaman ve çıkıntılı mı? Bu yazımız farklı göz tipleri için makyaj önerilerini sunuyor ve fardan rimele, her göz tipine göre makyaj ipuçlarını bir araya getiriyor.

4. Özenle ayrılmış retro kirpikler

Sırada Christian Dior defilesinden ilham veren bir kare var. Özenle bir bir ayrılmış kirpik görünümleri bu yılın göz makyajı trendleri arasında ön sıralarda. Twiggy’nin o dramatik şekilde ayrılmış yoğun kirpik stiline benzese de çok daha zarif ve ince bir maskara uygulaması bu sezon mutlaka denemeniz gereken makyaj trendleri arasında.

5. 2018 Makyaj Trendleri: Yuvarlak hatlar

Güzel model Bella Hadid’in Jason Wu defilesindeki kusursuz güzelliği bize 2018’in bir diğer makyaj trendini gösteriyor. Kedi gözü makyajında hatlar yuvarlaklaşıyor ve eyeliner kullanımı sert çizgilerden uzaklaşıyor. Bu görünümü yaratmak için önce yuvarlak kanat formunun dış çizgilerini çekin ve ardından içini doldurun. Küçük boy makyaj süngeri ile bu formu kolayca yakalayabilirsiniz.