2018 Kışının En İyi 5 Kadın Parfümü

2018 Kışının En İyi 5 Kadın Parfümü

8031

Kış aylarında içinizi ısıtacak, gardırobunuzda çiçekler açtıracak bu harika 5 parfümü mutlaka deneyin!

Bu kış parfümünüzü yenilemeye ve kokusuyla içinizi ısıtacak seçimler yapmaya ne dersiniz? İşte karşınızda çiçek dokunuşlarından vanilya lezzetine, odunsu notalardan meyveli aromalara; 2018 kışının en iyi 5 kadın parfümü .

1. Gucci Bloom


Doğanın uyku moduna geçmesi sizin çiçek kokularından mahrum kalacağınız anlamına gelmez. Notalarında floral dokunuşlar taşıyan parfümler arasından seçim yaparak siz de mis gibi çiçek kokularını üzerinizde taşıyın. Yasemin ve sümbülteberi yansıtan Gucci Bloom gibi…

Notaları: Sümbülteber, zambak, yasemin, menekşe

2. Chloé Absolu


Gerçek bir vanilya nasıl kokar, bilmek ister misiniz? Özellikle kış ayları için ideal olan vanilyanın bu baskın kokusunu gül ve paçuli kokularıyla bir araya getiren Chloé Absolu parfümü 2018 soğuklarının en iç ısıtıcı kokuları arasında.

Tepe notaları: Damascena gül özü

Kalp notaları: Centifolia gül özü, paçuli

Dip notaları: Vanilya

3. Chanel Gabrielle


Klasik Chanel şişe tasarımının içinde bambaşka bir koku! Chanel Gabrielle parfümü içeriğindeki yasemin, ylang ylang, sümbülteber gibi büyüleyici bitkileri ile kış stillerinizi tamamlayacak harika, sıcacık bir kokuya dönüşüyor!

Tepe notaları: Mandalina, greyfurt, kuş üzümü

Kalp notaları: Sümbülteber, ylang ylang, yasemin, portakal çiçeği

Dip notaları: Sandal ağacı, misk

Bunu da okuyun: Parfümünüzü Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey
“Eau de toilette” mi “eau de parfum” mü? Limonsu tepe notalar mı, odusu alt notalar mı? Kendinize güzel bir parfüm almadan önce bilmeniz gereken temel bilgiler burada!

4. Calvin Klein CK2


Calvin Klein’ın son yıllardaki en çarpıcı parfümü CK2 cinsiyetler ötesine geçen, nötr kokusuyla hemen her tene uyum sağlayabilen bir parfüm. Eğer bu kış üzerinizde minimal bir unisex parfüm olsun istiyorsanız doğru yerdesiniz!

Tepe notaları: Mandalina, menekşe yaprağı özü

Kalp notaları: Susam yağı, gül esansı

Dip notaları: Vetiver, tütsü, sandal ağacı

5. Donna Karan Cashmere Mist


Sadece güzel kokan bir parfüm değil, şişe tasarımıyla banyonuzda duracak harika bir dekoratif parça! Donna Karan’ın Cashmere Mist parfümü yasemin, bergamot, sandal ağacı ve kaşmir akorlarının kusursuz uyumunu sergiliyor ve eminiz ki kış kazaklarınızı harika kokutuyor!

Tepe notaları: Bergamot

Kalp notaları: Yasemin, zambak, süet

Dip notaları: Misk, sandal ağacı, amber, kaşmir ağacı