2017 Yazının En Popüler 5 Saç Kesimi

2017 Yazının En Popüler 5 Saç Kesimi

1105
main

Ünlü isimlerden ilham aldık ve 2017 yazının en güzel 5 saç kesimini sizler için bir araya getirdik!

Bu yaz saç kesimlerinde doğallık ön plandaydı. Ünlü isimlerin saç kesimlerindeki detaylar ve bunların hangi yüz tipine, hangi saç dokusuna daha çok yakışacağı hakkında bir araya getirdiğimiz bilgiler bu yazımızda!

Saç kesimi: Omuz uzunluğunda bob kesim

İlham aldığımız ünlü: Lucy Hale

Omuzlara doğru eğimli bir şekilde dökülen bu küt saç kesimi modelinde, alt katmanlar saçlara hareket ve boyut kazandırıyor. Saçların orta kısmında ise simetri yaratılıyor. Bu saç kesimi genelde kalp formunda yüz tipi olan ve hafif dalgalı saç yapısına sahip olan kadınlara yakışıyor.

Saç kesimi: Belli belirsiz katlı uzun kesim

İlham aldığımız ünlü: Margot Robbie

Bu uzun katlı saç kesimi modelinde, katlar ince ve belli belirsiz görünümde. Aynı zamanda en kısaları omuz hizasından başlamakta. Bu saç modeli yüz şeklini daralttığından özellikle yuvarlak yüz hatları için ideal olacak, kalın saç tellerinde daha iyi duracaktır.

Bunu da okuyun: Saçlarınız İçin Yaza Özel Bakım
Yaz boyunca güneş, deniz, klor ve rüzgarla birlikte kuruyan ve yıpranan saçlarınıza özel bakım uygulamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Detaylar bu yazımızda!

Saç kesimi: Katlı ve kısa

İlham aldığımız ünlü: Rooney Mara

Özellikle küçük ve oval yüz tipleri için ideal olan bu katlı bob kesim saç modeli kısa saç isteyenler için ideal! Çene kemiğinin hemen altında biten bu saç kesimi, özellikle saç şekillendirici spreylerle arkaya doğru yatırıldığında kusursuz bir görünüm yaratıyor.

Saç kesimi: Uzun saçlarda yana doğru kâküller

İlham aldığımız ünlü: Felicity Jones

Kâküller bu saç kesiminde çok öne çıkmıyor gibi görünse de aslında kesimin odak noktasıdır. Uzun bir şekilde yanlara doğru bırakılan bu kâkül kesimi modeli daha çok yuvarlak yüzler için uygundur ama aynı zamanda oval ve kare yüz tiplerine de yakışacaktır.

Saç kesimi: Kâküllü kıvırcık

İlham aldığımız ünlü: Alanna Arrington

Kıvırcık saçlılar için kâkül kesimi söz konusu olduğunda bu saç modeli ilham verebilir! Bu saç kesiminde kuaförünüzün dikey katmanlar yaratması oldukça önemli bir konu. Bu şekilde kıvırcıklarınız üçgenimsi bir görünümden kurtulacaktır. Kıvırcık ve yoğun dalgalı saçlara sahip olanlar için ideal olan bu kesim en çok oval, kare ve elmas tipi yüzlere yakışacaktır.

İlgili Yazılar