2017 Sonbaharının En Popüler 6 Saç Kesimi

2017 Sonbaharının En Popüler 6 Saç Kesimi

1345
main

Bu sezon saçlarınızı yenilemeye ne dersiniz? O zaman Hollywood’un en güzel kadınlarından ilham almaya ve bu sonbaharın en popüler saç kesimlerini keşfetmeye hazır olun!

Kendall Jenner’in omuz hizasında bob kesiminden Janelle Monae’nin pixie modeline, Kim Kardashian’ın Rapunzel görünümünden Alexa Chung ve Reese Witherspoon’un ideal perçemlerine; işte karşınızda 2017 sonbaharının en popüler saç kesimleri!

Kendall Jenner ve midi bob kesim

Omuz hizasında bob kesim bu sezon çok moda! Stili ve güzelliği ile son zamanların en öne çıkan ikonlarından Kendall Jenner bu konuda harika bir ilham kaynağı. Orta boy bob kesim saçları omuzlarının üzerine doğru düşüyor ve saç uçlarında ideal bir doku görülüyor. Hemen hemen her yüz tipi için uygun olan bu omuz hizasında saç kesimi Kendall’daki gibi dalga oyunları ile çok daha havalı oluyor!

Janelle Monae ve Pixie saç kesimi

Kısa saç denince akla ilk gelenlerden biri olan pixie saç modelleri için nefis bir örnek, ünlü müzisyen Janelle Monae ile karşımızda! Tam bir rock star stili yaratan bu kısa saç kesimi Mia Farrow döneminin nostaljisine modern bir dokunuş yapmış. Bu saç kesimi sizi tamamen ortaya çıkardığından, orantılı özelliklere sahip, oval ve simetrik yüz şekilleri için ideal olacaktır. Düz ve hafif dalgalı saçlar için de kolayca kullanılabilecek bir modeldir.

Alexa Chung ve kusursuz perçemler

Son yılların en güzel stil ikonlarının başında gelen Alexa Chung, saç kesimi konusunda da gerçek bir öncü. Hem seyrek hem de ideal uzunlukta perçemlere sahip saçları, uzun katlara sahip. Perçemlerini gözlerinin dış köşelerine doğru bırakan Chung, kaşların hemen altında biten perçem uzunluğu ile sezonun kakül trendlerine harika bir ipucu veriyor. Bu saç tipinin uzun yüz tipine sahip olanlar için ideal olduğunu da hatırlatalım.

Kim Kardashian ve Rapunzel modeli

Bu fotoğrafta gördüğünüz Cher değil, Kim Kardashian’ın ta kendisi! Upuzun, ucu inceltilmiş ve küt durmayan bu uzun saç modeli 80’lerden geri döndü. Saçların özellikle uç kısmının bakımlı durmasının önemli bir detay olduğu bu saç modeli, özellikle yuvarlak ve kalp formundaki yüz tipleri için ideal.

Bunu da okuyun: GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En Akıllı 10 Saç Şekillendirici Fırça
Bu elektrikli saç fırçaları ve saç düzleştiricileri gerçekten de çok akıllı! Her biri farklı teknolojiye sahip bu 10 ürün ile saçlarınıza yaz sonrası özel ilgi göstermeye ne dersiniz?

Reese Witherspoon ve ideal katlar

Uzun saçlara katlar ile biraz hareket katmaya ne dersiniz? Bu sezon bize ünlü aktris Reese Witherspoon güzel bir örnek oluyor. Göğüs hizasında uzunluğa sahip bu saçlara doğru açılarla katlar vermek en önemli detay. Witherspoon gibi uzun kakülü yana doğru bırakmak da bu saçın püf noktalarından biri. Bu saç tipi, yüzün üst kısmındaki genişliği daraltma özelliğine sahip olduğundan, kalp formundaki yüz tipleri için idealdir. Aynı zamanda yüz asimetrisini de kamufle etmeye yardımcı olur.

Kerry Washington ve küt kesim

Omuzların hemen üstünde biten ve karşıdan bakıldığında tam bir kare formu oluşturan bu küt saç kesimi bu sezonun en karizmatik görünümlerinden birini yaratıyor. Özellikle oval ve kalp formundaki yüzler için ideal olan küt kesim iyi bir şekillendirme bakımı da istiyor.