150 TL Altı İdeal Yaz Parfümleri

150 TL Altı İdeal Yaz Parfümleri

1378

Kadınlar için seçtiğimiz bu yaz parfümleri gerek kokuları gerekse uygun fiyatlarıyla en ideal seçenekler arasında!

Elizabeth Arden’den Davidoff’a, Beyoncé’den Avon’a, Burberry’den Cacharel’e, Oriflame’den DKNY’; dünyaca ünlü parfüm markalarının yaz için ideal kokularını sizler için bir araya getirdik. Üstelik 150 TL altı avantajlı fiyatlarıyla!

Elizabeth Arden Green Tea serisi


Summer, Exotic ve Yuzu şeklinde üç farklı Elizabeth Arden parfüm önerisi ile karşınızdayız. Elizabeth Arden Summer içerisinde bergamot, limon gibi turunçgillerin yanı sıra siklamen su zambağı, gül gibi çiçekler ve karpuz, siyah frenk üzümü gibi meyveler barındırıyor.

Elizabeth Arden Exotic parfümün tepe notalarında lime, siyah çay ve bergamot; kalp notalarında leylak, orkide, yeşil çay ve yasemin; dip notalarında ise amber, nergis ve odunsu notalar bulunuyor.

Elizabeth Arden Yuzu parfümde ise tepe notalarda yuzu meyvesi, bergamot, limon, yeşil çay ve limon yaprağı; kalp notalarda kekik, nane, portakal ağacı çiçeği, yeşil çay; dip notalarda musk ve huş ağacı bulunuyor.

Avon Aqua


Avon kadın parfümleri arasında en güzellerden biri olan Aqua, adından ve büyüleyici şişe tasarımından da anlaşılacağı üzere harika bir yaz parfümü!

Tepe notaları: Su notaları, meyve notaları

Kalp notaları: Mavi lotus çiçeği

Dip notaları: Musk

Oriflame Sublime Nature serisi


Oriflame’in tonka fasülyesi ve sümbülteber içerikli iki farklı kadın parfümü Sublime Nature isimleriyle karşımıza çıkıyor. Sümbülteberli olanda sandal ağacının yoğunluğu da hissediliyor. Tonka fasülyeli olanda ise kadifemsi bir yoğunluk ve baharatların tazeliği ön plana çıkıyor.

Cacharel Noa


Şişesindeki zarafeti kokusuna da taşıyan Cacharel Noa kadın parfümü şişesinin içinde bir inci tanesi de taşıyor. Son derece dişi bu koku yaz mevsimine çok yakışıyor!

Tepe notaları: Erik, yeşil notalar, frezya, şeftali, şakayık, beyaz musk

Kalp notaları: Yeşil çim, zambak, yasemin, ylang ylang, vadi zambağı, gül

Dip notaları: Kişniş, sandal ağacı, tonka fasülyesi, vanilya, kahve, sedir ağacı

DKNY Be Delicious serisi


DKNY kadın parfümü deyince akla bu yuvarlak şişeli kokular gelir. Parfüm dünyasında adeta kült olmuş DKNY Be Delicious serisinin bu parfümleri birbirinden farklı aromalara ve içeriklere sahip. Birçoğu da yaz mevsimine çok yakışıyor. Seçimi yapmak sizin zevkinize kalmış!

Burberry Brit Rhythm


Dünyaca ünlü İngiliz markanın bu asil kokusu lavantanın dinginliğini birbirinden güzel içeriklerle birleştiriyor ve harika bir yaz parfümü olarak karşımıza çıkıyor.

Tepe notaları: Lavanta, pembe biber, portakal ağacı çiçeği, aldehid

Kalp notaları: Susam, portakal çiçeği, petalia, böğürtlen

Dip notaları: Vetiver, musk, odunsu notalar, sedir ağacı, kumarin

Beyonce Heat serisi


Ünlü müzisyen Beyoncé’nin parfümleri de hem fiyatları hem de içerikleriyle yaza çok uygun seçenekler sunuyor. Mor şişeli Wild Orchid içerisinde nar, hindistan cevizi suyu, böğürtlen, hanımeli, orkide, manolyanın yanı sıra odunsu notalar, misk ve amber bulunuyor.

Altın rengi Seduction ise çilek, egzotik ada baharat kokteyli, mandalin, zencefil, orkide çiçekleri, Afrika orman orkidesi, frezya, altın kehribar, misk ve doğal labdanum içeriyor.

Mavi şişeli Prime’da ise liçi, mango, pithaya gibi egzotik meyvelere orkide, yasemin, gül gibi çiçekler eşlik ediyor. Parfüm, kapanışını Afrika sandal ağacı ve paçuli ile yapıyor.

Davidoff Cool Water Sea Rose Caribbean


Yoğun olduğu kadar hassas bir kokuya da sahip olan Davidoff Cool Water Sea Rose kadın parfümü yaz mevsimi için en ideal seçenekler arasında!

Tepe notaları: Nashi armudu çiçeği, Japon meyvesi

Kalp notaları: Şakayık çiçeği ve floral notalar

Dip notaları: Musk