Yılmaz Özdil’den Çocuklara Özel Atatürk Serisi İlk Kez GittiGidiyor’da

Yılmaz Özdil’den Çocuklara Özel Atatürk Serisi İlk Kez GittiGidiyor’da

1274

Ünlü yazar Yılmaz Özdil’in Atatürk’ü çocuklara anlattığı10 kitaplık serisi, yanında Mustafa Kemal kitabı hediyesiyle birlikte GittiGidiyor’da!

Yılmaz Özdil’in çocuklara Atatürk’ü anlattığı kitap serisi 24 Aralık 2018 tarihinde kargoya verilmek üzere ilk kez GittiGidiyor’da satışa sunuluyor. Üstelik yanında Mustafa Kemal kitabını hediye olarak sunarak!

Ünlü yazarın 3-7 yaş grubu çocuklar için kaleme aldığı bu 10 kitaplık set, içerisinde doğa, sanat, spor, sofra, hayvan sevgisi, temizlik, kitap, okul, çocuk ve annesi şeklinde birbirinden farklı 10 konuyu işliyor.

Bu çok özel seri ilk kez GittiGidiyor’da ön satışa sunulurken, sipariş verenlere Yılmaz Özdil’in “Türkiye’nin kurtuluş reçetesi Mustafa Kemal’in hayat hikayesidir” diyerek kaleme aldığı Mustafa Kemal kitabı da hediye ediliyor.

Kitap serisinde neler var?

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan kitap serisinin içerisinde çocuklar için oldukça faydalı bilgiler Yılmaz Özdil’in metinleri ve Nalan Alaca’nın çizimleri ile birlikte yer alıyor. Toplamı 320 sayfa eden seri aşağıdaki 10 kitaptan oluşuyor:

– Mustafa Kemal Atatürk ve Annesi
– Mustafa Kemal Atatürk ve Çocuk
– Mustafa Kemal Atatürk ve Doğa
– Mustafa Kemal Atatürk ve Hayvan Sevgisi
– Mustafa Kemal Atatürk ve Kitap
– Mustafa Kemal Atatürk ve Okul
– Mustafa Kemal Atatürk ve Sanat
– Mustafa Kemal Atatürk ve Sofra
– Mustafa Kemal Atatürk ve Spor
– Mustafa Kemal Atatürk ve Temizlik

Yılmaz Özdil kimdir?

Mesleğine Yeni Asır gazetesinde muhabirlik yaparak başlayan Yılmaz Özdil 1994’te Milliyet gazetesinde yazı işleri müdürlüğü yaptı. Bundan bir yıl sonra Sabah gazetesinde yazı işleri müdürü oldu ve 1999 yılında da Star gazetesinin kuruluşunda yer aldı. Ardından yine Sabah gazetesine döndü ve ATV Haber genel yayın yönetmenliğini üstlendi.

2008 yılında Uğur Dündar tarafından sunulan Star Ana Haber’in yayın yönetmenliğini üstlenen Yılmaz Özdil, Hürriyet’te de yazarlık yaptı. 2014 yılında Hürriyet’ten istifa ettikten sonra Sözcü gazetesinde yazmaya başlayan Özdil’in Adam, Sen Kimsin, Kadın, İsim Şehir Hayvan, Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda, Beraber Yürüttük Biz Bu Yollarda, İsim Şehir Artist, Mustafa Kemal isimli eserleri bulunmaktadır.