Yılbaşını Evde Geçireceklere 8 Film Önerisi

Yılbaşını Evde Geçireceklere 8 Film Önerisi

5308

Yeni yıla sizi mutlu edecek filmlerle girmeye ne dersiniz?

Yılbaşı gecesine sıcacık evinizde sevdiklerinizle birlikte girmeyi planlıyorsanız, gecenin ilerleyen saatlerinde bütün aileyi kahkahaya boğacak filmlerden romantik komedilere yeni yıl temasını içinde barındıran filmleri sizler için derledik.

New Year’s Eve (Yılbaşı Gecesi)

Hayata ve kendinize her zaman ikinci bir şans vermeniz gerekir. Geçmişte yaşadıklarınıza takılıp kalmak yerine içinde bulunduğunuz anın tadını çıkarmaya başlamanın tam sırası. Yeni yılla birlikte aldığınız yepyeni kararlar ve başlangıçlara New York’ta yaşayan yalnız insanların yollarının kesiştiği, içinizi ısıtan ve ümit veren New Year’s Eve eşlik etsin. Bu arada söylemeden geçmeyelim, filmin kadrosunda Halle Berry’den Jessica Biel’e, Jon Bon Jovi’den Robert De Niro’ya birçok ünlü bulunuyor.

When Harry Met Sally (Harry ile Sally Tanışınca)

Biraz nostalji yapmaya ne dersiniz? Büyük bir ihtimalle daha önceden seyrettiğiniz 1989 yapımı When Harry Met Sally , romantik komedi dendiğinde kült filmler arasında ilk akla gelenlerdendir. Özellikle filmin sonunda yılbaşı gecesi Harry’nin Sally’e olan aşkını gözler önüne serdiği bu filmi mutlaka izleyin.

Sex and The City: The Movie

Aşk ve ilişkiler üstüne bir fenomen haline gelen Sex and The City dizisinin ilk filmi sizi kahkahalara boğacak. Carrie, Samantha, Charlotte ve Miranda’nın yeni yıl coşkusunu da yaşadığı film, özellikle yılbaşını kız kıza ev partisi yaparak geçirmek isteyenler için harika bir seçim.

Ghostbusters II (Hayalet Avcıları 2)

90’lı yılların başına damgasını vuran filmlerden olan Ghostbusters II ’de Karpatyalı Vigo’nun hapsolduğu tablodan çıkarak yeniden hayata geri dönme macerası anlatılıyor. Hayalet avcılarının New York’u bu kötü kalpli hayaletin elinden kurtarma çabasını kahkahalarla izlerken, filmde yılbaşı heyecanına da tanık oluyorsunuz.

Bridget Jones’s Diary (Bridget Jones’un Günlüğü)

Bridget Jones’tan daha romantik ve bir o kadar da deli başka biri var mı? Romantik komedi filmleri dendiği zaman akla ilk gelenlerden olan Bridget Jones’s Diary , yılbaşı günü tanışan Mr. Darcy ve Bridget Jones’un hikayesini anlatırken, yaşadıkları birbirinden komik olaylar izleyenleri kahkahalara boğuyor.

Boogie Nights (Ateşli Geceler)

Yılbaşının bize nasıl sürprizler getireceğini bilmiyoruz ama Boogie Nights ’ta geçen yılbaşı gecesi 70’li yılların bitişiyle birlikte bir dönemin de sona erdiğini gözler önüne seriyor. İyi bir oyuncu olmanın hayallerini kurarken kendisini bir anda porno dünyasının yıldızı olarak bulan Eddie’nin hikayesi zaman zaman sizi güldürürken, zaman zaman da düşündürüyor. Unutulmaz filmler arasına giren bu filmi izlemediyseniz, şimdi tam sırası.

Sleepless in Seattle (Sevginin Bağladıkları)

Meg Ryan ve Tom Hanks’in bir araya gelip de en çok gönlümüzde yer ettiği film olan Sleepless in Seattle , Sevgililer Günü ’nde birlikte olmaya başlayan ama yılbaşı gecesi birbirilerinden ayrı kalan Annie ve Sam’in hikayesini anlatıyor.

While You Were Sleeping (Sen Uyurken)

Yılbaşı gününün büyük rol oynadığı While You Were Sleeping , yine 90’lı yıllara damgasını vurmuş ve unutulmaz filmlerden. Sandra Bullock ve Bill Pullman’ın başrollerini paylaştığı film, ilginç tesadüfleri ve aşkın karşı konulamaz oluşunu gözler önüne seriyor.