Yetişkinlere Özel Lego: Lego Technic

Yetişkinlere Özel Lego: Lego Technic

İş makinalarından yarış otomobillerine, arazi deneyimlerinden motor pistlerine; birbirinden heyecan verici lego technic modelleri burada!

Dünyaca ünlü LEGO’nun birbirinden farklı temaları var ve bu temalardan biri de mühendisliğe ilgi duyan her yaştan insanın favorisi olan lego technic teması. Daha çok iş makinaları odaklı bir seriden oluşan ama gerçek efsanevi otomobil ve motosikletleri de inşa edip kullanım deneyimi yaşamanızı sağlayan lego technic buldozerden motosiklete, vinçten kamyona, traktörden otomobile; birçok farklı ürünü kapsar. Markanın klasik mantığında, küçük ve farklı LEGO parçalarından mekanizmalar kurulur ve birleştirerek modeller yaratılır. Söz konusu lego technic olduğunda, bazı modeller motorlu özellikleri ile öne çıkarlar ve böylece hareket ettirilebilirler. Biz de sizlere bu ileri seviye LEGO modelleri arasından en iyi modelleri GittiGidiyor’dan seçtik. İşte usta becerilerinizi ortaya çıkaracak 10 lego technic modeli!

Volvo Mafsallı Kamyon

Yaş: 11+

Parça adedi: 2193

Listemize Volvo’nun en büyük mafsallı kamyonu ile başlıyoruz. 1 büyük açısal konum motoru, 1 XL motor ve Bluetooth kumandalı Smart Hub’ı olan 1 L motorla çalışan kamyon gerçekçi fonksiyonlarla donatılmış. LEGO Technic CONTROL+ uygulamasıyla kamyonun kontrolünü ele alabilir; farklı kontrol ekranlarını kullanarak ileri-geri sürebilir, direksiyonu çevirebilir, hem hızı hem vitesi değiştirebilir ve kamyonun kasasını boşaltabilirsiniz.


Arazi Vinci

Yaş: 11+

Parça adedi: 4057

Bu lego technic arazi vinci ile 4 tekerlekten yönlendirmeyi çalıştırabilir ve siz manevra yaparken V8 motor pistonlarının ve fanın hareket edişini izleyebilirsiniz. Sonra Power Functions motorları çalıştırabilir ve kullanımı kolay, motorize fonksiyonu tamamen kontrol etmek için üst veya alt vinç modunu seçebilirsiniz. Sabitleyici ayakları indirebilir, üst yapıyı 360 derece döndürebilir, kaldırma vincini çalıştırabilir veya vinç kolunu havaya bir metre uzatabilirsiniz.

Sepetli Vinç

Yaş: 7+

Parça adedi: 155

Bir diğer vinç ise sağlam ve 2’si 1 arada bir model. Çalışan sepetli kolu ve sepetiyle detaylı bir kaldırma mekanizması, 4 tehlike ikaz ışığı, 2 ikaz lambası, büyük tekerlekler gibi gerçekçi özelliklerle dolu bir ürün.


Bugatti Chiron

Yaş: 16+

Parça adedi: 3599

İş makinaları kadar lego technic araba modelleri de yediden yetmişe birçokların favorisi. Bunların başında ise lego technic bugatti modeli geliyor. Klasik Bugatti Chiron’un 1:8 oranındaki replikası olan model tasarımıyla olduğu kadar hız performansı ve iç tasarımı ile de hayranlık uyandırıcı.

Lamborghini Sián FKP 37

Yaş: 18+

Parça adedi: 3696

Efsane otomobilininkokpitine girebilir ve direksiyon başına geçebilirsiniz. Hareketli pistonlara sahip V12 motor ile gerçek gücü deneyimleyebilir ve ince ayrıntılara sahip 8 vitesli otomatik şanzımana hayran kalabilirsiniz.

Porsche 911 RSR

Yaş: 10+

Parça adedi: 1580

Spor arabadeneyimini hayalinizdeki otomobili inşa ederek yaşamak için lego technic chevrolet ideal bir model! Heyecan verici kokpiti, yükseltilmiş arka kanatı ve aerodinamik tasarımı ile listemizin enlerinden.

Beton Mikseri

Yaş: 10+

Parça adedi: 1163

8 güçlü lastiği, hareketli motoru, açılan sürücü kabini ve büyük mikseriyle tıpkı gerçeği gibi görünen bu lego technic beton mikserinde beton olarak kullanılmak üzere 100 adet 1×1 LEGO yapı parçası da bulunuyor. Çocuklar yapım parçalarını karıştırıcıda döndürebiliyor, sonra huniyi kolla kontrol ederek betonu istedikleri yere dökebiliyor.


Ducati Panigale V4 R

Yaş: 10+

Parça adedi: 646

Kendinizi gerçek bir motorkullanırken hayal ediyorsanız Ducati Panigale V4 R’yi inşa etmeyi çok seveceksiniz! Vites kutusunun V4 silindirli motoru nasıl çalıştırdığını keşfedebilir, Ducati’nin ön ve arka süspansiyonla nasıl sarsıntısız bir yolculuk sağladığını görebilirsiniz.

Land Rover Defender

Yaş: 11+

Parça adedi: 2573

Land Rover ile iş birliği içinde geliştirilen bu detaylı model, aracın ince işçilikli yüzeylerini aslına uygun bir şekilde yansıtıyor ve 3 diferansiyelli dört çeker sürüş, her iki aksta bağımsız süspansiyon ve çalışan vinç gibi çok sayıda gerçekçi fonksiyonu bulunuyor.

Liebherr R 9800 Ekskavatör

Yaş: 12+

Parça adedi: 4108

Dünyanın en etkileyici hidrolik ekskavatörlerinden biri olan Liebherr R 9800’ün bu kusursuz modeli, tamamen kontrolü kullanıcıya veren çeşitli gelişmiş uygulama kumandalı özelliklere ve fonksiyonlara sahip. Havalı grafiklerle dolu 4 farklı ekrandan seçim yapabilir; bir dokunuşla ileri sür, geri sür, bağımsız palet kontrolüyle direksiyonu çevir, üst yapıyı döndür, kolu uzat, kaldır, indir ve kepçeyi açıp devir fonksiyonlarını deneyimleyebiliyorsunuz.

Eğer lego technic fiyat detayları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizlere 250 TL’den 5.000 TL’ye bir fiyat aralığından bahsedebiliriz. GittiGidiyor’un LEGO kategorisinden dilediğiniz modelin farklı fiyat araştırmalarını kolayca yapabilirsiniz.