Tomb Raider Geliyor: GittiGidiyor’dan Hayranlara Özel 10 Ürün

Tomb Raider Geliyor: GittiGidiyor’dan Hayranlara Özel 10 Ürün

894

Tomb Raider hayranları 16 Mart’ı sabırsızlıkla bekliyor, çünkü oyun tutkunlarının yakından tanıdığı Lara Croft yeni macerasıyla bir kez daha sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

İlk olarak video oyun olarak piyasaya sürülen Tomb Raider , beyazperdeye 15 yılın ardından tekrar uyarlandı. Merakla beklenen filmle ilgili bilmeniz gereken her şeyi sizler için derledik. Ayrıca video oyun tutkunuysanız, Video Oyunlarından Uyarlanan En İyi 10 Film yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Jolie’nin tahtı sarsılıyor

2001 yılında Angelina Jolie ’nin başrolünü üstlendiği Lara Croft: Tomb Raider filminin ardından 2003’te Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life vizyona girmişti. Kısacık şortuyla akıllarımıza kazınan Lara Croft , 15 yılın ardından farklı bir imajla karşımıza çıkarken, ona hayat verecek olan isimse Oscar ödüllü Alicia Vikander. Bugüne kadar ağırlıklı olarak romantik ve dram ağırlıklı filmlerle karşımıza çıkan Vikander’ı Lara Croft gibi güçlü bir kadına hayat verirken izleyeceğimiz için heyecanlıyız.

Norveçli yönetmen

2015 yılındaki The Wave filmi ile oldukça konuşulan Norveçli yönetmen Roar Uthaug, önceki iki Tomb Raider filmden farklı olarak efsanevi video oyununun kahramanı Lara Croft’un insani tarafını öne çıkarmaya odaklandı. Lara Croft’un gerçek bir insan olarak beyazperdeye yansıyacak olması ve seyircinin kendinden bir şeyler yakalayabileceği bir versiyon olması filmi merakla bekleme nedenlerimizden.

Kökene yolculuk

Lara Croft’un macerasının nasıl başladığına bu filmde şahit olacağız. Babasının yıllar önce gizemli bir şekilde ortadan kayboluşunu bir türlü kabullenemeyen kendi halindeki üniversite öğrencisi genç Lara Croft, çok eski bir tarihi eserin peşine düşer ve macera böylece başlar. Filmde Alicia Vikander ’a Dominic West, Walton Goggins ve Daniel Wu eşlik ediyor.

Genç kızlara örnek

Lara Croft, bir süper kahraman değil. Keskin zekası, karalılığı, isyankar oluşu, güçlü ama bir o kadar da kırılgan olmasıyla birçok kişiye ilham veren bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Oyundan farkı

2013 yılında yeni sürümü çıkan video oyundaki Lara Croft’la izleyeceğimiz karakter arasında farklar bulunsa da bu filmden hem oyun tutkunlarının hem de sinemaseverlerin çok keyif alacağı kesin. Lara Croft, filmde bir bisiklet kuryesi olarak çalışmaktadır, ancak oyunda bir barda çalışır. Ayrıca Lara’nın babası filmde global bir şirketin yöneticisidir, ancak oyunda babası sadece arkeolojik araştırmalar yaparak gelir elde etmektedir.