Yaz Tatillerinde İyi Gidecek 8 Kitap

Yaz Tatillerinde İyi Gidecek 8 Kitap

5025

Tatildeki dinlendirici anlarınıza eşlik edecek olan son zamanların en iyi kitaplarını sizler için derledik.

Uzun ve soğuk bir kışın ardından en sonunda ısınmaya ve tatil planları yapmaya başladık. Hem bol bol dinlenip hem de keyifli zamanlar geçireceğiniz tatilinize eşlik edecek kitabı seçmenin tam zamanı. Sizler için romandan kişisel gelişime her zevke uygun son dönemin en dikkat çeken kitaplarını derledik. Ayrıca daha çok kitap önerisi için Bu Yaz Tatillerinizde Okuyabileceğiniz 12 Eğlenceli Kitap yazımızdaki önerilerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kore Masalları


Sizi Uzak Doğu’nun büyülü dünyasına götürecek olan Kore Masalları , kuşaktan kuşağa aktarılarak günümüze kadar gelen 24 masaldan oluşuyor. Hem Kore kültürünü hem de tarihini keşfetme adına güzel bir kaynak.

Bakışınla Aydınlanır Dünya


Yüreğinin Götürdüğü Yere Git ile çoğu kitap kurdunun kütüphanesindeki yerini alan Susanna Tamaro ’nun yine kalplere dokunan son kitabı Bakışınla Aydınlanır Dünya, gerçek bir dostluk hikayesini merkezine alıyor. Tamaro, şair Pierluigi Cappello’yla arkadaşlığını anlatırken, kendi hayat öyküsüne dair biyografik sayılabilecek bilgiler de paylaşıyor.

Bir Cuma Rüzgarı Kadıköy


Mario Levi ’nin İstanbul’un semtlerinden ilham alarak yazdığı hikayelere yer verilen kitap serisinin ilki Bir Cuma Rüzgarı Kadıköy, hepimizin aşina olduğu hayatlara ve bugünümüze ışık tutuyor. Kitapta ayrıca yazar tarafından çekilmiş olan semt fotoğraflarına da yer veriliyor.

Bir At Bara Girmiş


2017 yılında Uluslararası Man Booker Ödülü’ne layık görülen David Grossman’ın romanı Bir At Bara Girmiş , gerçekliğin ağırlığıyla okuyucuyu yüzleştirip sarsarken, kullandığı mizahi diliyle bir yandan da güldürüyor. Bir komedi kulübünde sahne alan Dovaleh G.’nin kendi hayatından seyirciyle paylaştığı hikayeyi bir solukta okuyacaksınız.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı


“Bu aralar romanlar değil de kişisel gelişim kitapları daha çok ilgimi çekiyor” diyorsanız, Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı ’nı mutlaka okumanızı öneririz. Siz her ne kadar pozitif bir duruş sergilemeye çalışsanız da hem özel hem de iş hayatınızda birçok aksilik karşınıza çıkar. İşte bu tür durumlarda “Hayat berbat” demeden durumu olduğu gibi kabul edip bunun üstesinden nasıl gelebileceğinize dair rehberlik eden bir kitap.

Eşyanın Tabiatı


Meraklı okurlar için harika bir kitap önerimiz var. Günlük hayatımızda birçok eşyayı neden, nasıl olduğunu sorgulamadan kullanıyoruz, peki onların tarihçesi nereye dayanıyor hiç düşündünüz mü? Örneğin su içtiğiniz bardak, yani cam neden saydam? Lastiğin esnek olmasını sağlayan ne? Etrafımızı çevreleyen eşyaların ilginç tarihini ele alan Eşyanın Tabiatı yaşamınıza ayrı bir farkındalık katıyor.

Kumandanı Öldürmek


Haruki Murakami ’nin son romanı Kumandanı Öldürmek, gerçek hayatla gerçeküstünün harmanlandığı bir solukta okuyacağınız bir roman. Eşi tarafından terk edilen bir portre ressamının inzivaya çekilmesi üstüne gelişen garip olayların ele alındığı kitabın fonunda her Murakami romanında olduğu üzere müzik var.

Bildiğimiz Dünyanın Sonu


Sistemin ya dışındasındır ya da içinde… Norveçli yazar Erlend Loe’nun kaleme aldığı Bildiğimiz Dünyanın Sonu, tam da modern şehirli insanın yaşadığı çelişkileri ve içten içe doğaya dönüşü arzulamasını odak noktasına alıyor. Ancak sistemin dışına çıkmak, romanın kahramanı Doppler için hiç kolay olmayacak.