Yay Burçlarına Özel Gezi Rehberi

Yay Burçlarına Özel Gezi Rehberi

1197
main

Seyahatleri, yeni yerler ve kültürler keşfetmeyi seven yay burçları için tatil demek, bolca aktivite ve yeni keşifler demektir. Dünyanın farklı rotalarına seyahat ederek yeni deneyimler edinmeye son derece açık olan yay burçları için birkaç önerimiz var.

1. Reykjavik’te Kuzey Işıkları

1-izlandada-kuzey-isiklari
Fotoğraf: st3.geg.cz

Dünya üzerinde görülmesi gereken sayılı güzelliklerden biri Kuzey Işıkları… Pek çok Kuzey ülkesinden izlenebilen bu inanılmaz gök olayını izleyebileceğiniz tarihler Kasım ile Şubat arası olarak biliniyor. Özellikle İzlanda’daki Reykjavik şehri, bu görsel şöleni izlemek için en uygun yerlerden biri. Havanın çok soğuk olduğu bölgede, gündüz için keyifli bir aktivite ararsanız da tamamen doğal bir oluşum olan Blue Lagoon’da sıcak havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

2. Venedik’te gondol turu

2-venedikte-gondol-turu
Fotoğraf: dantevincent.com

Daracık sokaklar arasından uzanıp giden kanallarda gondol keyfi yapmak kulağa nasıl geliyor? Bir yay burcu için farklı şehirler, kültürler keşfetmenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve eğer şimdiye kadar gitmediyseniz Venedik’e gitmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Farklı şehir yapısıyla olduğu kadar tarihi dokusuyla da bu şehir sizi büyüleyecek. Gezintiye mola verdiğinizde gözünüze kestirdiğiniz bir restoranda pizza ve makarnaya da doyabilirsiniz.

3. Serengeti’de safari

3-serengetide-safari
Fotoğraf: media.gadventures.com

Doğadaki en vahşi hayvanları, yakından ve doğal ortamlarında görme şansı sunan safari turları, tam da yay burçlarının ilgisini çekecek türden bir aktivite. Arkadaşlarınızla beraber ciplere doluşup çıkabileceğiniz safariler ne kadar erken saatlerde olursa o kadar çeşitli hayvan görme şansınız var. Şansınız varsa avlanmayı bitirdikten sonra güneşin altında şekerleme yapan bir aslana dahi rastlayabilirsiniz.

4. Budapeşte’de hamam keyfi

4-budapestede-hamam-keyfi
Fotoğraf: m.cdn.blog.hu

Açık havada sıcak havuz keyfi yapabileceğiniz, doğal termal suları ile ünlü bir Doğu Avrupa şehri var sırada: Budapeşte. Biletli olarak ziyaret edebileceğiniz açık hava hamam ve spa’ları, geceleri de kalabalık havuz partilerine ev sahipliği yapıyor. Avrupa’nın gece hayatıyla ünlü şehirlerinden biri olan Budapeşte’de “ruin pub” yani “yıkıntı bar” kültürü de hayli yaygın.

5. Dubrovnik ve Game of Thrones

5-dubrovnik-ve-game-of-thrones
Fotoğraf: gqtrippin.com

Her yeni sezonunu heyecanla beklediğiniz Game of Thrones’un çekildiği yerlerde keyifli bir tura çıkmaya ne dersiniz? King’s Landing, Mereen, Qarth şehirleri ve dizide geçen daha pek çok mekana ev sahipliği yapan Dubrovnik’e ayak bastığınızda kendinizi Game of Thrones atmosferinde hissedeceksiniz.