Uzaktaki Sevdiklerinizi Mutlu Edecek 5 Yılbaşı Kutlaması

Uzaktaki Sevdiklerinizi Mutlu Edecek 5 Yılbaşı Kutlaması

Pandemi ile birlikte hayatımızdaki birçok görüşme dijital hale gelmişken, yılbaşı kutlamaları da yine sosyal mesafeler nedeniyle uzaktan ve dijital yollarla gerçekleşebilecek. Peki bunu nail yöntemlerle en keyifli şekilde yapabiliriz? Yanıtlar bu yazımızda!

Salgının etkisiyle alınan önlemlere bakılırsa bu sene farklı bir yılbaşı kutlaması geçireceğiz gibi görünüyor. Dışarı çıkmak bir yana evlerde dahi toplanmanın yasak olduğu bu sene bizlere fiziksel olarak ayrı, ancak kalplerde bir yılbaşı kutlaması yapmayı sağlayacak. Büyük bir yoğunluğumuz evde yılbaşı kutlaması yaparken, iş nedeniyle seyahat etme zorunluluğu olanlar ve iş başında olanlar da belki yeni yıla geri sayımda bize online olarak katılacaklar. Peki bu kavuşamadığınız sevdiklerinizle birlikte olmanın yerine, onları uzaktan mutlu etmenin yolları neler olabilir, bu konuyu araştırdık. Uzaktan yılbaşı kutlama fikirleri ile karşınızdayız.

1. Online Buluşma Ayarlamak

Yılbaşı evde kutlama yapmak demek illa ki geceyi sevdiklerimizden ayrı geçireceğimiz anlamına gelmiyor. Canlı video konferans programlarında önceden organizasyon yapmak, tüm sevdiklerimizle toplanmak için iyi bir altyapı olur. Böylece yılbaşı sofrasında dahi bir araya gelerek sevincinizi paylaşabilirsiniz. Online buluşma konusunda diğer bir seçenek ise sosyal medya hesabınızın canlı yayınlarıdır. Bu şekilde tek tek diğer hanelerden konuk kabul ederken, diğer insanların sizi izleyebilmesini sağlamanız mümkün. En İyi Görüntülü Konuşma Programları yazımız size bu konuda fayda sağlayacaktır.

2. Yılbaşı Müzikleri Listesi

Müzik veya benzeri medya uygulamaları üzerinden daha önce çalışıp bir araya getirdiğiniz yılbaşı kutlama şarkıları ile güzel bir liste yapın. Bu konuda hali hazırda yapılan listelerden faydalanarak kendi listenizi oluşturabilir, o akşam geldiğinde hediye olarak tüm sevdiklerinizle bu listenizi paylaşabilirsiniz. Böylece yalnızca kendi akşamınızı değil onların yılbaşı akşamını da şenlendirmiş olursunuz. Hatta bizden tavsiye, Türkçe yılbaşı müzikleri, yılbaşı dans müzikleri gibi birden fazla liste yapın, listeyi göndereceğiniz insana göre eliniz kolaylaşsın.

3. Yılbaşı Kutusu Göndermek

Yılbaşında geleneksel yılbaşı kutlamaları arasında bildiğimiz hediye almak olayı şimdi hediye yollamaya dönüyor. Pek çok marka pek güzel yılbaşı kutuları, yeni yıl paketleri hazırlıyor. Alacağınız hediye çok çeşitli. Lezzetli bir yılbaşı pastasından, içerisinde leziz yiyecekler olan bir gıda kutusuna, yılbaşı temalı sıcacık çorap ve battaniyelerden, içerisinde mis kokulu sabun ve kremlerin olduğu aromaterapi kitlerine birçok farklı hediye seçenekleri mevcut.

Böyle bir hediye seçip, üretici firmadan kutunun içine seçtiğiniz güzel yılbaşı kutlama mesajları arasından bir tanesini yerleştirmesini isteyerek, sevdiklerinize direkt yollatabilirsiniz. Ancak kargo ve teslimat tarih bilgilerine dikkat edin ve bizden tavsiye yılbaşına bir haftadan çok az kalmadan hediyenizi ayarlamış olun, yoksa gecikebilir…

4. Videolu Sürpriz Hazırlamak

En mutlu edici yılbaşı kutlama fikirleri arasında yılbaşı kutlama videoları hazırlamak var. Sevdiklerinizi sevindirecek video seçenekleri hayal gücünüzle sınırlı. Bu konuda aklınıza hiçbir şey gelmiyorsa internette seçtiğiniz insanların fotoğraflarını yerleştirerek yapabileceğiniz komik animasyon videoları var. Ancak daha orijinal şeyler için evde kendi çekeceğiniz kostümlü dans videoları, evcil hayvanlarınız ile birlikte yaptığınız videolar, bazı küçük aksesuarlarla stop motion videolar gibi yılbaşı kutlaması video fikirleri düşünebilirsiniz. Ne kadar müzikal, komikli ve neşeli videolar olursa o kadar iyi. Bir diğer seçenek de internetten eski videoları toparlayarak kurgulamak olabilir. Örneğin tarihte eski dönemlerden başlayarak eski yılbaşı kutlama video kayıtlarını montajlayarak tarihsel bir sıraya dizmek gibi fikirler oldukça eğlendirici olacaktır. Daha yaşlı olanlar için eski sanatçıların, dansözlerin çıktığı yılbaşı programlarından kesitler sunan bir video kurgulayabilirsiniz.

5. Nostaljik Bir Gelenek: Yılbaşı Kartpostalları

Eskiden yılbaşı için özel kartpostallar atılır, yılbaşı uzaktan öyle kutlanırmış. Son dönemde pek tercih edilmese de özellikle bu geleneğin kıyısında da olsa deneyimlemiş olan kesimler için kartpostallar bu dönemde tebessüm ettirici bir yılbaşı kutlaması olacaktır. Ancak bu konuda biraz ince düşünmenizi, zaman ayırmanızı öneririz, keza öylesine seçilen ve yazılan bir kartpostal ile özenle seçilmiş ve güzel yazıyla yazılmış kişiye özel olanı oldukça fark edecektir. Kişiye özel seçtiğiniz kartpostalın arkasına bulabildiğiniz en güzel yılbaşı kutlama sözleri arasından uygun olanını seçip yollayın, bakalım nasıl tepkiler gelecek.