Sonbaharda Seyahat Edilmesi Gereken 7 Ülke

Sonbaharda Seyahat Edilmesi Gereken 7 Ülke

1331
main

Sararıp kızaran yaprakların yarattığı adeta birer tabloyu anımsatan sonbahar sahneleriyle dikkat çeken ülkeler karşınızda.

Sıcaktan bunaldığımız günleri geride bıraktığımız bu aylarda başka bir ülkeye seyahat etmeyi düşünüyorsanız, sonbaharın en çok yakıştığı ülkelere öncelik tanıyabilirsiniz. Yeşil, sarı ve turuncu tonlarının her tarafı kapladığı, fotoğraf çekmeye doyamayacağınız en güzel sonbahar rotalarını sizler için araştırdık. Sonbaharda doğanın tadını çıkarmak istiyor ama başka bir ülkeye seyahat etme fırsatı bulamıyorsanız, Sonbaharda Çadır Atabileceğiniz En İyi 8 Kamp Yeri başlıklı yazımızdan da yepyeni rotalar keşfedebilirsiniz.

İtalya – Toscana

Henüz Toscana ’yı görmediyseniz, ziyaret etmek için en güzel zaman diyebiliriz. Hasat festivallerinin düzenlendiği bu dönemde, uçsuz bucaksız ovaların, enfes manzaranın ve leziz İtalyan yemeklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Hollanda – Amsterdam

Havalar çok soğumadan Amsterdam ’ın sonbaharının tadını çıkarmanızı öneririz. Bisiklet kiralayarak şehri keşfedebilir, Van Gogh Müzesi ’nin bahçesinde kahve keyfi yapabilirsiniz. Bir film dekorunu anımsatan evleri ve sokaklarıyla sonbahar rotanızın favorilerinden biri olacak.

Hırvatistan – Dubrovnik

Genelde yaz kaçamaklarının destinasyonu olan Dubrovnik , sonbaharda ayrı bir güzel oluyor. Ortaçağ atmosferini attığınız her adımda hissedebileceğiniz Dubrovnik’e eskiden vizesiz girebiliyordunuz, ancak 2013 yılından beri ülkeye giriş Schengen vizesi ile yapılıyor. Hem ekonomik hem de hoş bir sonbahar destinasyonu sizleri bekliyor diyebiliriz.

Bunu da okuyun: Sonbahara Çok Yakışan 10 Film
Sararıp kızaran yapraklar ve hafif serin bir hava… Evet, sinema sezonunu açıyoruz. Bu güzel mevsimin beyazperdeye yansıdığı en güzel filmler ilham kaynağınız olsun.

Slovenya – Ljubljana

Slovenya ’nın başkenti Ljubljana , hem romantik atmosferi hem de kültürel etkinlikleriyle ruhunuzu bu sonbaharda doyuracak en güzel destinasyonlardan biri. Geçen yıl European Green Capital Ödülü’nü alan şehir, yeşilliği, doğal alanları ve mimarisiyle görülmesi gereken yerlerden.

Lüksemburg – Lüksemburg

Avrupa’daki küçük bir ülke olan Lüksemburg’un aynı adı taşıyan başkenti, şehrin kaosundan uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenler için ideal yerlerden biri. Sanat müzeleri ve galerileriyle kültürel anlamda doyurucu bir yer olan Lüksemburg , tarihi dokusuyla da dikkat çekiyor.

Kanada – Toronto

Sonbaharın gelişiyle birlikte doğanın dönüşümünü yakından gözlemlemek isteyenler için Toronto en ideal şehirlerden biri. Nehirleri, gölleri ve ormanlarıyla eyalet parklarını mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Ayrıca Bruce Yarımadası Ulusal Parkı’ndaki 1000 yıllık ağaçlar arasında doğa yürüyüşü yapmayı ihmal etmeyin.

Portekiz – Lizbon

Fado ezgilerinin doğduğu Portekiz’in başkenti Lizbon , doğası ve kültürüyle Avrupa’nın sonbahardaki en renkli destinasyonlarından biri. Tramvayları ve kent dokusuyla İstanbul’a oldukça benzetilen Atlantik Okyanusu’nun kıyısındaki Lizbon’a gittiğinizde, Cascais kasabasını da ziyaret etmeyi unutmayın.