Son Zamanların En Popüler 7 Kutu Oyunu

Son Zamanların En Popüler 7 Kutu Oyunu

1171

Klasik kutu oyunları arasında yerini alan Tabu, Trivial Pursuit, Monopoly ve Scrabble en sevdiğimiz oyunlar olmaya devam etse de hayal gücünüzü ve strateji yeteneğinizi zorlayan bu kutu oyunlarını keşfetmenin zamanı artık geldi.

Yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü geliştiren, rekabet duygusunu sonuna kadar yaşadığınız ve bilginizi sınadığınız kutu oyunlarıyla hem arkadaşlarınız ve ailenizle hoşça vakit geçirebilir hem de boş zamanlarınızı eğlenceli ve yararlı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Ayrıca her yakaladığı fırsatı oyun oynayarak değerlendiren biriyseniz, Evinizde Oyun Odası Kurmanızı Sağlayacak 6 Ürün yazımızdan fikir alabilirsiniz.

1. Dixit


2010 yılında Yılın Oyunu Ödülü’nü kazanan Dixit , hayal gücünüzün sınırlarını zorladığınız bir oyun. Fransız illüstratör Marie Cardouat’nın resimlediği 84 tane karttan oluşuyor. Gerçeküstü diyebileceğimiz türde resimlenen bu kartlardan her bir oyuncuya altı kart dağıtılarak oyuna başlanıyor. Sırası gelen kişi elindeki kartlardan birini seçiyor ve onu anlatabilecek en uygun kelimeyi ya da cümleyi söylüyor. Ardından diğer oyuncular ellerindeki kartlardan anlatıcının anlattığı karta en uygun olduğunu düşündüğü kartını anlatıcıya veriyor. Anlatıcı diğer oyunculardan aldığı kartları kendi kartını da ekleyerek ortaya açıyor ve herkes anlatıcının kartını bu kartlar arasından bulmaya çalışıyor. Bu şekilde anlatınca kulağa hem çok basit hem de biraz karmaşık gibi gelse de oynadığınız zaman çok ama çok eğleneceğinizi garanti ediyoruz.

2. Citadels


Kendi şehrinizi kurabileceğiniz, strateji ve biraz da hinlik gerektiren bir oyun. Citadels ’i iki kişi oynayabileceğiniz gibi yedi kişi de oynayabilirsiniz. Ekip ne kadar kalabalık olursa, oyunun o kadar eğlenceli olduğunu da not düşmekte fayda var. Her oyuncu kendi şehrini kurar ve onu ne kadar zenginleştirirse o kadar puan kazanır. Seçeceğiniz farklı karakterlerin özelliklerine göre avantaj ve dezavantaj sahibi olmanız da söz konusu. İyi bir strateji yapmak şart anlayacağınız.

3. The Lord of the Rings: The Card Game


Bu oyunun maalesef henüz Türkçesi henüz piyasada yok. Ancak bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, kolaylıkla anlayıp oynayabileceğiniz bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Orta Dünya’nın karanlık güçlerine karşı savaşmaya hazır mısınız? Sauron’un gücüne karşı tek başınıza savaşabileceğiniz gibi dört oyuncuyla da oynayabilirsiniz. Oyunun 13 yaş ve üzeri için uygun olduğunu da ekleyelim.

4. Cranium


İlk bakıldığında Tabu XL’i anımsatan, ancak içine girip oynadıkça çok daha fazla eğlendiğinizi fark edeceğiniz bir oyun Cranium. 4 ila 12 kişi arasında oynanan Cranium , hamurlara şekil vermekten çizim yapmaya, mırıldanarak şarkı anlatmaya çalışmaktan taklit yeteneğine birçok aktiviteyi barındırıyor. Kahkaha garantisi bol olan oyunu oynarken, yeteneklerinizi keşfedecek ve sevdiklerinizle eğlenceli saatler geçireceksiniz.

5. Star Wars: The Card Game


Yüzüklerin Efendisi hayranlarının sevdiği kutu oyunlarından bahsedip Star Wars tutkunlarının favori oyunundan bahsetmemek olmazdı. İki kişinin oynadığı Star Wars: The Card Game’de karanlık tarafta mı yoksa iyilerin yanında mı olacağınızı seçin ve stratejiler geliştirerek masanın başından ayrılamayacağınız soluksuz bir oyuna hazır olun.

6. Codenames


2016 yılının En İyi Kutu Oyunu Ödülü’nü kazanan Codenames ’le ajancılık oynamaya ne dersiniz? İki takım halinde oynanan bu oyunda, her takım için bir Spymaster seçilir. Bu kişi yönlendirici görevini üstlenir ve tek kelimelik ipuçları vererek kod isimler kullanan ajanların kimler olduğu bulunmaya çalışılır.

7. Trivial Pursuit 2000’ler


Kimi zaman oynarken sorunun yanıtını bilemediğimiz için suratımızın utançtan kıpkırmızı kesildiği, kimi zaman da bilgi birikimimizi hafif bir ukalalıkla sergilediğimiz Trivial Pursuit ’in 2000’ler versiyonu, yakın tarihe ait sorularıyla takımlar arasında rekabeti yükselten oyunlardan biri.

İLGİLİ ÜRÜNLER