Son Yılların En İyi 6 Korku Romanı

Son Yılların En İyi 6 Korku Romanı

1625

Geceleri sizi uykusuz bırakacak, nefesinizi tutarak okuyacağınız, tüyler ürpertici en iyi korku romanları.

Stephen King romanlarıyla büyüyenler için korku ve gerilim romanlarının ayrı bir yeri olduğu kesin. Doğaüstü varlıklar, paranormal olaylar , aklın sınırlarını zorlayan cinayetler işleyen katiller, sadist ve sapıklar… Bir solukta okuyacağınız ve sizi etkisi altına alacak olan son zamanların en iyi korku romanları karşınızda.

Kafes


2014 yılında yayımlandığında oldukça ses getiren ve korku edebiyatı alanında birçok ödüle layık görülen Kafes , canavarların ele geçirdiği bir dünyada hayatta kalmaya çalışan Malorie’nin iki çocuğuyla birlikte yaşadıklarını konu ediniyor. Canavarlarla kim göz göze gelirse deliriyor ve kendini öldürmeye çalışıyor. Çareyse kişiyi zifiri karanlığa boğan göz bandında. Nefesinizi tutarak okuyacağınız Josh Malerman imzalı kitabın film uyarlaması ise 21 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak. Filmin oyuncu kadrosunda Sandra Bullock , John Malkovich ve Sarah Paulson gibi iddialı isimler var.

Daire 16


Korku edebiyatının yeni nesil yazarlarından Adam Nevill’in Daire 16 adlı kitabı, Amerika’da yaşayan Apryl’in, teyzesinden ona miras kalan Londra’daki eve gitmesiyle gelişen olayları konu ediniyor. 50 yıldır boş olan bu dairedeki laneti Apryl fark ettiğinde her şey için çok geç olacaktır. Geceleri sizi uyutmayacak, aynalara bakarken içinizi ürpertecek ve karanlıkta kalmaya tahammül edemeyeceğiniz türde çarpıcı bir kitap.

Kafamdaki Hayaletler


Korku edebiyatının yine genç isimlerinden Paul Tremblay’in Türkçeye çevrilen iki kitabından biri olan Kafamdaki Hayaletler , şeytan çıkarma ayini ile Biri Bizi Gözetliyor tarzı reality şov gerçeğini gözler önüne süren ürpertici bir roman. Ruhsal durumu hiç de iyi olmayan Marjorie’ye şeytan çıkarma ayini düzenlenir ve bu sayede kafasındaki hayaletlerden kurtulması beklenir. Ancak ailenin maddi durumu da pek iyi olmadığı için bu ayin bir televizyon programı haline getirilir ve büyük bir trajedi yaşanır. Aradan 15 yıl geçtikten sonra Marjorie’nin kız kardeşi bütün gerçeği ve yaşananları bir yazara anlatmaya başlar.

29. Oda


Psikolojik gerilim tarzındaki 29. Oda , giderek artan gerilimi ve tahminlerinizi her seferinde boşa çıkaran başarılı kurgusuyla dikkat çekiyor. Jennifer McMahon’un kaleme aldığı kitap, 28 odası bulunan bir otelde yaşanan korkunç bir sırrın ortaya çıkmasıyla üç kız arkadaşın yaşadıkları anlatıyor. Amy, Piper ve Margot’un o güne kadar fark etmedikleri 29’uncu oda ve bu olaydan yıllar sonra yaşanan vahşet sizi uykusuz bırakacak. Küçük bir not düşmekte fayda var: Fantastik olayları seviyor, canavarlara inanıyorsanız, bu romanı mutlaka okuyun.

Bunu da okuyun: Cadılar Bayramı’na Özel: İzlenebilecek En İyi 8 Film

31 Ekim Cadılar Bayramı ’na özel birçok kostümlü parti düzenleniyor ama “Evimde arkadaşlarımla korku filmi gecesinin tadını çıkaracağız” diyorsanız, işte karşınızda gerim gerim gerileceğiniz, IMDB’de yüksek puanlara sahip en iyi korku filmleri.

Melezler


Stephen Graham Jones’un Melezler adlı kitabı kapağından da anlayacağınız üzere modern bir kurt adam hikayesi diyebiliriz. Melez bir soydan gelip kendisinin de dönüşüm geçirmesine çok az kalan ve toplum tarafından dışlanan bir çocuğun hayatına dair vereceği karardan yola çıkılan kitap, insani öğelere de değinen başarılı yapıtlardan.

Uyuyan Güzeller


Korku romanlarına yer verip de Stephen King’in herhangi bir romanını es geçmek olmazdı. Korku severlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan biri olan Uyuyan Güzeller ’i Stephen King , oğlu Owen King’le birlikte kaleme aldı. Bir gün Evie dışında bütün kadınlar uykuya daldığında etraflarına bir koza örülür ve bir daha uyanamazlar. Başka bir yerde hayat sürmeye başlayan bu kadınları çevreleyen koza yırtılırsa işte o zaman felaket gün yüzüne çıkar. Evie, erkekler dünyasında bir başına kalır ve olaylar gelişir.