Sevgililere Özel: Onu En Mutlu Edecek Kitabı Bulun

Sevgililere Özel: Onu En Mutlu Edecek Kitabı Bulun

1726

Sevgilinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz? Bu sorunun cevabı onun karakterine en uygun kitabı seçebilmenizi sağlayacak.

14 Şubat Sevgililer Günü’ne sayılı günler kalmışken, sevdiğiniz kişiyi mutlu edecek en uygun hediyeyi bulma telaşını yaşamaya başlamış olabilirsiniz. Peki, sevgilinize bir kitap hediye etmeye ne dersiniz? Evet, bu soruya nasıl bir yanıt verdiğinizi az çok tahmin ediyoruz, ancak önyargıları bir kenara bırakın ve hediye konusunda bir klişe gibi görünen kitapları bir kez daha düşünün. Sevgilinizin karakterine, ilgi alanlarına ve hobilerine göre seçeceğiniz kitaplarla hem onu ne kadar iyi tanıdığınızı göstermiş olursunuz hem de içine küçük bir not yazarak unutulmaz bir hediyeye imza atabilirsiniz. Önemli olan, çok satanlar listesinde olan bir kitap almanızdan ziyade sevgilinizi mutlu edecek kitabı bulmanız. Bu pek de kolay olmayan seçim için gelin önerilerimizden fikir alın.

Ayrıca Okuma Alışkanlığı Kazandıracak Kitap Önerileri yazımızla sevgilinizin bir kitap kurdu olmasını sağlayabilirsiniz.

Modanın Tarihi


Sevgiliniz modayı yakından takip ediyorsa, 1900’lü yıllardan günümüze denk uzanan modanın tarihini bu kitapla keşfedebilir. Dönemlere göre değişen akımların toplumsal dönüşüme etkisini de ele alan Modanın Tarihi, ilk kez yayımlanan 400 fotoğraf içeriyor.

Fotoğrafın Kısa Öyküsü


Fotoğrafın tek bir parmak hareketiyle çekilebildiği bir çağda yaşasak da fotoğrafçılığa ilgi duyanların çok beğeneceğine emin olduğumuz Fotoğrafın Kısa Öyküsü, fotoğraf sanatının geçmişten günümüze gelişimine dair aydınlatıcı bilgiler içeriyor. Fotoğraf tarihinin dönüm noktalarından farklı tekniklere ihtiyaç duyulan bütün bilgileri içeriyor.

Seyahat Sanatı


Kitaplarıyla günümüz toplumunun aşk hayatından alışveriş alışkanlıklarına adeta bir filozof edasıyla yaklaşıp zihin açıcı eserler ortaya koyan Alain de Botton’un Seyahat Sanatı adlı kitabı, sürekli yeni yerler keşfetmekten keyif alanlara bambaşka bir bakış açısı sunuyor.

Doğa ve Yürüyüş Üzerine Seçme Denemeler


Bir doğa tutkunu olan Henry David Thoreau’nun doğadan ilham alarak oluşturduğu felsefi düşünceleri, buldukları her fırsatta doğaya kaçan ve varoluş anlamını sorgulayanlar için farklı bakış açıları sunuyor. Thoreau’nun Doğa ve Yürüyüş Üzerine Seçme Denemeler kitabı doğa tutkunu olan sevgilinizin çok hoşuna gidecek.

İşte Sanat Serisi


17 kitaptan oluşan İşte Sanat Serisi, hem tasarımı hem de içerdiği bilgiler ile sanatseverlerin kütüphanesindeki en güzel köşeye hemen yerleşecek türde. Dali’den Gaudi’ye, Matisse’ten Van Gogh’a 17 sanatçının hem eserlerine, hem ilham kaynaklarına hem de ilginç hayatlarına şahit oluyorsunuz. Sanatsever sevgilinizi mutluluktan havalara uçuracak bir seri!

Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık


Sevgiliniz kendi kendine bir şeyler karalıyor, arada bir kendi kitabını yazmak istediğinin hayalini sizinle paylaşıyorsa, ona yazarlık yolunda kılavuzluk edecek olan yazar Murat Gülsoy’un Büyübozumu: Yaratıcı Yazarlık kitabını alabilirsiniz.

Hayatımızı Değiştiren Filmler 2005-2015


Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay ’ın özenle hazırladığı Hayatımızı Değiştiren Filmler kitabı, 2005-2015 yılları arasındaki yabancı filmlerden geniş bir seçki sunuyor. Sinefil sevgililerin sinema tarihinin yakın dönemine ışık tutan bu yapıtı çok seveceğine eminiz.

Tolkien Mirası Seti

Beş kitaptan oluşan Tolkien Mirası Seti, Yüzüklerin Efendisi serisinin hayranı olanlar için harika bir hediye alternatifi. Tolkien’in zengin hayal gücüyle ortaya çıkan bu fantastik dünyanın kapısını yazarın en sevilen masallarını keşfederek aralayın.

Yuval Noah Harari Seti

Günümüzün en genç ve dikkat çeken tarihçisi Yuval Noah Harari’nin herkesin anlayabileceği dilde ortaya koyduğu eserler geçmişten bugüne insanlığı anlamak isteyenlerin mutlaka kütüphanesinde olması gerekenlerden. Sevgiliniz tarihe ve sosyolojiye meraklıysa, Sapiens, Homo Deus ve 21. Yüzyıl İçin 21 Ders kitaplarından oluşan bu set tam ona göre.