Sevgililer Günü’nde Birlikte İzleyebileceğiniz 7 Keyifli Film

Sevgililer Günü’nde Birlikte İzleyebileceğiniz 7 Keyifli Film

496

Havada bolca aşk var… Sizi zaman zaman duygulandıracak zaman zamansa kahkahalara boğacak en keyifli filmler karşınızda.

Romantik komedi dendiğinde genelde akla ilk gelen Hugh Grant ve Renee Zellweger ile Meg Ryan ve Tom Hanks’in başrollerini paylaştığı, 90’ların sonu 2000’lerin başına damga vurmuş filmlerdir. 14 Şubat’ta sevgilinizle birlikte film keyfi yapmak istiyorsanız, tabii ki Bridget Jones’un Günlüğü serisinden Dört Nikah Bir Cenaze’ye, Mesajınız Var’dan Sevginin Bağladıkları’na birçok seçeneğiniz var. Ancak biraz daha farklı ama en az onlar kadar keyifli olan filmler arıyorsanız, sizler için derlediğimiz listeden fikir alabilirsiniz.

The Five Year Engagement (Uzatmalı Nişanlım)

Başrollerini Jason Segel ve Emily Blunt’ın oynadığı The Five Year Engagement , kariyerini ön planda tutan günümüz çiftlerinin yaşadığı ilişkilere ışık tutan hem komik hem de zaman zaman düşündüren bir film. Tom ve Violet’in “hayat şartları” yüzünden uzadıkça uzayan nişanlılık sürecini kahkahalarla izleyeceğinize eminiz.

Moonrise Kingdom (Yükselen Ay Krallığı)

Bill Murray, Bruce Willis, Edward Norton, Tilda Swinton başrolde ve kamera arkasında da birbirinden masalsı filmlerin yönetmeni Wes Anderson var desek, belki de bu filmi çoktan seyretmeye ikna olmuşsunuzdur. Gençlik dönemlerindeki o saf aşkı yeniden hissetmek isteyen herkesin kaçırmaması gereken bir film.

Me Before You (Senden Önce Ben)

2016 yapımı olan Me Before You , gerçek sevgi ve aşkın hala var olabileceğine dair umut veren, zaman zaman duygulandıran etkileyici filmlerden biri. Tekerlekli sandalyeye bağımlı olan genç bir adamla ona bakıcılık yapan hayat dolu genç kızın hikayesi hayatın getirdiği zorluklarla bir arada mücadele etmenin güzelliğini gözler önüne seriyor.

Forgetting Sarah Marshall (Aşkzede)

“İşin içinde hiç dram olmasın, bolca gülelim” diyorsanız, Forgetting Sarah Marshall ’ı Sevgililer Günü film listenize almanızı öneririz. Sevgilisi tarafından terk edilen Peter, kafasını dağıtmak için tatile gider. Şans bu ya, onu terk eden Sarah da aynı yerde tatil yapmaya gelmiştir ve üstelik yeni sevgilisiyle. İşte kahkaha tufanı tam da bundan sonra başlıyor.

Carol

1950’li yılların Amerika’sına doğru bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? İki yıl önce vizyona girdiğinde oldukça ses getiren bu filmin başrollerinde Cate Blanchett ve Rooney Mara yer alıyor. Evli olan Carol ‘ın eşinden boşanmak istediği sırada hayatına tesadüfen Therese’in girmesiyle işler karışır. İki kadının birbirine karşı duyduğu durdurulamaz çekim, yaşadıkları dönem için kabul edilebilir değildir.

The Holiday (Tatil)

Bir anda yaşadığınız hayat üstünüze üstünüze gelse ve platonik olarak aşık olduğunuz adamın da nişanlandığı haberini alsanız, ne yapardınız? Muhtemelen bir süre yaşadığınız yerden uzaklaşmak ve yeniden kendinizi bulmak isterdiniz. İşte tam da bunu anlatan bir film The Holiday . Hayatın her zaman güzel sürprizlere gebe olduğuna dair umut verenlerden.

Jeux d’Enfants (Cesaretin Var mı Aşka?)

Çocukluk arkadaşınızla hayatı tiye alıp oyun oynarken ya birbirinize olan aşkınızı da bir oyuna çevirseniz ne olurdu? Doğruluk mu, cesaret mi oyunundan yola çıkarak birbirilerine meydan okuyan ikilinin büyük aşkı oyunun kurbanı olabilir. Cesaretin Var mı Aşka ’yı henüz izlemediyseniz, kaçırmamanızı öneririz.