Plajda Oynayabileceğiniz 7 Oyun

Plajda Oynayabileceğiniz 7 Oyun

451

Kumsalda sevdiklerinizle beraber eğlenceli vakit geçirebileceğiniz plaj oyunları.

Deniz, kum, güneş… Kimisi tatilde şemsiye ya da ağaç altında gölge bir yere yerleşip kitabını okuyup uyuklamanın hayalini kurar, kimileri içinse tatil eğlencenin ta kendisidir ve plaj oyunları olmadan olmaz. Aileniz veya arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız tatilde kahkahalarla dolu eğlenceli anlar geçirmenizi sağlayacak plaj oyunlarını sizler için bir araya getirdik. Ayrıca çocuğunuzun da plajda en az sizin kadar eğlenmesini sağlayacak oyuncaklar için Çocuklar İçin GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz 28 Plaj Oyuncağı yazımıza göz atmanızı öneririz.

Bocce topları


Küçüklüğünüzde hiç bilyelerle oynamış mıydınız? “Bocce de nedir?” diyorsanız, bilyelerin kum için olan versiyonunu düşünebilirsiniz. Avucunuza sığacak büyüklükte olan metal topları yuvarlayarak hedef topun en yakınına doğru atmaya çalıştığınız bu oyunda, rakibinizin topunu hedef toptan uzaklaştırmak için taktiksel atışlar da yapabilirsiniz.

Frizbi


Yaz tatillerinin olmazsa olmazıdır frizbi. Hem kumsalda hem de denizde yarı belinize kadar girerek oynayabileceğiniz bu oyunda, kendi kurallarınızı belirleyebilir ve işi daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Denizde frizbi oynamayı düşünüyorsanız ve bu konuda iddialıysanız, tıpkı deve güreşi oynuyormuş gibi partnerinizin omuzlarına çıkıp karşınızdaki çifte meydan okuyabilirsiniz.

Limbo

Yaz tatillerinin vazgeçilmez oyunlarından biri ise limbodur. Limbo için özel bir gerece ihtiyacınız yok. Herhangi bir sopa, uzun bir süpürge ve hatta plaj havlusunu gererek bile oynayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sopaya ya da havluya değmeden belinizi geriye doğru eğerek yavaş yavaş altından geçmeyi başarmak. Limbo dansı olarak da bilinen bu oyunda, sopanın yerden yüksekliği her geçişinizin ardından yavaş yavaş azaltılır ve altından geçmek giderek zorlaşır.

Voleybol


Plaj oyunları dendiğinde ilk akla gelenlerden biri olan plaj voleybolu için illa uygun bir sahaya ihtiyacınız yok. Eğer bulunduğunuz plajda plaj voleybolu için özel olarak ayrılmış fileli bir alan yoksa file olmadan da oynayabilirsiniz. Amacınız, topu her ne olursa olsun kuma düşürmemek olsun! Ayrıca bu tür oyunlar sosyalleşmek ve yeni arkadaşlar edinmek için de idealdir.

Plaj Tenisi


İhtiyacınız olan tek şey iki raket ve bir top. Evet, plaj tenisinden bahsediyoruz. Kumsalda kıyıya vuran deniz ayaklarınıza değerken, plaj tenisi oynamak gibisi yoktur. Rüzgarın geliş yönünü ve topa vurma hızınızı ayarlayarak, topu hiç düşürmeden ne kadar oynayabileceğinizi görmeye hazır mısınız?

Poi çevirme

Ucunda topların olduğu lastikli ipleri farklı stillerde çevirerek tahmin ettiğinizden daha çok eğlenebilirsiniz. Poi çevirme tekniklerinizi geliştirdikçe, geniş bir izleyici kitlesi kazanacağınıza eminiz.

Deniz topu


Waboba adı da verilen deniz için üretilmiş olan bu özel toplarla denizde top oynama keyfini ikiye katlayabilirsiniz. Kaç kişiyle, nasıl oynayacağınız ise tamamen size kalmış. Ancak küçük bir tüyo verelim: Ne kadar kalabalık olursanız, o kadar eğlenceli oluyor.