Ofiste Yılbaşı Çekilişi: İş Arkadaşlarını Mutlu Edecek 21 Hediye

Ofiste Yılbaşı Çekilişi: İş Arkadaşlarını Mutlu Edecek 21 Hediye

748

Az tanıdığınızdan en yakınınıza, sağlıklı beslenenden masası dağınık olana… İş arkadaşınıza en doğru hediyeyi alma rehberi.

Yakınlarınıza ve sevdiklerinize hediye vermek kadar onlardan hediye almak da oldukça keyiflidir. İşte yılın o zamanı geldi çattı. Yılbaşının yaklaştığı şu günlerde birçok şirkette olduğu gibi muhtemelen çalıştığınız ofiste de yeni yıl çekilişi yapılacak. “Lütfen tanıdığım biri çıksın” diyerek gözlerinizi kapatıp kuradan bir isim seçersiniz ve genelde bu isim şansınıza ofiste en az muhabbetiniz olan kişi olur. Bu işin kanunu mudur bilinmez ama “Ben ne alacağım şimdi?” diyenleri kurtaracak hediye önerilerimiz var. Ofis arkadaşlarınızın size yakınlıklarına ve karakterlerine göre hediye alternatifleri karşınızda. Daha çok seçenek için Ofis Yılbaşı Çekilişlerinde Herkesin Sevebileceği 20 Hediye yazımızdan da fikir alabilirsiniz.

Yakından tanıdığınız

Eğer yeni yıl çekilişinde ofiste çok yakın olduğunuz bir iş arkadaşı size çıkmışsa, en şanslılar arasında kendinizi görebilirsiniz. Çünkü beraber daha sık vakit geçirdiğiniz için hem neleri beğendiğini hem de zevklerini az çok bilirsiniz. Haliyle hediye almak bir kâbusa değil, zevke dönüşür.

Az tanıdığınız

Ofiste az muhabbetiniz olan birine hediye almanız gerekiyorsa, onun beğenilerini bilmeseniz bile kurtarıcı olan hediye alternatiflerinden birini değerlendirebilirsiniz. Kahve kupası, soğuk günlerde onu sıcacık tutacak bir atkı ya da yeni yıl ajandası , karşınızdakini memnun edecek hediyelerdendir.

Masası dağınık olanlar

Aşırı yoğun çalışmadan dolayı masasında biriktikçe biriken yığınların arasında kaybolan bir iş arkadaşınız varsa, onun işlerini düzenlemesine yardımcı olacak ürünlerden seçebilirsiniz. Gerçi bu kişinin karakteristik bir özelliğidir ve pek değiştirilebilecek bir şey değildir ama yine de onu düşündüğünüzü bu şekilde belli edebilirsiniz.

Masası düzenli olanlar

Ofiste çok da tanımadığınız ama hediye almanız gereken biri varsa masasına bakarak kişiliğine dair fikir sahibi olabilirsiniz. Düzenli bir masaya sahip olanlar genelde sorumluluk sahibi ve disiplinlidirler. Onların günlük hayatını kolaylaştıracak, pratik hediyeler alabilirsiniz.

İşkolikler

7/24 iş düşünen, işi işte bırakmayıp eve taşıyanlar yani nam-ı diğer işkolikler! İşkolik arkadaşınıza kişisel gelişim kitapları alabilir, biraz daha kendine zaman ayırmasını ima edecek hediyeler alabilirsiniz.

Sağlıklı beslenenler

Sağlıklı beslenmenin oldukça popüler olduğu şu sıralarda her öğününe dikkat eden bir arkadaşınıza hediye almak istiyorsanız, işiniz oldukça kolay. Kendisine sağlıklı smoothie’ler hazırlaması için blender, mutfak tartısı ya da yemeklerini evden getiriyorsa şık bir sefertası alabilirsiniz.

Sporsuz yaşayamayanlar

“Sağlıklı yaşamın sırrı spordan geçer” diyen bir iş arkadaşınız için en güzel hediye, günlük harcadığı kalorileri görmesi için akıllı saat ya da fit kalmak için mutlaka yürüyüş yapıyorsa koşu ayakkabısı olabilir. Özellikle ilgilendiği bir spor dalı varsa tenis raketi, basketbol topu gibi bir ürün de alabilirsiniz.