Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Müzikal Film

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Müzikal Film

945
main

Ve işte karşınızda sinemaseverlerin kaçırmaması gereken efsane müzikal filmler!

Müziğin görsel bir şölenle buluştuğu müzikal filmler arasından unutulmaz olanları seçtik. Sıkı bir sinefilseniz ve arşivinizde hala bu filmler yoksa harekete geçmenin tam zamanı. Ayrıca evde sinema keyfini doruk noktasına taşımak istiyorsanız, Projektör Satın Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin yazımızdan fikir alabilirsiniz.

1. Les Miserables (Sefiller)


Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter ve Amanda Seyfried, bir müzikalde buluşsa ortaya anca bu kadar dokunaklı ve güzel bir film çıkardı. 19. yüzyıl Fransa’sında geçen ve üç Oscar ödülüne sahip olan Les Miserables , kalp kırıklıkları, fedakarlıklar ve yıkılan hayallerle tutku dolu bir film.

2. Grease


Müzikal dendiğinde ilk akla gelen filmlerden biri olan, dans sahneleriyle ünlü 1978 yapımı Grease , her sinema tutkununun arşivinde olması gereken müzikal filmlerden biri. Danny ve Sandy’nin unutulmaz yaz aşkı, soğuk kış günlerinde içinizi ısıtacak.

3. West Side Story (Batı Yakasının Hikayesi)


1960 yapımı West Side Story , döneme damgasını vurmuş olan filmlerden biri. Müzikal tarzda kuralları belirleyen kült filmlerden biri olma özelliğini taşıyan Batı Yakasının Hikayesi, koreografisi, müzikleri ve kurgusuyla mutlaka arşivinizde olması gerekenlerden.

4. Cabaret (Kabare)


Liza Minnelli’nin adeta parladığı film olan Cabaret, bizleri 1930’lu yılların Berlin’ine götürüyor. Sally Bowles karakteri üstünden anlatılan Cabaret , dönemin siyasi ortamına da ışık tutuyor.

5. Singin’ in the Rain (Yağmur Altında)


Gene Kelly’nin yağmur altındaki meşhur dansı unutulmazlar arasında yer alıyor. 1952 yapımı Singin’ in the Rain , sadece kendi dönemine değil, sinema tarihine de adını altın harflerle yazdırmış olan bir müzikal.

6. La La Land (Aşıklar Şehri)


Geçen seneye damgasını vuran La La Land , En İyi Müzik dahil olmak üzere toplam altı Oscar ödülünün de sahibi oldu. Zaman zaman içinizi ısıtan, zaman zaman gözlerinizi yaşartan bu müzikalde Emma Stone ve Ryan Gosling ‘in performansı görülmeye değer.

7. Moulin Rouge (Kırmızı Değirmen)


Tutku dendiğinde ilk akla gelen müzikallerden biri olan Moulin Rouge , Nicole Kidman ve Ewan McGregor’ın seyirciyi hipnotize eden başarılı oyunculuklarıyla “en”ler arasındaki yerini çoktan aldı.

8. Sweeney Todd – The Demon Barber of Fleet Street (Sweeney Todd: Fleet Sokağı’nın Şeytan Berberi)


Tim Burton yönetir, başrolünde Johnny Depp ve Helena Bonham Carter oynar da o film unutulur mu? Müzikal filmler arasında gerilim, korku, dram öğelerini de barındıran en iyilerden biri olan Sweeney Todd ’un hikayesini kaçırmayın.

9. Hairspray


Gözlerinizden yaşlar gelecek kadar gülmek istiyorsanız, 2008 yapımı Hairspray ‘i kaçırmayın. John TravoltaMichelle Pfeiffer ve Christopher Walken’ın da rol aldığı film, keyifli bir seyir vaat ediyor.

10. The Phantom of the Opera (Operadaki Hayalet)


Gerard Butler ve Emmy Rossum’un başrollerini paylaştığı The Phantom of the Opera , ilginç hikayesi, kurgusu, müzikleri ve kostümleriyle seyri doyulmaz müzikal filmler arasında yer alıyor.