Moda Tutkunlarına Hediye Edilebilecek En Güzel 6 Kitap

Moda Tutkunlarına Hediye Edilebilecek En Güzel 6 Kitap

1328

Karakterinizi tarzınızla ortaya koyuyor ve modayla yakından ilgileniyorsanız, bu kitapları kütüphanenize eklemenin tam zamanı.

Günümüzün belki de en revaçta olan mesleklerinden biri moda sektörüyle ilişkili olanlar. Moda tasarımından styling’e geniş bir alana yayılan moda sektörünü profesyonel bir iş kolu kabul edenlerin yanı sıra günlük hayatında stiliyle öne çıkmayı ve duruşunu belli edip fark yaratmayı amaçlayanlar da hiç azımsanacak gibi değil. İster profesyonel ister hobi amaçlı olsun, modayla yakından ilgiliyseniz, kütüphanenizde modayla ilgili bu kitaplara mutlaka yer açmalısınız. Ayrıca hazır festival sezonu da yavaş yavaş yaklaşırken, Festival Modasının Olmazsa Olmazları yazımıza fikir almak için göz atmanızı öneririz.

Modanın Tüm Öyküsü


Modanın tarihine doğru kapsamlı bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Modanın Tam Öyküsü , M.Ö. 500 yılından günümüzün moda anlayışına değişen akımları, yaşanan toplumsal olaylarla şekillenen tasarımları, bir tasarımcının ya da stilin nasıl etkiler yarattığını yakından keşfedebileceğiniz harika bir kaynak.

Moda

Moda tarihine bir diğer ışık tutan kitap ise Moda . Antik Mısır’dan Dior’a modanın 3000 yıllık tarihinin ele alındığı kitapta, tasarımlar ve illüstrasyonlardan oluşan 1500 resim bulunuyor. Modanın dönüm noktaları, ortaya çıkan akımlar ve tasarımcıların devrim niteliğindeki dokunuşları modayı anlamak adına ufuk açıcı türde.

Moda-loji


Sosyolog Yuniya Kawamura, moda ve toplum arasındaki etkileşimi ele aldığı kitabı Moda-loji ’de, şatafatlı ve göz alıcı olan moda dünyasına kavramsal yönden yaklaşıyor ve üretimden tüketime sektöre bambaşka bir gözle bakmanızı sağlıyor. Özellikle moda tasarımı öğrencilerinin sektöre dair farkındalık kazanması adına önemli kitaplardan.

Ben Ne Giydiğimi Biliyor muyum?


Stil sahibi olmak önemli ama ondan daha da önemlisi doğru yerde doğru kombini yapabiliyor olmak. İmaj danışmanı Özlem Çakır’ın Ben Ne Giydiğimi Biliyor muyum? adlı kitabı tam da bunu konu ediniyor. Katıldığı davetlerdeki gözlemlerinden yola çıkarak hazırladığı kitapta, profesyonel iş hayatından tatile kadar yaşamın her alanında nasıl giyinileceğine dair okuyucuya rehberlik ediyor.

Moda Tasarımı


Eğer moda tasarımı okumayı düşünüyorsanız ya da yeni başladıysanız, alana dair bilmeniz gereken her şeyi içeren güzel bir başvuru kaynağı Moda Tasarımı. Bir koleksiyonun A’dan Z’ye hazırlanışından kullanılacak kumaşlara, trendlerden ölçülere genç tasarımcıların mutlaka elinin altında olması gereken kitaplardan.

Modayı Değiştiren 100 Fikir


Modayı bir olaylar zinciri gibi düşünebilirsiniz. Tasarımcıların ilham kaynakları neler? Nasıl oluyor da yaptıkları bir tasarımla moda sektöründe devrim yaratabiliyorlar? Modayı Değiştiren 100 Fikir , geçmişten günümüze modanın dönüm noktalarına imza atmış olan tasarımcıların tasarımlarından yola çıkarak değişimlerin ardındaki sır perdesini aralıyor.