Her Kırtasiye Aşığının Sahip Olmak İsteyeceği 7 Şey

Her Kırtasiye Aşığının Sahip Olmak İsteyeceği 7 Şey

1221

Kırtasiye malzemelerini gördüğünüzde sizin de gözlerinizin içi parlıyor mu? Farklı tasarımlara sahip ürünler sizleri bekliyor.

Çocukluğunuzdan beri her türlü kırtasiye malzemesine merakınız varsa, doğru yerdesiniz. Gittiğiniz her yere yanınızda defter ve kalemini götürenlerden misiniz? Çok severek aldığı deftere bir türlü kıyamayıp hiç yazı yazamayanlardan mısınız? Bir toplantınız ya da planınız olduğu zaman bunu heyecanla ajandanıza not ediyor musunuz? Okul yıllarınızı özlüyor musunuz? O rengarenk silgileri, kalemleri, en güzel yazınızla doldurduğunuz defterleri… Bu sorulardan en az birine bile içinizden “Evet” dediyseniz, bir kırtasiye aşığı olduğunuz kesin! İşte karşınızda işlevsel olduğu kadar güzel de olan kırtasiye malzemeleri .

Yapışkanlı not kağıtları

Rengarenk ve farklı tasarımlara sahip yapışkanlı not kağıtları ofis hayatınıza renk katacak. Hem unutmamanız gereken önemli notları almak hem de sevdiklerinize küçük sürpriz notlar bırakmak için kullanabilirsiniz.

Emoji stili

Ajandanıza ve ofisteki haftalık planlama takviminize biraz renk ve yaratıcılık katmaya ne dersiniz? Farklı temalardaki çıkartmalar ile toplantılarınızı, doktor randevularınızı, tatillerinizi ve arkadaş buluşmalarınızı ajandanıza ya da günlüğünüze not edin. Defterinizde geriye dönüp baktığınızda rengarenk sayfalar sizi karşılayacak.

Fotoğraflar

Analog fotoğraf makineleri arasında son zamanlarda oldukça popüler olan Instax makinelerle çektiğiniz fotoğrafları ajandanıza ya da günlüğünüze rengarenk bantlarla yapıştırabileceğiniz gibi Instax filmlerin üzerinde farklı desen ve renkler bulunan tasarımlarını da tercih edebilirsiniz. Özellikle günlüklerinizi unutamadığınız anların fotoğraflarıyla süslemek çok eğlenceli.

Bunu da okuyun: Günlük Tutmanın Hiç Bilmediğiniz 6 Faydası
Günlük tutmayı hayatınıza dahil ettiğinizde, başta sabır ve devamlılık olmak üzere birçok sağlıklı yeni alışkanlık kazanırsınız. Amaçlarınıza ulaşmayı, rahatlamayı, öz disiplin sahibi olmayı istiyorsanız, önerilerimize kulak verin.

Alfabe çıkartma

Alfabe çıkartmaları kullanarak, arkadaşlarınıza küçük notlar bırakabilir, defterinizde yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Ayrıca ajandanıza en sevdiğiniz sözü ya da hayatınızın motto’sunu sticker’larla yazıp kendi tasarım defterinizi elde edebilirsiniz. Rengarenk ve farklı fontlardaki bu harfleri çok seveceksiniz!

Renkli bantlar

Şeffaf selobantları bir kenara bırakın ve farklı desenlere sahip rengarenk bantlar ile hem defterinize hem de dekorasyonuna renk katın. Hatta bu bantları kullanarak kendi defter kapağınızı dizayn etmeye ne dersiniz?

Kıskaçlar

Rengarenk kıskaçlar hem ofis dosyalarınızı hem de okul notlarınızı düzenli bir şekilde korumanıza yardımcı olacak.

Mıknatıslı ayraçlar

Okuduğunuz kitaplarda kağıttan yapılmış klasik ayraçlar yerine tatlı mı tatlı ve bir o kadar eğlenceli mesajlar içeren mıknatıslı kitap ayraçlarını kullanabilirsiniz.