Kendin Yap: Mini Mini Yılbaşı Ağaçları

Kendin Yap: Mini Mini Yılbaşı Ağaçları

Ofis masanızı ve evinizi kendi ellerinizle yaptığınız mini yılbaşı ağaçları süslesin.

Yeni yıl heyecanının kendini her yerde hissettirmeye başladığı şu sıralarda, yavaş yavaş yılbaşı ruhunu yaşam alanlarımıza da yansıtmanın vakti geldi. Bu yıl klasik yılbaşı ağaçları yerine kendi ellerinizle hazırlayacağınız, dekoratif ve şık bir tasarıma ne dersiniz? Küçük yaşam alanları ve minimalist bir stil için oldukça uygun olan bu yılbaşı ağacı tasarımlarını keyifle yapacağınıza eminiz. Ayrıca Evinizi Yılbaşına Hazırlamak için Pratik ve Uygun Fiyatlı Seçenekler yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Kitap sayfalarını değerlendirin

Eski ve hatta kenarları sararmış olan bir kitabın sayfalarından harika bir yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bir kitap, makas ve tutkal. Kitabın ön ve arka kapağını çıkarın. İki ince kitap olacak şekilde ortasından ikiye ayırın. İlk sayfayı üst köşeden kitap sırtına doğru katlayın, ardından sayfanın tamamını bir üçgen oluşturacak şekilde kitap sırtına doğru tekrar katlayın ve altta kalan parçayı içe doğru alın. Bütün sayfaları bu şekilde katladıktan sonra ilk ve son sayfayı tutkalla bir birine tutturun. İşte hem entelektüel kişiliğinizi hem de yaratıcılığınızı ortaya koyan bir yılbaşı ağacı karşınızda.

Pinpon toplarından ağaç

Modern ve şık görünümlü bir yılbaşı ağacı yapmak istiyorsanız, şamdan ve pinpon toplarıyla bunu kolayca yapabilirsiniz. Önce üç tane pinpon topunu üçgen olacak şekilde birbirine silikonla yapıştırın, ardından da bu üçgenin ortasına tek bir tane pinpon topu tutturun. Bu ağacınızın üst kısmı olacak. Ardından koni şekli oluşturacak türde diğer topları bu ana parçaya yapıştırın. Son olarak da hazırladığınız pinpon ağacını bir şamdanın üstüne oturtun. Dilerseniz sprey boyalar ile beyaz topları renklendirebilirsiniz.

Paket kâğıtlarından ağaçlar

Dilediğiniz renk ve desendeki paket kâğıtlarından alın. Bir yılbaşı ağacı şablonu çıkarın, internetten bulup çıktısını da alabilirsiniz. Ardından seçtiğiniz kâğıttan şablona uygun çam ağaçlarını kesin. Kestiğiniz her bir çam ağacı formundaki kâğıdı ortadan ikiye katlayın. Kâğıdın arka yüzüne kestiğiniz diğer ağacı tutkalla yapıştırın. Bu sayede üçboyutlu rengârenk yılbaşı ağaçlarınız olacak. Dilerseniz son parçayı tutkallamadan önce içinden bir ip geçirip öyle yapıştırın. İpin ucuna istediğiniz bir boncuğu takıp daha şık bir tasarım da elde edebilirsiniz.

Doğadan ilham alın

Bahçeden ya da parktan toplayacağınız kuru dalları birer yılbaşı ağacına çevirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan birkaç kuru dal, tutkal ve makas. Paket kağıtlarından yılbaşı ağacı yapma örneğindeki gibi kendinize bir çam ağacı şablonu çıkarın ve beyaz bir kağıttan şablona uygun çam ağaçlarını kesin. Ardından her bir çam ağacını ortadan ikiye katlayın ve dala tutkalla yapıştırın. Kuruması için 15-20 saniye bekleyin ve hemen yanına bir tane daha yapıştırın. Dalın etrafını kaplayana kadar bu işleme devam edin. Son olarak hazırladığınız dalları dilerseniz bir süngere batırıp sabitleyebilir ve hoş bir saksının içine koyabilirsiniz.

Saksıda mini yılbaşı ağacı

Eğer başka materyallerden hazırlanmış bir yılbaşı ağacı yerine gerçek bir çam ağacını süslemek istiyor ama yaşam alanınız buna müsaade etmiyorsa, saksı içindeki küçük gerçek çam ağaçlarından alabilirsiniz. Birkaç yılbaşı ağacı süsü ve led ışıkla yılbaşı ruhunu evinize ya da ofisinize yansıtabilirsiniz.

Örgü ağaçlar

Kışın en sevdiğiniz hobiniz örgüyse, neden örgüden bir yılbaşı ağacınız olmasın. Kukuleta formunda istediğiniz renk yünden, büyükten küçüğe üç farklı boyda parça örün. Ardından bunları uçları iç içe geçecek şekilde bir ağaç dalına iliştirin. Tahtadan bir sütuna yılbaşı ağaçlarınızı sabitleyerek her daim kullanabileceğiniz dekoratif bir obje elde edebilirsiniz.

Şarap mantarlarından

Biriktirdiğiniz şarap mantarları varsa, bunları değerlendirmenin tam sırası. Mantarları önce dilediğiniz renklerde boyayın. Ardından 10 tane mantarı tutkalla birbirine yapıştırın, sonra bir üst sıraya geçin ve her iki mantar arasındaki boşluğa bir tıpa gelecek şekilde dizip yapıştırmaya devam edin. En tepeye geldiğinizde mantarın üstüne bir yıldız iliştirebilirsiniz.