Hobiye Göre Hediye Rehberi: Mutfak Tutkunlarına Kitaplar

Hobiye Göre Hediye Rehberi: Mutfak Tutkunlarına Kitaplar

944

Yemek yemek kadar yapmaktan da keyif alan mutfak tutkunlarının seveceği kitaplar.

Yemek dendiğinde, sizin için de akan sular duruyor mu? Peki, yeni tatlar keşfetmeyi ve hem ruhunuzu hem de midenizi doyuracak olan yemekler yapmayı seviyor musunuz? Siz de her boş vaktinizi yeni lezzetler ortaya çıkarmak için kullanıyor ve mutfakta zaman geçirmekten keyif alıyorsanız, sizler için seçtiğimiz kitaplar ilham verici olacak. Mutfak kültüründen egzotik tatlara, farklı ülkelerin mutfaklarından geleneksel tariflere en iyi mutfak kitaplarını keşfedin.

Çıplak Şef


Jamie Oliver’ın programlarını izleyip en az siz de bir kere o tariflerden birini yaptıysanız, mutlaka okumanız gereken kitaplardan biri Çıplak Şef . Yakışıklı ve bir o kadar da yetenekli olan Jamie Oliver , detaylar arasında boğulup kalmadan pratik ve leziz yemekler yapabileceğinizin garantisini veriyor.

Yeşil Mutfak-Vegan&Vejetaryen Yemek Tarifleri ve Yemek Kültürü Kitabı


Vegan ve vejetaryen beslenme yükselişte. Evet, kolay değil, alışkın olduğunuz beslenme şeklini değiştirmek. Ancak hem sağlıklı hem de çevreye duyarlı beslenme şeklini keşfetmek istiyorsanız, Lisa Jervis’in Yeşil Mutfak-Vegan&Vejetaryen Yemek Tarifleri ve Yemek Kültürü Kitabı size cesaret verecek türde.

Mutfak Sırları


Mutfak tutkunlarının bayıldığı isimlerden biri olan Anthony Bourdain , kısa bir süre önce hayatını kaybetti ama geriye harika programlar ve kitaplar bıraktı. “Vücudunuz bir tapınak değil, bir eğlence parkı. Tadını çıkarın!” diyen Bourdain’in Mutfak Sırları kitabı, aşçılık dünyasının bütün gerçeklerini eğlenceli bir dille gözler önüne seriyor. Ayrıca bu kitapta Bourdain’in ölmeden önce kendi el yazısıyla aldığı notlar da bulunuyor.

Bunu da okuyun: Mutfakta Vakit Geçirmeye Doyamayanlara 6 Yılbaşı Hediyesi

Mutfakta geçirilecek zamanı bir keyfe dönüştürecek, pratikleştirecek ve yemeklerinizi çeşitlendirecek pek çok yılbaşı hediyesi mevcut.

Refika’dan Hızlı Tarifler


Türkiye’nin sevilen yüzlerinden biri olan Refika Birgül ’ün Hızlı Tarifler kitabı, mutfakta uzun uzun zaman geçirecek vakti olmayıp yine de lezzetli ve farklı tatlar denemek isteyenler için 10 dakikada hazırlanabilecek olan pratik tarifler sunuyor. Ayrıca yemeklerinizi daha da lezzetli yapabilmeniz için ufak ve uygulaması kolay tüyoları da bu kitapta bulabilirsiniz.

Yemek Atlası


Yemek Atlası ’nda yemek yazarı Mina Holland, mutfak tutkunlarını 38 farklı ülkenin mutfağını keşfetmeye davet ediyor. Geleneksel yemeklerimizin dışına çıkmak, farklı tatlar denemek istiyorsanız, hangi ülkenin mutfağının sizi daha çok heyecanlandırdığını bu kitapla bulabilirsiniz.

Mutfak Sözlüğüm


Yemek sizin için bir tutkuysa, mutlaka kütüphanenizde yer alması gereken bir kitap karşınızda. Çünkü bu kitabın yazarı dünya klasikleri arasında ilk sıralarda sayılan Üç Silahşör’ün yazarı Alexandre Dumas . Gerçek bir mutfak tutkunu olan Dumas’nın Mutfak Sözlüğüm kitabı, gastronomi ve edebiyatı buluşturan, eşi benzeri olmayan bir yapıt.