Hobinizi E-Ticarete Taşıyın

Hobinizi E-Ticarete Taşıyın

1359

İşinizi e-ticarete taşıyarak siz de bambaşka bir dünyanın kapısını aralayabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz.

Devir teknoloji devri. İnternetin nimetlerinden yararlanırken, neden işinizi e-ticarete taşıyıp para kazanmayasınız. E-ticaret yapmak isteyen ama bir türlü cesaret edemeyenlerin ya da nereden, nasıl başlayacağını bilemeyenlerin ihtiyacı olan bilgileri sizler için derledik. Ayrıca KOBİ ‘ler yani küçük veya orta ölçekli işletmesini e-ticarete taşımak isteyenler de ilk adımı nasıl atacaklarını buradan öğrenebilirler.

E-ticarete nasıl başlanır?

İnternetten satış yapmak ilk başta çok karmaşık ve zor gibi görünse de şimdi size anlatacağımız altyapı ile ilerlediğinizde, hiç de tahmin ettiğiniz gibi olmadığını göreceksiniz. Bireysel bir web sitesi kurmak istediğinizde yoğun emek ve yatırıma ihtiyacınız olacaktır. Web sitesinin teknik alt yapısı, ödeme sistemleri, reklam gibi kalemlere harcamalar yapmanız gerekecektir. Ancak GittiGidiyor’un sunduğu fırsat ile bunu kolayca yapabileceksiniz. Ürünlerinizi GittiGidiyor’da listeleyerek online dünyanın kapılarını rahatça aralayabilirsiniz.

Aylık 70 milyondan fazla ziyaretçi sayısıyla e-ticarette büyük bir potansiyel sunan GittiGidiyor’da teknoloji ve ödeme sistemleri gibi kalemlere harcama yapmadan kolayca e-ticarete adım atabilirsiniz. Üstelik aylık 10 adet ücretsiz ürün listelemeden de faydalanarak!

Daha fazla bilgi sahibi olmak ve doğru adımlar atmak üzere, e-ticarete başlamak isteyenlere özel ipuçlarından başarılı satıcı olmanın yollarına, GittiGidiyor’da işini büyüten satıcıların ilham veren hikayelerine kadar, GittiGidiyor’un satıcılara özel hazırladığı eğitim ve içerik platformu olan satıcı bilgi merkezini ziyaret edebilirsiniz.

KOBİ’ler için GittiGidiyor Mağazaları

KOBİ’ler veya daha yoğun satış yapmak isteyenler için ise GittiGidiyor mağazaları mevcut. Bunları Temel Mağaza, Pro Mağaza ve Mega Mağaza, Mega + Mağaza ve Özel Mağaza olmak üzere beş tip mağaza aboneliği olarak sayabiliriz.

Siz de bu beş mağaza tipinden satış stratejisine ve ihtiyacına en uygun olanını seçerek mağaza açabilirsiniz. İster Web’den ister mobilden kolayca ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Aynı zamanda GittiGidiyor’un rehber video içeriklerinden yararlanabilirsiniz.

Görsellerin önemi

Unutmayın; ürün görsellerinin kaliteli ve net olmasına özen göstermeniz önemlidir. Ürünleri olabildiğince detaylı gösteren görseller müşterileri satın alma sürecinde pozitif etkileyecektir.

Bu arada belirtmeden geçmeyelim! GittiGidiyor üzerinden e-ticaretinizi yaptığınızda ürünleriniz Google Alışveriş Reklamları alanında da yayınlanmaktadır. E-ticaret dünyasının en etkili reklam mecralarından biri olan Google Alışveriş Reklamları alanında yayınlanan ürünler, görsel, fiyat, ayrıntılı bilgi ile sunulur ve Google arama sonuçlarının en üstünde gösterilir. Ürünlerin bu alanda yayınlanması için ürün fotoğraflarının beyaz fon önünde çekilmesi gerekmektedir. Ayrıca görsellerin üzerine, kenarına, ücretsiz kargo, indirim, kampanya gibi promosyonel ifadeler yazılmamalıdır.

İnternet sitenizin tasarımı ve yüklediğiniz görsellerin kalitesi müşteriyi sitenize çekmek ve güven vermek adına oldukça önemli. Bu yüzden ilgi çekici, profesyonel çekilmiş görseller kullanın ve bunları yine dikkat çekici içeriklerle zenginleştirin.

Uygun fiyatla ürünlerinizi listeleyin

GittiGidiyor’da her üyenin aylık 10 adet ücretsiz listeleme hakkı oluyor. 10’dan daha fazla ürün listelemek isteyen kullanıcılar çok uygun fiyatlarla daha fazla ürününü satışa çıkarabiliyor.

GittiGidiyor’da mağaza sahipleri ise daha avantajlı. GittiGidiyor mağazaları aylık 100.000 adete varan ücretsiz listeleme hakkı, 250 adete varan ücretsiz ekstra özellik hakkı sunuyor. Üstelik altı aylık mağaza aboneliği alanlara bir ay, 12 ay mağaza aboneliği alanlara ise iki ay mağaza aboneliği hediye ediliyor. Başarılı satış yapmanın ipuçları için burayı tıklamanızı öneririz.

Sosyal medyanın gücü

Elimizden akıllı telefonlarımızın düşmediğini ve sosyal medyada uzun saatler geçirdiğimizi düşünürsek, GittiGidiyor mağazanızın sosyal medya hesaplarını açmanızda ve interaktif bir iletişim sağlayarak yönetmenizde fayda var. Markanızın bilinirliğini ve satışı artırmanın en iyi yollarından biri ilan vermek dışında bu.

GittiGidiyor’un ekstra özellikleriyle öne çıkın

GittiGidiyor’daki ürünlerinizi öne çıkaran ve daha dikkat çekici hale getiren GittiGidiyor’un ekstra özellikleri, ürünlerinizi seçerken kullanabileceğiniz ücretli seçeneklerdir. Ekstra özellikler sayesinde çok küçük harcamalarla satış artışı sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayın.

Müşteri memnuniyetinizi en üst seviyede tutun

Mağazanızın uzun soluklu ve ve sürdürülebilir olması için üst düzey bir Müşteri İletişimi deneyimi sunmanızın kaçınılmaz olduğunu unutmayın. Müşterilerinizin, ürünlerinizi fiziksel mağazadadaki gibi yakından inceleleyip hemen teslim alma durumları olmadığı için bu durumda ürün ve teslimat ile ilgili oluşabilecek bütün soruları net bir şekilde, en kısa sürede yanıtlamanız gerekecektir. Bunun için satıcı bilgi merkezimizdeki tüyolardan faydalanabilirsiniz.

Geleceğim E-Ticaret Programı

Bir diğer güzel haber: İşini e-ticarete taşımak isteyenler için GittiGidiyor, ücretsiz bir eğitim programı sunuyor. KOBİ’lerin e-ticarete adım atmasını teşvik eden bu programda, fiziksel dünyadan online dünyaya geçiş için gereken uygulamalı eğitimler sunuluyor ve halihazırda e-ticarette faaliyet gösteren satıcıların verimliliğini artırmak amaçlanıyor.

Avantajları neler?

Geleceğim E-Ticaret Programı’na katılanlar e-ticaret ekosisteminde hizmet sağlayan anlaşmalı çözüm ortaklarının ücretsiz ya da avantajlı paketlerinden yararlanabiliyor. Eğitim ve gelişim konusunda çözüm odaklı danışmanlık hizmeti sunulurken, Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayacak şekilde belirlenen illerde açılan ofislerde sürekli eğitim programları düzenleniyor. Performans değerlendirme ve gelişim için mentorluk hizmeti verilirken, özel müşteri hizmetleri desteği de sunuluyor. Ayrıca bir yıl süreyle ücretsiz mağaza aboneliğine sahip olunuyor.

Kimler, nasıl katılabiliyor?

Katılımın ücretsiz olduğu Geleceğim E-Ticaret Programı’na internet üzerinden satış yapan veya yapmak isteyen herkes başvurabilir. Eğitim merkezleriyse İzmir, Bursa, Gaziantep, Ankara ve Samsun’da hizmet veriyor. Geleceğim E-Ticaret Programı’na katılım formuna buradan ulaşabilirsiniz.