Hobi Arayanlar İçin Birbirinden Güzel 5 Hobi Seti

Hobi Arayanlar İçin Birbirinden Güzel 5 Hobi Seti

8754

Bir hobiden çok daha fazlasını vaat eden hobi setleri ile kendi bitkilerinizi yetiştirebileceğiniz gibi çocuklarınızla birlikte yaşayan fosil ya da sihirli balık heyecanını da tadabilirsiniz.

Boş zamanlarınızı değerlendireceğiniz birbirinden ilginç hobilerle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hobinizi resim yapmanın, fotoğraf çekmenin ya da koleksiyonculuğun ötesine taşımak istiyorsanız, sıfırdan bir şeyler üretebileceğiniz ve hatta hayat verebileceğiniz hobi kitleri tam sizlik olabilir.

Adım adım teraryum

Son birkaç yıldır çiçek tasarımı dendiğinde ilk akla gelenlerden biri olan teraryum ile kendi küçük bahçenizi yaratabilirsiniz. Teraryumun popüler hale gelmesiyle birlikte nasıl yapılacağına dair çalışmalar içeren teraryum workshop’ları da giderek arttı. Ancak kendi teraryumunuzu yapmak için illa bunun eğitimini almanız ya da workshop’lara katılmanız gerekmiyor. Teraryum kitleri ile adım adım kendi sihirli dünyanızı kolaylıkla yaratabilirsiniz.

Dünyanın en küçük ağacı

Tıpkı Küçük Prens ’in fanus içinde koruma altına aldığı gülü gibi siz de minyatür ağacınızı yetiştirebilirsiniz. Çin’in ardından Japonya’ya sonra da bütün dünyaya yayılan bonsai, bitkilerle haşır neşir olanların oldukça hoşuna gidecek bir hobiye dönüşebilir. Bonsai kitleri ile kendi bonsai’nizi yetiştirmeye ne dersiniz? Birkaç tüyo vermek gerekirse, toprağını ne çok sulayın ne de kuru bırakın ve en önemlisi üşümemesine dikkat edin. Soğuk ortamlar sıcak seven bonsai yetiştirmek için pek uygun değil.

Sihirli balıklar, yaşayan fosiller

İşin içine biraz sihir katmak kulağa hoş geliyor değil mi? Sihirli balık ve yaşayan fosil kitleri hem küçüklerin hem de büyüklerin keyif alacağı türde. Yaşayan fosil , Triops cinsi su canlısının öğretici yetiştirme kiti. Bu inanılmaz canlıların yaşam döngüsünü inceleyip, yumurtaların biyolojik gelişiminden doğuşuna, yavru döneminden yetişkinliğe kadar olan süreci yakından takip edebilirsiniz ve bu hayvanları canlı olarak gözlemleyebilirsiniz. Sihirli balık ise Killifish cinsi balığın öğretici yetiştirme kiti. Kit içerisinden çıkan toprak karışımını oda sıcaklığında bulunan içme suyuna eklediğiniz zaman, 1 ile 48 saat içerisinde yavruların canlandığını gözlemleyeceksiniz. Talimatlara uyulduğu taktirde yavruların 6-8 hafta içerisinde erişkinliklerine ulaştıklarını görebilirsiniz.

İlginç bitkiler

Bahçecilikle ilgiliyseniz, bitkilerle ilgilenmeyi seviyor, çiçeklerinizi saksıya özenle dikiyorsanız, bitki yetiştirme kitleri tam sizlik olabilir. Birçok çeşidi bulunan bitki yetiştirme kitlerinden en dikkat çekeni ise etobur, namı diğer sinek kapan bitkisi. Bu vahşi ve bir o kadar ilginç bitkiyi yetiştirmenin oldukça heyecan verici olacağı kesin.

İstiridye mantarı yetiştirin

Bu da nereden çıktı demeyin. Kendi mantarınızı kendiniz yetiştirseniz, güzel olmaz mıydı? Hem ileride işin inceliklerini öğrenip bu ilginç hobinizi bir kazanç kapısı haline de getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir istiridye mantarı seti almak ve talimatları takip ederek kendi mantarlarınızı yetiştirmeye başlamak.