Hediye Rehberi: Babalar Günü’nde Onu Mutlu Edecek 7 Kitap Önerisi

Hediye Rehberi: Babalar Günü’nde Onu Mutlu Edecek 7 Kitap Önerisi

602

Kitap kurdu babaları mutlu edecek kitapları sizler için derledik.

Her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü ’nü bu yıl 17 Haziran’da kutluyoruz. Çocukluğunuzun süper kahramanı olan babanızı bu özel günde onun için seçtiğiniz bir kitapla mutlu etmeye ne dersiniz? İşte, adeta bir kitap kurdu olan babanızın hoşuna gideceğini düşündüğümüz kitaplar…

Ayrıca yeni baba olmuş bir yakınınıza hediye almayı düşünüyorsanız, Baba Adaylarının Mutlaka Okuması Gereken 8 Kitap yazımızdan da fikir alabilirsiniz.

1. Babam Hakkında Sevdiğim Şeyler


Babanıza kendi ellerinizle hazırladığınız özel bir kitap hediye etmek, kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? Fatoş Ayvaz’ın babalar için özel olarak hazırladığı Babam Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabındaki sorulara vereceğiniz yanıtlarla hem siz keyifli zaman geçireceksiniz hem de babanıza unutulmaz bir hediye hazırlamış olacaksınız.

2. Sen Bitti Dediğinde


Babanızın hem özel hem de iş hayatında oldukça işine yaracak bir kitap karşınızda. Sen Bitti Dediğinde , müzakere ve arabuluculuk konusunda dokuz etkili yöntem sunuyor. İkna yeteneğini, duygusal zekayı ve sezgileri güçlendiren bir kitap.

3. Yabana Doğru


Jon Krakauer’in Sean Penn tarafından aynı adla sinemaya da uyarlanan kitabı Yabana Doğru, toplumun dayattığı her şeyi bir kenara bırakarak doğada yaşamayı tercih eden bir adamın hikayesini anlatıyor. Yaşadığımız hayatları okuyucuya sorgulatan oldukça çarpıcı bir roman.

4. Spqr Antik Roma Tarihi


Roma tarihi belki de hiç bu kadar objektif ve akıcı bir dille ele alınmamıştı. Babanız tarihe meraklıysa, Roma’nın Cicero’dan Sezar’a önemli karakterlerine değinen, demokrasi, göç olgusu ve sömürü kavramlarını ele alan bu kitap Roma kültürüne dair engin bir bilgi denizi niteliğinde.

Bunu da okuyun: GittiGidiyor’da Bulabileceğiniz En İyi 5 Kameralı Drone
Teknolojiyi eğlenceyle buluşturan kameralı drone’ların tadını çıkarmaya hazır mısınız?

5. Elon Musk


Teknolojiye meraklı bir babanız varsa, Tesla, PayPal ve SpaceX’in ardındaki en önemli isim olan Elon Musk ’ı yakından tanımasının tam sırası. Silikon Vadisi’nin en heyecan verici girişimcilerinden olan Musk’ın hayat hikayesi oldukça ilham verici.

6. Gilead


Bir babanın oğluna yazdığı bir mektup gibi kaleme alınan bu roman oldukça sürükleyici ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan türde. Hayata ve var olmaya dair düşündürücü olduğu kadar yaşadığımız her anın değerini bilmemiz gerektiğini de okuyucuya fark ettiriyor.

7. Star Wars: Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey


Star Wars tutkunu babalar için bir dakika bile düşünmenize gerek kalmadan alabileceğiniz bir kitap karşınızda. Star Wars: Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey, Star Wars evrenine dair yazılan en kapsamlı kitaplardan biri. Zengin görsel içeriği ve tuhaf ama gerçek olan bilgileriyle her Star Wars tutkununun kütüphanesinde özenle saklayacağı türde.