GittiGidiyor’dan Seçtiklerimiz: Burçlara Göre İdeal Hediye Rehberi

GittiGidiyor’dan Seçtiklerimiz: Burçlara Göre İdeal Hediye Rehberi

1939

2018’den 2019’a geçmeye sayılı günler kala, her bir burcun karakteristik özelliklerine uygun hediye önerilerini keşfetmeye ne dersiniz?

Nasıl geçtiğini bile anlamadığımız 2018’i geride bırakmamıza kısa bir süre kaldı. Yeni yılda sevdiklerinize ne hediye alacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız, burçlarından yola çıkarak onlar için en uygun hediyeyi bulabilirsiniz. Ayrıca evlerine bir hediye almayı düşünüyorsanız, Burçlara Göre Dekorasyon İpuçları yazımızdan da fikir alabilirsiniz.

Koç (21 Mart-20 Nisan)


Macera neredeyse Koç burcu oradadır. Bu yüzden doğayla iç içe olmayı, kamp ve spor yapmayı çok severler. Ateş grubuna ait olan bu burç, yemek konusuna da ayrıca düşkündür, hem yapmayı hem de yemeyi severler. Doğuştan girişimci oldukları için iş hayatında onlara eşlik edecek olan hediyeler de alabilirsiniz.

Boğa (21 Nisan-21 Mayıs)


Bencil olmamakla birlikte rahatlarına oldukça düşkün olan Boğa burcu , kendine zaman ayırmayı ve keyif aldığı şeyler yapmayı öncelikleri arasına koyar. Beş duyuya da hitap eden hediyeler tam onlara göredir. Kulaklarının pasını alan müzik, ağızlarının tadını yerine getiren leziz yemekler, lüks objeler, mis gibi kokan parfümler harika birer hediye alternatifi olabilir.

İkizler (22 Mayıs-21 Haziran)


İlgi alanlarının genişliği İkizler burcuna hediye alma konusunda hem kolaylık sağlar hem de zorlanmanıza neden olabilir. Adeta birer kitap kurdu olan İkizler, teknolojiye de bir o kadar meraklıdır. Gezmeyi çok severler. Yeni ülkeler keşfetmek söz konusu olduğunda hayatlarındaki her şeyi ikinci plana atabilirler. Tabii yeni yerler yeni anılar demek, unutulmaz anları kayıt altına alabilecekleri hediyeler onları çok mutlu eder.

Yengeç (22 Haziran-22 Temmuz)


Evine ve sevdiklerine düşkünlüğüyle bilinen Yengeç burcu için yaşam alanı önceliklidir. Sıcacık bir ortam yaratmasını sağlayacak olan dekoratif ürünler güzel bir hediye alternatifi olabilir. Mutfakta da bir o kadar başarılıdırlar. Yemek yapmak onlar için terapi gibidir. Sade stillerini çok göze batmayan minimal tasarımlara sahip aksesuarlarla tamamlamayı severler.

Aslan (23 Temmuz-23 Ağustos)


Aslan burcu dendiğinde ilk akla gelen mükemmelliğin peşinde olmalarıdır. Gerek iş hayatında gerekse özel yaşamlarında her ne yapıyorlarsa kusursuz olmasını isterler. Lider ruhlu olmaları kariyer basamaklarını hızla çıkmalarını sağlar. Girdikleri her ortamda bütün dikkatleri üzerlerinde toplamayı sevdikleri için dış görünümlerine ve stillerine de oldukça özen gösterirler.

Başak (24 Ağustos-22 Eylül)


Burçlar kuşağının temizlik ve düzen abidesi Başak burcudur. Neredeyse takıntı düzeyindeki bu özellikleri onlara bazen hayatı zorlaştırsa da getirisi daha çoktur. Kişisel bakımları onlar için çok önemlidir. Hayatlarını kolaylaştıracak olan küçük mutfak aletleri gibi ürünler hoşlarına gider. Ayrıca oldukça becerikli oldukları için bir şeyleri tamir etmeyi de çok severler.

Terazi (23 Eylül-23 Ekim)


Adalet ve dengenin temsilcisi Terazi burcu , zarif ve kibardır. Bu da giyimlerinden evlerinin dekorasyonuna hayatlarının her alanında kendini gösterir. Uyum onlar için vazgeçilmezdir. Bu yüzden evlerine bir obje alacağınız zaman dekorasyonuyla uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekir. Ayrıca tıpkı Boğalar gibi müziksiz bir hayatı hayal bile edemezler.

Akrep (24 Ekim-22 Kasım)


Burçlar kuşağının en çekici ve bazen de en korkulanı olan Akrep burcu , gizemli olan her şeye bayılır. Özellikle Akrep burcu kadınları stillerinde bu gizemi sergilemekten büyük keyif alırlar. Planlı ve programlı olmalarıyla iş hayatının güçlü karakterleri arasında anında dikkat çekerler. Onların hem iş hem de günlük stilini tamamlayacak olan aksesuarlar alabileceğiniz gibi güçlü duruşlarını daha da güçlendiren bir parfüm de alabilirsiniz.

Yay (23 Kasım-21 Aralık)


Özgürlüğüne düşkün, yaratıcı mı yaratıcı Yay burcu , yeni şeyler keşfetmeyi, kendilerini sürekli geliştirmeyi ve seyahat etmeyi çok severler. Baskın olan bu özelliklerine hitap eden hediyeler alarak onları mutluluktan havalara uçurabilirsiniz. Ayrıca mutfakta zaman geçirmeyi çok sevdiklerini de eklemeden geçmeyelim.

Oğlak (22 Aralık-20 Ocak)


Sürprizleri pek sevmeseler de her burç gibi Oğlaklar da özel günlerde hatırlanmayı severler. Çalışkan ve sorumluluk sahibidirler. İş hayatında onlara eşlik edecek ajanda gibi bir hediye alabilirsiniz. Oğlak burcundaki yakınınıza her ne hediye alacaksanız, mutlaka kullanışlı ve pratik çözümler sunuyor olmasına özen göstermeyi de unutmayın.

Kova (21 Ocak-18 Şubat)


Burçlar kuşağının en az Yaylar kadar eğlenceli olan bir diğer burcu ise Kova . Zekalarını kullanarak hayallerindeki işi yapabilme lüksüne sahiptirler. Doğaya ve sanata ilgililerdir. Ayrıca alışveriş yapmaya bayılırlar ve gardıroplarını en son trendlere uygun giysilerle donatırlar. Müzik hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Sevdikleri grubun son çıkan albümü harika bir hediye alternatifi olabilir.

Balık (19 Şubat-20 Mart)


Duygusal, hayalperest, yaratıcı… Balık burcunu en iyi tanımlayan bu üç özelliği göz önünde bulundurarak bir hediye almanızı tavsiye ederiz. Duyularına hitap eden her türlü hediye onların gönlünü fethetmeye yeter de artar.